Sebek ​szárnyán 38 csillagozás

Erin Stewart: Sebek szárnyán

Azelőtt ​millió egy dolgot lehetett rólam elmondani. Most csak egyet: én vagyok a Megégett Lány.
Ava Lee mindent elveszített, amit ember csak elveszíthet. A szüleit. A legjobb barátnőjét. Az otthonát. Még az arcát is. Nincs szüksége tükörre hogy tudja, hogy néz ki, látja azt visszatükröződni a körülötte lévők szemében. Egy évvel a régi életét elpusztító tűz után, Ava nagynénje és nagybátyja eldöntötték, hogy a lánynak vissza kell térnie a középiskolába. Újból normálisnak kell lennie. Bármit jelentsen is az. Ám Ava nem így gondolja. Az olyanok számára, mint ő, nem létezik normalitás. Senkivel sem tud majd összebarátkozni, mert senki sem akarja, hogy együtt lássák vele, a Megégett Lánnyal. Aztán találkozik Piperrel, aki szintén túlélt egy balesetet és Avában feltámad a remény, hogy talán nem egyedül kell szembenéznie az iskola keltette rémálommal. A szókimondó és szarkasztikus Piper habozás nélkül kibillenti Avát a komfortzónájából. Bemutatja őt egy fiúnak, Asadnak, aki pont… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2021
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634992363 · Fordította: Vince Judit

Erin Stewart: Sebek szárnyán

„Voltam már kiközösítve. Voltam már megalázva. Voltam már megtört, meggyötört és depressziós. Viszont csak reménykedhetek abban, hogy egyszer olyan erős leszek, mint a kötet főszereplője, Ava.
Most az életem azon szakaszában vagyok, mikor imádok fejlődéstörténetekről olvasni. Igyekszem javítani az életszemléletemen pozitív irányban, és kicsit tartottam tőle, hogy ez a könyv nagyon le fogja húzni a hangulatom. Nem mondom, hogy egy cukormázba mártott édes történetet kaptam, amiben csupa rózsaszín minden, de egyáltalán nem demotivált, sokkal inkább épített Erin Stewart kötete. Úgy gondolom, hogy ez egy példaértékű mű, amit minden tinédzser kezébe belenyomnék, de persze a felnőttekre is ráfér egy ilyesfajta érzékenyítő olvasmány. Kellőképpen komoly, kellőképpen szomorú, de a mondás is úgy tartja, hogy a legrosszabb után csak jó jöhet. Kérem, senkit se riasszon vissza a borító! :)”

Bővebben:

kratas P>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Nagyon tetszett, Ava fejlődése, ahogy fokozatosan elfogadja magát, miközben egymás után érti meg, hogy amit egyedül a saját tragédiájának gondolt, az még hány embert érintett meg, igazán szívbemarkoló történet.
Először ott éreztem azt, hogy több van ebben a lányban, mint aki folyton a korábbi élete és kinézete miatt dühöng, amikor megsütötte azt a tortát. És igen, ha jól emlékszem 16 éves, szerintem ebben a korban azért nagyon is jellemző, hogy a kinézete foglalkoztatja az embert a leginkább, ráadásul a mai világban ezt kapják telibe a kamaszok mindenhonnan, újságokból, tévéből, filmekből, sőt, még a könyvekből is, hogy az az egyedül elfogadott, ha szép pofid van és klassz tested. Persze, hogy ezen fog pörögni az, aki a saját véleménye szerint mindent elvesztett.
És nagyon szép volt, ahogy szépen építkezve összerakta a szerző azt, hogy a végén Ava képes legyen elfogadni magát, ahogy a könyvben egymás után léptek színre a mellékszereplők, hogy mind-mind hozzáadják a saját nézőpontjukat, a saját történetüket Ava problémáinak feloldásához. Piper, Asad, Cora, Glenn, a pszichológus, a támogató csoport, a szomszédnéni, Tony, Gabriel a végén… örülök, hogy megszülettetek ebben a könyvben és megismerhettelek benneteket.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

A Sebek szárnyán az a regény, ami belevési magát a szívedbe. Bár az író kemény témát választott, de erről is kell olvasni, még ha néha fáj is. Szerencsére pár poénos helyzettel, egy csipetnyi romantikával és rengeteg szeretettel sikerült mindezt feloldani. Imádtam végigélni a tűzbalesetet túlélt lány útját a gyógyulás felé. Köszönöm ezt a felejthetetlen élményt!

Bővebben a blogomon:
» https://sorok-kozott.hu/2021/06/konyvkritika-erin-stewa…

Trice29 P>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Nemrég olvastam hasonló témájú könyvet. Az egy kicsit jobban tetszett. Itt túl nagy a hangsúly, a külsőségeken, a társadalmi el nem fogadáson, a lelki részt kevésbé bontja ki. Ugyanakkor a baráti szál nagyon tetszett. Megkaptam a jellem fejlődést is, így a végére jó emlékeim maradtak.

SzemreValó_könyvek >!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Régóta a radaromon volt már ez a kötet, így nagyon megörültem, hogy a könyvtárban megláttam a polcon.

A borító teljes egészében visszaadja azt, amiről a könyvben szó lesz. Visszatükrözi a történet hangulatát és érzéseit.

A történet Aváról szól, aki mindenét elveszítette egy lakástűzben. Szó szerint mindenét. Ez a könyv, az Ő története.

A szereplők nagyon élethűen vannak ábrázolva. Cora és Ava viszonya, kapcsolata kissé az én és anyukám kapcsolatára emlékeztet. Voltak olyan jelentek a könyvben, melyekben az én életem egy-egy pillanataira ismertem rá, még ha nem is olyan kontextusban, mint ahogy az le volt írva, nem ugyanabban a helyzetben, mégis hasonlított az én múltamra. A szereplők mind szerethetőek és hibáikkal együtt valóságosak lettek. Az írónő alaposan kidolgozta a karaktereket és egy jól felépített világba látogathattam el.

A történet olvasása közben egy igazi érzelmi hullámvasútra ültem fel. Felemelt a történet, majd a mélybe rántott. Fontos mondanivalója van, ez a kötet egy gyászfeldolgozás, túllépés, felépülés, barátság és a a felnőtté válás, depresszió is egyben. Mindenkinek vannak hibái, merjünk segítséget kérni, mert az nem szégyen. A barátok nagyon fontosak az életben, ne feledjük, hogy sosem vagyunk egyedül, még ha úgy is tűnik, akkor sem. Merjünk tenni az álmainkért, azért, hogy amit szeretünk ahhoz visszatérhessünk. A történet teljes egészét átjárják az érzelmek. A könyv végét megkönnyeztem, de végig érzelmek sokaságát éltem át olvasás közben. Végig fenntartotta az érdeklődésemet. A könyv egy igazi főnix madár, ez fontos jelkép lesz a történet során. Nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek! Nekem nagyon tetszett.

Jucush84 P>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

A fülszöveget nem olvastam (pedig szeretem a spoilert), a cím alapján pedig nem tudtam, mire számítsak. Számomra sokkoló, megrázó volt a történet. Nagyon megszerettem Avat, és végig izgultam, hogy sikerül-e újra visszarázódnia az életbe. Ava nagyon szép fejlődésen megy keresztül, ahogy apránként elfogadja magát. Persze eleinte nehéz volt, sőt ellenségesen állt a dolgokhoz, de a külső segítség, a barátok sokat segítettek neki. Figyelmébe ajánlanám sok fiatalnak, mert sokat lehet belőle tanulni. Ava mellett Piper volt a nagy kedvencem, a hozzáállása a saját balesetéhet, állapotához.
Nem egy könnyű olvasmány, igazi hullámvasút, de az írónő mindezt igyekszik kompenzálni egy kis romantikával, egy kis poénnal és sok odaadással, szeretettel.

csak_olvass >!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Egyszerűen imádtam ezt a könyvet, talán a júniusi olvasmányaim legkiemelkedőbb kötete. Nehezen tudom elképzelni, hogy bármi letaszítsa a trónról. Vannak könyvek, amelyeket örökké a kezünkben akarunk tartani és olvasni. A történet bekúszik a bőrünk alá, megragadja a szívünket és többé el sem ereszti. Számomra pontosan ilyen volt a Sebek szárnyán is. Ez nem egy habos, cukormázas történet. Sokkal inkább egy igazi regény fájdalomról, dühről, gyászról, gyógyulásról és felemelkedésről. Olyan történet, amelyet akár az élet is írhatott róla. A szereplők hús vér karakterek, a kapcsolatok nincsenek túlidealizálva, mindenki úgy viselkedik, ahogy azt a való életben is várjuk. Szavakkal el sem tudom mondani Nektek, hogy mennyire imádtam ezt a történetet annak minden örömével és fájdalmával. Senkit se riasszon el a borító, hihetetlenül értékes kincset rejt, remélem sokan adnak majd egy esélyt ennek a nagyszerű regénynek.

Bővebben itt olvashattok a könyvről:

AniTiger P>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Tanulságos, megrázó történet egy olyan élethelyzetről, amit sosem szeretnék megismerni… Elképzelni sem tudom, mit érezhetnek a regény szereplői, honnan merítik az erőt ahhoz, hogy nap nap után felkeljenek az ágyból – ráadásul elinduljanak a nagyvilágba! Torokszorító élmény volt Ava Lee történetét olvasni, de szerettem. Izgalmas volt és a maga nemében gyönyörű.

Bővebben:

Borítómustra: https://hagyjatokolvasok.blogspot.com/2021/06/boritomus…

Ani249>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Egy nagyon szép és megható történet. Mit is élhet át egy 16 éves lány, aki mindent elveszít? Az őt körülvevő biztost, sőt, valahol még saját magát is. Szerencsére megmaradt ifjúsági történetnek, ez hozta a kis könnyedséget a sztoriba. Sokszor elszorul az ember torka, de valahogy sikerült megtalálni mégis az egyensúlyt. Nagyon szép történet!

vollys>!
Erin Stewart: Sebek szárnyán

Amikor először megláttam ezt a könyvet a Cinder és Ella jutott eszembe, amit nagyon szerettem, gondoltam érdemes lesz beruházni ebbe is. Az egyetlen hasonlóság a megégett főszereplő. A sebek szárnyán valahogy jobban bemutatja, hogy miket kell átélnie egy súlyos égési sérülés túlélőjének minden rózsaszin máz nélkül.
A történet elején Ava már 1 éve átesett egy tragédián, amiben minden megszokott és szeretett dolgot elvesztett. Nemcsak a szüleit, hanem a legjobb barátnőjét is. Erős volt, nem adta fel, kitartott, túlélt, de bezárkózott. Nem hisz abban, hogy szerethető, hogy így is lehetnek barátai és így is tetszhet egy fiúnak. Szerencsére a nagybátyja és annak felesége támogatóak, bár őket is hatalmas veszteség érte. Azzal, hogy Avát rákényszerítik, hogy közösségbe járjon, ráveszik az életre, újra felfedezheti a világot és rájöhet, hogy mindenkinek vannak sebei, de nem mindenkinek olyan látványosak, mint neki. Barátokra lel, megerősíti az önbizalmát. A legszebb és legmeghatóbb részek a történetben azok, melyekben a szüleivel való emlékeit osztja meg. Egy olyan történet ez, ami elgondolkoztat, érzékenyít, hogy fogadjuk el azt, ami más és engedjük el a külsőségeket.

Maxim_Kiadó KU>!

– Nincs szükséged tetoválásra.
– Úgy tűnik, nem sok üzleti érzéked van – felelem.
– Előbb hallgass végig. Bejönnek ide az emberek, ráböknek egy ábrára a falon, hogy elmondják a világnak, kik ők valójában. Kifejezik magukat, úgymond. – Felém nyúl, aztán megtorpan. – Szabad?
Bólintok. Erre a zavar legcsekélyebb jele nélkül megragadja a kezeimet és feltartja.
– De te? A te történetedet elmondják a sebhelyeid.
– Igen? És mi lenne az én történetem? – kérdezem.
Izzó tekintettel néz vissza rám.
– Az, hogy erősebb vagy annál, ami megpróbált elpusztítani.

Maxim_Kiadó KU>!

…mindenkinek megvannak a maga sebhelyei. Csak épp néhányunkét könnyebb észrevenni.

Maxim_Kiadó KU>!

Megpróbálom összeszedni magam és elhinni, hogy a végén minden rendbe jön.
Mert túlélő vagyok.

fannislibrary P>!

– Tudod, mintha az univerzum szörnyen elbánt volna velünk, de mi visszaüvöltenénk: Rendben van, te rohadék, most pedig mi jövünk!

fannislibrary P>!

A sötétség valójában nem oszlott el, csak épp próbálom nem hagyni, hogy elhatalmasodjon az életemen.

fannislibrary P>!

– Akinek ilyen hangja van, annak nem foglalkoznak az arcával – mondja. – Amúgy neked sem kellene.

Maxim_Kiadó KU>!

Legszívesebben én is elmondanám neki, ahogy időnként felébredek egy rossz álomból, elindulok, hogy anyukám ágyának melegétől és biztonságától megnyugodjak, majd a folyosón, félúton rájövök, ez már egy olyan világ, ahol a szüleim nem léteznek. A felismerés súlya úgy tör össze minden egyes alkalommal, mintha először történne velem.

Maxim_Kiadó KU>!

Piper odaszáguld mellém a büféasztalhoz.
– Először a csoportban?
Megrázom a fejemet. – Á, csak eltévedtem. Azt hittem, ez itt a Topmodell leszek válogatója.
Piper nevetése betölti a termet.
– Uhh. Csak nehogy Laynie meghallja, hogy viccelődsz. – Hivatalos képet vág. – Itt ugyanis mindent komolyan kell venni. Ez egy égési túlélők számára szervezett terápia, vagy ahogy én szeretem nevezni, ÉT-terápia.

Maxim_Kiadó KU>!

Feltartott fejjel haladok, holott legszívesebben elrejtőznék az egyik öltözőszekrényben a kíváncsi tekintetek elől. Egyre csak bámulnak, mert más vagyok, mint ők, és ez számomra egyet jelent a ténnyel: kevesebbet is érek náluk.
Csupán megbámulnak, de szóba állni már nem akarnak velem.
Hát, ezért nincs szükségem tükörre; látom magamat visszatükröződni a körülöttem lévők tekintetében.