Istenek ​stratégiája 3 csillagozás

A nyolcadik világcsoda
Erich von Däniken: Istenek stratégiája

Däniken ​mindig tud valami újat mondani. Ebben a kötetében Dél-Amerikába kalauzolja az olvasót, arra a kontinensre, amely szerinte az ősi istenek igazi otthona volt. Templomok érdekes történeteit írja le, többek között azét, amelyet valószínűleg az istenek vagy a földönkívüliek építettek.
Däniken meglepő hasonlóságot vél felfedezni a hajdani indián törzsek és az ókori keleti népek emlékei, vallásai és legendái között. Lehet, hogy valamikor kapcsolatban álltak egymással? Lehet, hogy az istenek adtak hasonló utasításokat a különböző népeknek? Talán nem is látomás volt Ezékiel próféta víziója az égből leszálló szerkezetekről, hanem az istenek üzenete? A tudomány a mai napig nem tudja a válaszokat, s mindezt csupán a fantázia termékének tekinti. A szerző azonban töprengésre késztető hipotéziseket állít fel, és látszólag bizonyítani is tudja ezeket.
Egy elveszett város felfedezése a dzsungelben.
Döbbenetes hasonlóság Salamon temploma és a dél-amerikai szentély… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi korok üzenete

Édesvíz, Budapest, 1993
266 oldal · ISBN: 9637940901 · Fordította: Nagy Tamásné

Erich von Däniken: Istenek stratégiája

Régebben olvastam már az írótól, és akkor sokkolt, hogy ennyire mindenben a földönkívülieket látja. Nem mondom, hogy nem lehet igaza néhány dologban, de mindenben? Ezért aztán sokáig távol tartottam magam a könyveitől, most viszont kihívásra előkerült. Meglepően élveztem, nagyon izgalmas, kalandos. S annyira nem is sulykolja a földönkívülieket, persze minden mondat mögött ott vannak, de nem szájbarágósan.

eeszter P

– Ön svájci? – kérdezte Uri. – De hiszen akkor ismernie kellene Erich von Däniken könyveit. Ez az író olyan nézeteket vall, amelyekről nem tudom, hogy bolondságok-e vagy értelmesek.
Felelet helyett ajkamba haraptam.

eeszter P

Valaha az egyházak számítottak dogmatikusnak, a tudományok dinamikusnak. A tudomány oszlopai helyet változtattak. Manapság az egyház mondja, hogy lehetséges földön kívüli élet, sőt emberi élet… És ez nem botránkoztatja meg a hívőket. Az egyház már régen dinamikus lett, nem dogmatikus többé. A tudomány dogmatikus és türelmetlen lett, nem tűri az érvényes normától eltérő véleményt, legfeljebb, ha az már végképp elkerülhetetlen.