A ​homok titka 5 csillagozás

A titkosszolgálat aktáiból
Erskine Childers: A homok titka

Író politikus, katona, hírszerző és tengerész. Alighanem telhetetlen életfaló és megveszekedett kalandor is. Igazi arcát, igazi szenvedélyeit a világ talán sohasem fogja megismerni. Ám épp azért, mert nevén kívül aligha maradt fenn egyéb, mint egyetlen regénye, „A homok titka”. Könyve, melyet az irodalomtörténet az első modern kémregénynek tekint, a huszadik századi történelem legjelentékenyebb és legfatálisabb politikai és stratégiai fejleményeinek zseniális megsejtése az angol-német ellentét kapcsán, mely a könyv megjelenése után 12 évvel történt. Poroszos precizitással, szinte tanulmányszerűen tárja fel a publikum előtt a szigetország katonai sebezhetőségének okait. Nem csak a közvélemény, a brit katonai vezetés figyelmét is felkeltette.

Eredeti mű: Erskine Childers: The Riddle of the Sands

Eredeti megjelenés éve: 1903

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A krimi gyöngyszemei

Alexandra, Pécs, 2007
354 oldal · ISBN: 9633699614 · Fordította: Kovács Lajos

vitemerius

Erskine Childers: A homok titka A titkosszolgálat aktáiból

A könyv kémregénynek álcázott tanulmány a századforduló német és brit haditengerészeti viszonyairól. Sajnos inkább tanulmány, mint kémregény, s ennek az olvashatóság, illetve az élvezhetőség sokszor áldozatul esik. Ettől függetlenül, pontosabban éppen ezért a történészeknek, illetve a hajózás szerelmeseinek nagyon tetszhet.

szelll

Erskine Childers: A homok titka A titkosszolgálat aktáiból

A krimi gyöngyszemei sorozatban jelent meg, pedig inkább útikönyv, kémregény vagy oktató könyv vitorlázóknak. Rengeteg vitorlás szakkifejezés és térképészeti munka vár a kedves olvasóra. Szárazföldi emberként először érdeklődtem, majd később kicsit besokalltam.
Igazi krimi szál nem található benne, de a kémkedés, kutatás ad némi izgalmat.
Tetszik az író elbeszélő és választékos írásmódja és plusz pont, hogy 11 évvel a háború előtt megértette és fontosnak tartotta felhívni a figyelmet a Német Császárság gondolkodásmódjára és céljaira.

Alexandra, Pécs, 2007
354 oldal · ISBN: 9633699614 · Fordította: Kovács Lajos