Mikor ​én kisfiú voltam 7 csillagozás

Erich Kästner: Mikor én kisfiú voltam Erich Kästner: Mikor én kisfiú voltam

Ezzel ​a kötettel Erich Käsnernek, a Münchenben élő kitűnő német írónak új regényét kapja kezébe a magyar olvasó. Az „Emil és a detektívek” és a többi nagysikerű regény alkotója, mint legtöbb művében, ezúttal is gyermeket állít könyve középpontjába, csakhogy most: önmagát. A „Mikor én kisfiú voltam” – életrajzi regény. Kästnernek és családjának története az első világháború kezdetéig. Regény és kortörténet, líra és anekdota, könnyed, csípős csevegés és ötletes kästneri bölcselkedés.
Nehéz volna megállapítani, hogy Erich Käsner „ifjúsági” iratai kik olvassák többen: a gyermekek vagy a felnőttek? A „Mikor én kisfiú voltam” előszavában a „gyerekekhez és a nemgyerekekhez” fordul. S valóban; a mulatságos családtörténet, a Vilmos-császári Németország társadalmi visszásságainak gunyoros-keserű rajza, az anyai szeretet csodálatos himnusza, s a könyv minden sorából kizengő őszinte humánus és mélységes békevágy – egyként szól gyermekszívhez és felnőtt elméjéhez.
A „Mikor én… (tovább)

Amikor én kissrác voltam címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1957

Gondolat, Budapest, 1959
202 oldal · Fordította: Békés István · Illusztrálta: Horst Lemke

Andulka>!
Erich Kästner: Mikor én kisfiú voltam

Hála a moly.hu-nak és egy kihívásnak egy nagyszerű könyvvel ismerkedhettem meg… Erich Kästnert nagyon kedvelem, talán anno A két Lotti volt azon könyvek egyike, amik megszerettették velem az olvasást. Így nagyon megörültem, amikor kiderült, hogy Kästner a gyermekkoráról is írt egy könyvet és még a könyvtárban is megtaláltam. A kötetben Kästner a családja történetét, -elsősorban az anyai ágét- mutatja be egészen az első világháború kitöréséig, 15 éves koráig. Olvasmányos, gördülékeny stílusban írta meg a családja történetét, kiragadva egy-egy érdekes vagy fontosabb epizódot az életéből. Az író nem csupán a gyermekkorát mutatja be, hanem egyben nagyszerű korrajzot is ad. Ahogy a könyvet olvastam arra gondoltam, hogy olyan, mint amikor a gyerekek körbeülik a nagyszülőket és azok mesélnek nekik a régi időkről. Örülök, hogy elolvashattam. Ki kell még emelnem Horst Lemke illusztrációit is. Ajánlom!

l2njpx>!
Erich Kästner: Mikor én kisfiú voltam

Kastnert olvasni nekem mindig gyönyörűség. Teljesen elvarázsolt, felkap és a történetei közepén találom magam, boldogan és sírva és meghatódva.
Az illusztrációk meg extra bájt adnak ennek a könyvnek is.

Bár többen olvasnák ezt a könyvét is, felnőttek is, és kisfiúk is.

„Véletlenül” akadtam rá egy különösképpen pocsék napom ebédszünetében a közeli antikváriumban, hú, nagyon köszönöm!