Az ​egy és a sok 5 csillagozás

Az óegyiptomi istenvilág
Erik Hornung: Az egy és a sok Erik Hornung: Az egy és a sok

"Szívügyem volt a kérdés – írja a neves egyiptológus szerző –, hogyan képzelték el az ősi Egyiptom lakói az isteneket vagy egy istent… Az egyiptomi vallástörténetben mindig újra és újra az egység és a sokaság komplex játékába ütközünk, és ebben az „és” a döntő.
Utunk látóhatárán reményeink szerint szem előtt tartjuk azt a kérdést, amely messze Egyiptomon túl az ember ön- és világértékelése szempontjából jelentőséggel rendelkezik:
Mi tulajdonképpen az isten? Mit jelent a benne hívő embernek? Mi lép a kereső elé ebben az olyannyira személyes formában mint válaszoló Te, ebben a létezést meghatározó párbeszédben?" Erik Hornung 1933-ban született, vezetése alatt állt 1998-ig, a professor emeritus cím elnyeréséig a Bázeli Egyetem Egyiptológia Tanszéke; az egyiptomi történelem és kultúra témakörében számos mű szerzője.

Typotex, Budapest, 2009
236 oldal · ISBN: 9789632790305 · Fordította: Bechtold Eszter

Edgar Allan Poe

Lunemorte P>!
Erik Hornung: Az egy és a sok

Erik Hornung: Az egy és a sok Az óegyiptomi istenvilág

Semmi olyan lényeges információt nem tudtam meg, ami ne szerepelne (jobban kifejtve) Ian Shaw (szerk.): Az ókori Egyiptom története vagy a Kákosy László: Az ókori Egyiptom története és kultúrája című sokkal jobb könyvekben. Utóbbiakat ajánlom a témában jelen mű helyett.

Katherine_Grey>!
Erik Hornung: Az egy és a sok

Erik Hornung: Az egy és a sok Az óegyiptomi istenvilág

Alapmű. Nagyon élvezem minden alkalommal. Az Ehnaton-problémára való kitekintés különösen érdekes.

Lunemorte P>!

Edgar Allan Poe Pár szó egy múmiával (1845) című elbeszélésében az ősi monoteizmus tézisét ironikusan ábrázolja.

Kapcsolódó szócikkek: Edgar Allan Poe

Említett könyvek