„A cirkusz váratlanul érkezik.”
A könyv külseje az első, ami az olvasót elvarázsolja. A borító tökéletesen előrevetíti a könyv hangulatát, a fekete lapszélek pedig a benne rejlő titokzatosságot ígérik meg.
Különlegessége, hogy az egész jelen időben íródik, így mintha részesei lennénk pillanatról pillanatra a történetnek.
Már az első oldalon átvarázsolja az olvasót egy olyan világba, amilyet korábban el sem tudott képzelni. Egy szálon az a kor tárul fel, melyben játszódik (századforduló), a másikon pedig kortól, nemzettől, talán ettől az egész világtól elszakadva a cirkusz kerül bemutatásra. Ez valójában több formában történik: a történet fonalát követve is megismerhetjük, de közben mi magunk is beléphetünk, és sorra járhatjuk a sátrakat.
Celia egy talpraesett, határozott, magabiztos, közben bájos, önzetlen személyiség. Marco sem szenved önbizalomból hiányt, de talán nem a legönzetlenebb, bár a szerelméért valóban mindent feláldozna. Isobel története egyszerre tiszteletre méltó, de szánni való is.
Az ikrek és Bailey szála is érdekes, együtt a cirkusz és nézőik kapcsolatának szimbólumai.
Számtalan karakter tartogat meglepetéseket, nagyszerű vagy éppen megrázó fordulatokat. Nélkülözhetetlenek, mind hatással vannak a cirkuszra, és az is rájuk.
Minden esemény a párbaj miatt történik, egy ősi mágia befolyásol mindent és mindenkit. A cirkusz is ennek eredménye, amely életre kel a lapokon, hiszen a két mágus saját testéből és lelkéből teremti meg, majd táplálja.
Maga a könyv éppoly összetett és bonyolult, mint a benne rejlő titokzatos mágia.
Varázslatos!