Mama ​nincs otthon 16 csillagozás

Erich Kästner: Mama nincs otthon

Hazamegy az ember gyereke az iskolából, éhes, anyát is látni akarja, ő meg nincs otthon. Hol is lehet? Mindenféle eszébe jut a kis Péternek, rossz is, jó is, ám a valóság persze hogy egészen más.

Eredeti cím: Mama ist nicht zu Hause

Eredeti megjelenés éve: 1962

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csiperke könyvek Móra

Móra, Budapest, 1988
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631155080 · Fordította: Lengyel Balázs · Illusztrálta: Mészáros Márta

Csoszi>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Gyerekként nem olvastam, hiszen amikor megjelent magyarul, már kinőttem belőle. Felnőttként nem varázsolt el túlságosan ez a rövid mese. Az illusztrációk sem tetszettek.

clarisssa P>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Gyerekkoromban a nagymamámnál rengetegszer lapozgattam ezt a könyvecskét. A rajzokra emlékeztem csak, a történet végét már nem tudtam felidézni, úgyhogy nagyon kíváncsian olvastam most újra.
Sajnos egy ici-picit csalódás volt, ma már valószínűleg nem adnék rá öt csillagot, de nem is vagyok már célközönsége ennek a mesének, úgyhogy inkább nem változtatok az eredeti értékelésemen.

Móra, Budapest, 1988
Izolda P>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Sajnos nem tudom eldönteni, hogy ezt olvastam-e még gyerekkoromban, mindenesetre az illusztrációkat nagyon szeretem. Mészáros Márta illusztrálta az olvasókönyveimet* is, ezért instant nosztalgia… És hát abban is pont így néznek ki a gyerekek. Mindegy is. Cuki. :)

* a Tolnai Gyuláné félét: https://moly.hu/sorozatok/olvasokonyv

lenne P>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Sajnos az illusztrációk nekem nagyon negédesek, de maga a történet nagyon kedves. Kästner a legjobb.

meseanyu P>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Egyszerű, rövid kis történet, tipikus Kästneres, Május 35-re hajazó jelenetekkel. A rajzok is kedvesek.

Gedi>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

5 perc alatt átlapozós, de kiskoromban nagyon szeretős.
én is jártam hasonlóan 10 évesen :D

lakatoszoltan>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

A történet aranyos, bár nem feltétlen érti meg egy gyerek, hogy a főhős elaludt és álmodott. Én kifejezetten féltem gyerekként az emberekkel teli szekrénytől, meg az eltűnés tényétől, főleg, hogy a rajzok (arcok) elég ijesztők. De ennek tudatában a 3 és fél éves fiamnak úgy olvastam, hogy ne féljen, és szerencsére tetszett neki. (Még hozzátenném, hogy én a füzetet csak megkaptam, de felolvasni már senki nem ovlasta fel nekem. Így a képekből kellett kibogozni a sztorit, mivel olvasni még nem tudtam.)

Sonnenschein>!
Erich Kästner: Mama nincs otthon

Szeretem Eric Kästnert, de ezt az alkotását lehet, h nem sikerült megértenem.
Nem értem, hogy miért buli otthon hagyni a gyereket, és aztán majd postacsomagba csomagolva küldeményként érkezzen haza meglepetésként az anyuka. Ez inkább kiskorú veszélyeztetésének tűnik.
Nem értem. Isten bizony.