Istenek ​ivadékai vagyunk 33 csillagozás

Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Bizonyítja-e Sába királynőjének szőrös lába a titokzatos szépasszony földönkívüli származását? Óriás volt-e Éva ősanyánk? Mit üzent az emberiségnek a fatimai Szűz Mária? Erich von Däniken izgalmas utazásra hívja olvasóit térben és időben. Nem kevesebbre kíváncsi, mint az élet és elsősorban az értelmes élet eredetére a Földön. Távoli tájakon és távoli évszázadokban kalandozva jut el a Bibliától a génsebészetig, Szaúd-Arábiától Teneriféig, Áron sírjától az UFO-kig. A számos világsikert aratott és világraszóló vitát kiváltott kötet szerzőjének legújabb művét ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Ha a sírok beszélni tudnának címmel is megjelent.

Eredeti cím: Wir alle sind Kinder der Götter (Wenn Graber reden könnten)

Eredeti megjelenés éve: 1987

Háttér, Budapest, 1989
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 963740323X · Fordította: Horváth Sándor

Mukity>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Ezek tények ,csak azt kell eldönteni elhiszed vagy sem. Sok dolog van amiről a tudósok ,a kormányok hallgatnak és a média hatalmával azt hitetnek el az emberiséggel amit akarnak.

metahari P>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Régen olvastam. Akkor sem, most sem tudom eldönteni, vicc-e vagy versa…

btunde>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Kellett küzdeni, hogy olvasni tudjam, mert a sorvégek elég nehezen hozzáférhetőek. Az én példányomban legalább is. A tartalom alapvetően érdekes volt, bár időnként nehezen tudtam követni.

korne1>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Gondolatébresztő, de azon a szinten meg is reked, a könyv felében nem járt utána a dolgoknak. Persze Daniken ilyen, ezért is szeretik. Egy jó sci-fi háttér.

Barbár>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Däniken meghökkentő állításaival két alapvető kérdésre keresi a választ.
1. Hogyan jött létre az élet a Földön?
2. Hogyan jött létre az emberi értelem?
A kérdések kérdések maradtak mind a mai napig. Az ő hipotézise – mely szerint földönkívüli civilizációk avatkoztak bele az ember történetébe – sem rosszabb a többinél. Viszont sokkal érdekesebb. Jó kérdéseket tesz fel, amire a mainstream tudomány csak nyögvenyelősen tud válaszolni.
Däniken mellett szól az is, hogy nem ragad le az íróasztalnál, hanem a terepen, pl. Jemenben, Jordániában keres bizonyítékokat állításainak igazolására. A fotók meg gyönyörűek.

meseanyu P>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Úgy emlékszem tetszett kamaszkoromban, ma is vevő vagyok az ilyenekre, még mindig megborzongatnak, csak ma már nem hiszem el. :-)

Péter_Szombati>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Nem tartozik a legjobbak közé, nem elég érdekes a téma, és nincs benne semmi igazán megdöbbentő…

nariagnuhtseab>!
Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk

Véleményem szerint ez a legjobb könyve és személyes kedvencem Tőle. Nagyon jó bemutatkozása és egyértelműen írói karrierjének egyik csúcsa!

Háttér, Budapest, 1989
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 963740323X · Fordította: Horváth Sándor

MissWenut P>!

Semmire sem megyünk korán kelő európai ügybuzgalmunkkal. A mohamedánok estebédjüket a hosszú alvás alatt emésztik meg. Tizenegy óra körül megjelent egy turbános férfi, aki roppant udvarias modorban bérbe adott nekünk egy autót.