Vissza ​a csillagokhoz 1 csillagozás

Érvek a lehetetlen mellett
Erich von Däniken: Vissza a csillagokhoz

Däniken mindig tud valami meglepőt mondani. Ebben a könyvében sem állít kevesebbet, mint azt hogy mindannyiunk ősanyját nem lehetett Ádám bordájából életre kelteni. Férfiember magjából lett Éva, ám a paradicsomban még a Genezis szerint sem volt női lény, aki azt a magot kihordta volna. Néhány ősi barlangrajz pedig – micsoda meglepetés! – lombikot ábrázol…!
Eredetünk tehát csillagokbéli?, azaz földönkívüli?, sőt a további sorsunk is az ő irányításuk alatt áll?
Kik vagyunk? Honnan származunk? Merre tartunk? Életünknek – egyedileg és összességében – mi a célja, mi az iránya? – ezek a kérdések, amelyek sokunkat foglalkoztatnak.
Däniken válaszai néha meghökkentők, ám ha figyelemmel kísérjük gondolatmenetét és bizonyítékait, holnaptól talán másképp tekintünk az egész Univerzumra. E könyvvel izgalmas és tanulságos szellemi kalandot ígérhetünk mindenkinek.
Ha Däniken szemével nézünk a csillagos égre, egyre inkább megértjük vonzódásunk – nosztalgiánk? – okát…..

Eredeti cím: Zurück zu den Sternen

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi korok üzenete Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 1995
188 oldal · ISBN: 9635280645 · Fordította: Csorba Lajosné

Péter_Szombati>!
Erich von Däniken: Vissza a csillagokhoz

Erich von Däniken: Vissza a csillagokhoz Érvek a lehetetlen mellett

Sok témája közös a Jövő emlékeivel, de más szemszögből közelíti meg ezeket, meg persze sok plusz rejtélyt is behoz.

A Húsvét-szigeti szobrokkal kapcsolatos rész díjnyertes – ezért tisztelem Dänikent annyira. Nem csak rávágta, hogy ez rejtély, hanem elutazott, odament, odaállt, megpróbálta szakócákkal, és mikor megbizonyosodott róla, hogy nem megy, akkor írta le, hogy ez így nem. A téma egyes szakértői meg anélkül vitatkoznak ezzel, hogy odaálltak volna és próbálták volna.