A ​művészi csapda esete (Perry Mason 54.) 34 csillagozás

Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

„- Nem próbálta kicserélni a pisztolyt? – Nem. – Nem kísértette a gondolat? – Eszembe jutott. – Ilyen esetben – tette hozzá Mason – az ember tényleg nem tudja, mit tegyen. Ha kicseréli a fegyvert, másokat hoz kellemetlen helyzetbe, hiszen csak akkor tudnák azt vallani, hogy kicserélték a pisztolyt, ha elfednék saját bűnös ismereteiket. Az egész tervük arra épül, hogy rábírják egy első hallásra hihetetlennek hangzó történet előadására. Kétségbeesett kísérletre, hogy kimagyarázza, miért is van a birtokában a gyilkos fegyver, na meg a részvényesek listája, melyet biztosan valahogy elvett Rose Calverttől. Ha ehhez még hozzáveszi, hogy más névre szóló postát kért, felment abba a szobába, melyben később a holttestet megtalálták, kulccsal jutott be – máris kész egy marha szép kis szándékos emberölési ügy.”

Megjelent Erle Stanley Gardner: Perry Mason és a gyilkos csapda esete címmel is

Eredeti cím: The Case of the Daring Decoy

Eredeti megjelenés éve: 1957

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1985
278 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631405168 · Fordította: Barta Péter

Márta_Péterffy P>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Kedvelem Perry Mason karakterét, nemcsak magabiztos, hanem abban is őszintén bízik, hogy jogi tudása és egyéni megoldásai mindig jól alkalmazhatók az igazság kiderítésére.
Talán ez volt Amerika /USA/ fénykora, hogy ezt el tudja hitetni az író-bízhatunk az igazság győzelmében.
Mason valóban egyéni figura, kicsit idealizált, ám jó néha elképzelni a fentieket, és az egyéni gondolkodás, bátorság diadalát, az tény persze, hogy remek segítői is hozzájárulnak ehhez.
Az új filmsorozat /HBO/ erősen átforgatta a történeteket, másmilyen Masont teremtett, igaz-előzménytörténet volt az első évad. A hangulata mégis érdekes, ígértek folytatást-valószínűleg nézem majd-de a főszereplő színészen kívül a többi karakter nem tetszett egyáltalán.
Addig is elolvasok még néhány „esetet”, a jó öreg krimisorozatból.
/Ahol Perry és Della még egymás iránt érdeklődik, és nem az új klisék áldozatai/

regulat>!

Köszönöm, mr Gardner.
Sikerült meglepnie.

Bevallom, hogy azt hittem, hogy ez lesz az egyik leglaposabb Perry Mason történet. Valahogy olyan muszájból írt hangulata volt nagyon sokáig.
Egy hulla, forgószínpad szerűen váltakozó gyanúsítottak…. Még Della Street is csak mutatóba… eh.

Aztán jön egy lifteslány és Mason bűvész előhúzza a nyuszit a kalapból.
Zseniális.

Magvető, Budapest, 1985
278 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631405168 · Fordította: Barta Péter
krlany I>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Még nem vitt rá a lélek, hogy belenézzek a sorozatba. Nekem Perry Mason ilyen, és gyanítom, hogy a sorozatban nem hagyják, hogy ilyen legyen. Szóval addig is, míg ráveszem magam a nézelődésre, elolvasok még pár esetet.
Ebből a sztoriból a liftes lány a kedvencem. Ott a pisztolyok körül volt némi kavar, ami nem volt teljesen tiszta. spoiler De a végén azért csak meglepett ügyvéd barátunk a megoldással.

Habók P>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Benne volt minden, ami korábban tetszett, a briliáns ügyvéd, az odaadó titkárnő, a jófej nyomozó, a csábító hölgy, a balek pasas, a bonyolult úgy, mégsem tetszett.

schesztiஐ>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Most néztük végig az Elementary hatodik évadát, így Perry Mason-t önkéntelenül Jonny Lee Miller hangján hallottam a fejemben. :)))

Nagyon imádom, ahogyan Drake-nek adja az utasításokat, bírom, hogy mindig rettenetesen pimasz az államügyésszel, hogy sajátosan értelmezi a szabályokat, tilalmakat, hogy rettenetesen csavaros az észjárása és nagyon vág az esze, hogy mindig tökéletes tanácsot ad a védenceinek, hogy valamiképpen mindig belekeveri magát valami eszement bonyodalomba, de végül kiderül, hogy mindig mennyire előrelátóan gondolkodott. :))

Nagyon jó kis karakterek bukkannak fel ebben a részben is – kezdve a folyton rágózó és filléres romantikus regényeket olvasó lifteslánnyal. :))
És persze az elmaradhatatlan Della Street, aki legalább olyan fontos szereplője a történeteknek, mint Drake vagy Perry. :)

És igen: a csapda tényleg művészi, de Perry Mason-ön nem fog ki! :D

Szeretem ezeket a régi hangulatú krimiket, mindig az jut eszembe, ahogy nagypapámmal Derrick-et és Tetthely-et néztünk, de nagyon csendben kellett maradnom közben, nehogy valami fontosba bele ne beszéljek. :D

Szivecskedo P>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Nekem kicsit túl amerikai, annyira nem jött be ez a világ, mint az angol (A.C.), illetve nem volt olyan katarzisélményem sem a végén, hogy hű, azta, tényleg ő a gyilkos? Sose gondoltam volna… De azért kellemes olvasmány volt, csak nem lett (egyelőre) a kedvencem Gardner.

heni38>!
Erle Stanley Gardner: A művészi csapda esete

Cselekmény kissé túlbonyolított, megoldás kissé egyszerű, szóval olvastam már tőle jobb könyvet is.

regulat>!

Jerry Conway a hatodik oldalon nyitotta ki az újságot.

Márta_Péterffy P>!

Az ügyfele ott legyen kilenckor, de a legkisebb jóindulatra sem számíthat.
-Ott lesz-mondta Mason.-Nem jóindulatra tartunk igényt, hanem a jogainkra.
Azokat pedig ismerem, ha nem tévedek…

Perry Mason sorozat · Összehasonlítás