Az ​álmos moszkitó esete (Perry Mason 23.) 35 csillagozás

Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

„Velma egyszer csak felriadt. Nincs mese, gondolta, ki kell rakni a szobából ezt a nyavalyás moszkitót. fogta a zseblámpáját, s várta, hogy a moszkitó ismét rákezdjen. Fölhangzott a különös zümmögés, Velma azonnal zseblámpát gyújtott. Csönd… Lekattintotta a zseblámpát, és a sötétben az ablakhoz lépdelt… Az ablak nyitva volt. Velma anélkül, hogy meggondolta volna, mit tesz, fölrántotta a sötétítő függönyt, zseblámpájával célba vette a gyanús árnyékot, és megnyomta a kapcsolót. Élesfehér fénykéve hasított bele a holdvilág olvadt ezüstjébe. A nagy lencséjű lámpa erős fénycsóvája hajszállal a guggoló ember mellé világított. Velma ráirányította a nyalábot. És akkor két kékes közepű, narancssárga villanás a sötétségből, két éles, száraz csattanás a holdfényes táj békéjében, és Velma feje fölött két revolvergolyó ütötte át az ablakot.”

Eredeti megjelenés éve: 1943

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1979
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632700320 · Fordította: Falvai Mihály

Bla IP>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

Jó bonyolult, kesze-kusza ügyben dolgozik Mason, csak győzze követni az olvasó! Érdekes téma – bár okirathamisításra eddigi olvasmányaimban nem vetemedett – igaz egyes ügyvédek közt nem ügy, magam is tapasztaltam . Szóval egy újabb tárgyalóteremben fordulatokkal befejeződő Mason-bravúr. Kellemes kikapcsolódás.

Habók P>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

Ebben (nekem szerencsére) kevesebb volt a tárgyalóterem, és több maga a nyomozás, kérdezősködés. Maga a történet elég összevissza, sok kis rejtély adja ki a lényeget, de végül csak összeáll. Drake, mint részeges aranyásó – telitalálat. De azért… harminc évvel ezelőtt jobban élveztem Perry Mason történeteit.

encus625 P>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

Elég szövevényes volt, sőt néha káoszos is, hogy ki kivel van, kit ver át és mivel. Ez volt a 2. PM történetem, de a korábban olvasott jobban tetszett emlékeim szerint.

Magvető, Budapest, 1979
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632700320 · Fordította: Falvai Mihály
pwz I>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

De rég olvastam Perry Mason történeteket! Még általánosban, felsőben. Ez még most is olyan jó, mint akkor! Marple, Poirot és Maigret mellé a mai CSI történetek „elődeiként” E. S. Gardner „eseteit” is nyugodtan oda lehet tenni. Ezt is megfilmesítették Amerikában, de ha jól tudom, ez hozzánk már nem ért el. Ez a moszkitós, aranyásós történet pedig van olyan izgalmas, hogy megnézném filmen is, de pont ez nincs fent… Na, nincs mit tenni, akkor olvasni kell :D!

ZsKeller>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

Perry Mason 23. könyv, ismét egy brilliáns nyomozás Dellával, a titkárnővel és a Drake Nyomozóirodával.
Nell Sims, a szakácsnő sajátságosan értelmezi a népi bölcsességeket, így a komoly nyomozás mellé egy kis humor is került ebbe a krimibe.
„A férfiak gyomrához a szívükön keresztül lehet hozzáférkőzni.
Mason elnevette magát: – Én valahogy másképp ismerem ezt a régi bölcsességet.”
Tragg hadnagy és Mason ügyvéd nem ápol igazi baráti kapcsolatot, de az arzén mérgezés ügyben közös a cél: ki a tettes?
„Mason gyanakodva méregette a szakácsnőt, de az úgy nézett vissza, mint a megtestesült ártatlanság. – Ennének-e valamit? – kérdezte.
– Hát ha volna egy kis arzénmentes harapnivaló…”

Trinda_Surikaten>!
Erle Stanley Gardner: Az álmos moszkitó esete

Az ügy elég kaotikus volt, alig tudtam követni, hogy ki mit adott el kinek, és némelyik nyom ki se derült a végéig… Viszont a könyv témája érdekes volt, elment ismeretterjesztőnek is, és a szereplők is ötletesek voltak. Jöhet a következő kötet.

Emmi_Lotta I>!

…tudja isten, valahogy jobb kedvvel ébred az ember, ha egy csacsi megbökdösi az orrával, épp mire amúgy is kialudta volna magát.

Emmi_Lotta I>!

Hayward Small bányaügynök és vállalkozó, aki olvasott egy keveset pszichológiáról, szuggesztióról, miegyébről, mesélt valamit ennek a Pete-nek a tudathasadásról, és azóta – jó egy esztendeje – Pete-nek is van egy másik énje, és arra keni minden disznóságát. Kész röhej.

lalalac>!

Hallott, ugyebár, Mr. [Pete] Simsnek erről a bajkeverő második énjéről, a lelkiismeretlen Bobról, aki szegény Pete porhüvelyét arra kényszeríti, hogy az erény rögös útját odahagyva, a borközi állapot sikamlós ösvényein tévelyegjen?

Perry Mason sorozat · Összehasonlítás