Kalandok ​ég és Föld között 7 csillagozás

Erich von Däniken: Kalandok ég és Föld között Erich von Däniken: Kalandok ég és Föld között

Erich von Däniken már többször bejárta a világot, hogy fantasztikus elméleteit bizonyítékokkal alátámassza. Most is elkísérhetjük őt, ahogy fáradhatatlanul küzd a vaskalapos „akadémiai” tudósok megkövesedett állításaival. Akár a világ végére is elmenne, ha úgy tartaná, hogy ott talál rá az istennek hitt földönkívüliek nyomaira, és most valóban, a polinéziai Kiribati miniállamától, a turisták elől elzárt andokbeli ismeretlen romokig bejár mindent. Nyomok pedig vannak. Mindenhol. A rejtélyes idegen misztériuma, aki leszállt az égből, és csodálatos dolgokat tanított meg a még bukdácsoló emberiségnek, minden kontinensen jelen van. Honnan szerezték őseink a néha káprázatosan pontos csillagászati ismereteiket? Hogyan építették fel a hatalmas monolitokat, a piramisokat és a többi elképesztő méretekkel rendelkező építményt? Az „idegenek” lehet, hogy nem is annyira idegenek? Vagy legalábbis nem voltak azok, egész addig, míg valamilyen okból felejteni kezdtünk?

Aquila, Debrecen, 2006
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636795371 · Fordította: Mezei Virág
LAP-ICS, Budapest, 1992
246 oldal · ISBN: 963776738X · Fordította: PRINCE, Számadó László

Erich von Däniken: Kalandok ég és Föld között

Szerintem Däniken könyveit azoknak is érdemes elolvasni, akik nem feltétlenül hisznek az elméletének, mert nagyon jó úti beszámolókat tartalmaznak, különleges, ismeretlen helyekre kalauzolják az olvasót, és mindezt élményszerűen. Ebben a kötetben nagyon emlékezetes volt számomra az a feltételezése, hogy a gondolatátvitel és hasonló jelenségek magyarázata a különböző dolgok közti elektroncsere, s az alapja az elektronok információtároló képessége.

_ada>!

A világ tele van valódi rejtélyekkel, a technika még nem csókolta őket homlokon.

eeszter>!

Ha az elektronok fekete fotonokat cserélnek ki egymás közt – hogy ezt teszik, az bizonyított –, az elektronon belüli információs állomány állandóan nő. […] Az elektron az univerzum teremtése óta jelen volt. Akármilyen stádiumról volt is szó, nem felejtett semmit, az információk állandóan növekedtek.

Kapcsolódó szócikkek: elektron
eeszter>!

Már rég megfigyeltem, hogy a nap által kiszárított tehénürüléket gondosan összegyűjtik, s tüzelnek vele, az azonban mégis meglepett, hogy az ürülék jobb fűtési értékkel rendelkezik, mint pl. a nyugatnémet szén. – Aztán eszembe jutott a harmadik ok, amiért a tehenek jelenléte minden utcán szükséges: a szemétből mindent felfalnak, ami még emészthető, tehát szemétszállítók és higiéniafelelősök! – És miért szentek? Mert a hinduizmus szigorúan tiltja a tehén megölését, és ezen a vallásos törvényen több mint 300 millió ember őrködik.

Kapcsolódó szócikkek: szemét · tehén