Walkür ​nem mosolyog 2 csillagozás

Ernst Ludwig Bock: Walkür nem mosolyog

1944. július 20-án nevezetes napot írtak a náci Németország és az egész második világháború történetében. Ezen a napon Schenk von Stauffenberg gróf merényletet követett el Hitler ellen. A merénylet előtörténetét és lefolyását örökíti meg Ernst Ludwig Bock. A könyv főhőse, gerhard Northaus főhadnagy, Stauffenberg hűséges tisztje. Hosszú hónapokig dolgoznak a merénylet előkészítésén, a Walkür fedőnevű terv kidolgozásán. A döntő napon azonban kudarcot vallanak, a robbanásnál Hitler éppen hogy csak megsebesül, ők azonban elindítják a gépezetet… A történelmi események hiteles leírásánál nincs izgalmasabb, és Ernst Ludwig Bock hűen ábrázolja azoknak a heteknek-hónapoknak minden eseményét. Dokumentumregényét Tandori Dezső szép fordításában kapja kézhez az olvasó.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1982
430 oldal · ISBN: 9632114809 · Fordította: Tandori Dezső

GergelyBerni P>!
Ernst Ludwig Bock: Walkür nem mosolyog

Ebből a könyvből megismerhetjük, hogy milyen volt az élet az ostromlott Berlinben. Érdekes például, hogy a tömegközlekedés relatíve jól funkcionált.
Nagyon megkedveltem a főhőst (aki kitalált szereplő, legalább is mi nem találtunk róla semmit, és a német kollégák se tudnak róla), az író nagyon jól felépítette a karaktert. Az ő szemszögéből meséli el a szerző a Hitler elleni sikertelen merényletet.
Összességében: jó sztori, jó karakterek, öt csillag.