88. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Május ​35. 403 csillagozás

avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol
Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35. Erich Kästner: Május 35.

Május 35-én az ember mindenre el lehet készülve. Így aztán semmi csodálatos sincs abban, hogy Ringelhuth gyógyszerészt és unokaöccsét, Konrádot az utcán megszólítja egy fekete ló, felmegy a lakásukra kockacukrot enni, majd az egész társaság bebújik az előszobaszekrénybe, és néhány óra múlva a Csendes-óceán szigetvilágába érkezik. Közben megtekintik Eldorádót, eljutnak a fordított világba, ahol a szülők járnak iskolába, s a gyerekek oktatják őket. A Csendes-óceánnál egy valódi törzsfőnök és egy pepita bőrű kislány látja vendégül őket. Sok-sok érdekes, mulattató kaland után hazatérnek, s nagyon csodálkoznak, hogy Konrád szülei nem hiszik el kalandjaikat. Persze, ők nem vették észre, hogy mindez május 35-én történt…

Eredeti megjelenés éve: 1932

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Móra, Budapest, 2018
puhatáblás · ISBN: 9789634861584
Móra, Debrecen, 2016
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154198 · Fordította: Fenyő László · Illusztrálta: Horst Lemke
Móra, Budapest, 2014
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631196696 · Fordította: Fenyő László · Illusztrálta: Horst Lemke

hercegnő

SteelCurtain >!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Egy gyerekkori adósság letudva. Kölyökkoromban szerettem volna elolvasni, de mindig közbejött másik könyv, másik játék, nem is beszélve az iskola nevű időrabló intézményről. Néhány éve bolhapiacon egy igen viharvert példányt sóztak rám szinte fillérekért. De akkor már nem igazán akartam elolvasni. Vén fejjel ifjúsági regényt? De úgy látszik a kimászkálási tilalom ismét kihozta belőlem a gyereket. Például ismét szívesen játszanék indiánosdit. Merthogy egyre szaporodnak azok a sápadtarcúak, akiket oly szívesen megskalpolnék… Lehetőleg életlen késsel…
Vagy negyven évet késett ez az olvasás, de ősz fejjel is élveztem. És őszintén gratuláltam Erich Kästnernek nemcsak fantáziájához, hanem a műszaki fejlődés szkeptikus ábrázolásához is. Utóbbit kiskamaszként aligha tudtam volna értékelni. Időt álló humora miatt a mai gyerekeknek is ajánlom.

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Kästner úgy mesél a gyerekeknek, hogy a felnőttek is jól szórakoznak, és úgy fest görbe tükröt a világról a felnőtteknek, hogy a gyerekek is értik. A Május 35. egy olyan történet, melyen nem fogott az idő. Humoros, elgondolkodtató, szívet melengető.

Hintafa P>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Írhatnám az író értékeléséhez is, de inkább majd jól bemásolom az összes kedvenc könyvünkhöz, hogy Erich Kastnernek mindig van egy jó ötlete. Ebből pedig egyenesen következik, hogy mindig jó ötlet a könyveit olvasni. Mi ezt fogjuk tenni.

lenne P>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Ez egy nagyon-nagyon jó könyv! És nem csak gyerekek lehetnek a célközönsége, ahogy a gyerek-könyvtáros kisasszony – felháborodva, de nagy kegyesen mégis megengedve, hogy kivegyem – mondta.
Nagyon jókat mulattam az olvasása közben és feltételezem ugyanilyen jó lehetett megírni is ezt a történetet. Kästnertől mindig jókedvem lesz. Meg kell vennem, mert hogy én ezt a gyerekeimnek esténként olvasni akarom, az biztos! – a könyvtáros meg őrizgesse a célközönségének!

Boglinc P>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Annak ellenére, hogy A két lottit utáltam, ezt a könyvet már akkor el akartam olvasni, amikor 10 évesen egy falatkányi beleolvasót kaptam kézhez.
Nem is volt kérdés, amikor felnőtt fejjel a könyvtári kiárusításon szembe jött velem, hogy haza fogom hozni.

Nem tudom, gyerekként mennyire tetszett volna, az a hajó már elment, de felnőttként én igen jókat derültem rajta. Tudom, tudom, képtelenség, meg őrültség, de számomra szórakoztató volt.

Egy kicsit Alice jutott eszembe róla, mert a maga bolondságával az is sok kritikát kapott én mégis szerettem.

Nagyon aranyos, vicces és nem mellesleg igen elgondolkodtató történet, de szerintem a mai gyerekek már teljesen máshoz vannak szokva. Ettől függetlenül persze bátran ajánlom. Főleg a Konrádhoz hasonló fantáziátlan embereknek, hátha… :P

Ja, és még valami. A rajzok eszméletlen jók benne! :D

Móra, Budapest, 1982
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631129179 · Fordította: Fenyő László · Illusztrálta: Horst Lemke
Boritek70 P>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Gyerekkorom egyik kedves olvasmánya volt. Igaz, sok év távlatából a tejszínhabos uborkasaláta (ez valamiért mély nyomokat hagyott bennem), a görkorcsolyás ló, a guruló házak, a padban ülő rossz szülők és a kockás kislány ködlött fel összesen, így jó volt feleleveníteni, hogy kisebbik fiam rajzos olvasónaplójához kellő átéléssel tudjak ihletet adni.
Tipikusan az a könyv, ami más-más rétegben szól gyerekhez és felnőtthöz, és mindegyiknek tud élményt adni a maga módján.

Viktória_Erdei P>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Ez érdekes volt. Egy kihívás miatt ezt a könyvet választottam. Gyorsan olvasható. Erről a történetről eszembe jutott a Narnia krónikái.

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Fantáziadús, kedves történet, valamiért mégis most sem lett a kedvencem.

Móra, Budapest, 2010
118 oldal · ISBN: 9789631187137 · Fordította: Fenyő László · Illusztrálta: Horst Lemke
Rézangyal>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Görkorcsolyázó ló, pepita kislány, végigsétálható egyenlítő, játékkatonákkal játszó híres hadvezérek, serpenyőbe tojó tyúkok… stb. Május 35 klasszikus, tessék mindenkinek elolvasni, még akkor is, ha Konrádnak csapnivaló a hejesírása…ohhh… pardon, a helyesírása.

Jaina>!

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Gyerekkoromban kimaradt, most pótoltam. Nem volt túl emlékezetes olvasmány, hatalmas zűrzavar az egész, amit nem hiszem, hogy élveztem volna gyerekként. Felnőtt fejjel sem az igazi :(

regulat>!

Egyébként, ha valaki fut, hogy eddze magát, azt még megértem. De ha azért száguld, mint a bolond, hogy egy tized másodperccel hamarabb érjen valahová, mint más, hát ez tiszta őrültség.

nagara>!

– Nézd csak, bácsikám! – lelkendezett a fiú. – Itt a cseresznye, az alma, a körte és a szilva egy fán terem!
– Így kényelmesebb – mondta rá a bácsi.

mezei P>!

– …. Egyébként ha valaki azért fut, hogy eddze magát, azt még megértem. De ha azért száguld, mint a bolond, hogy egytized másodperccel hamarább érjen valahová, mint más, hát ez tiszta őrültség. Mert ettől nemhogy megedződne, hanem belebetegszik.

nagara>!

NE TESSÉK A CÁPÁKAT INGERELNI!

Kapcsolódó szócikkek: cápa
Barbikönyvek>!

Ezek a csütörtökök igen mulatságosak voltak. Tudniillik Ringelhuth bácsinak nem volt felesége, aki megfőzhette volna az ebédet. És házvezetője vagy bejárónője sem volt. Így hát csütörtökönként csupa zagyva holmit ettek össze. Olykor főtt sonkát tejszínnel. Vagy sósperecet áfonyával. Vagy cseresznyés lepényt angol mustárral. Az angol mustárt jobban kedvelték, mint a németet, mert az angol mustár különösen erős, és úgy mar, mintha foga volna.

6. oldal, Május 35-én történt

Csoszi>!

Május 35-én történt.

Cicu>!

Nos tehát, ott sétáltak az utcán, és a bácsi éppen ezt mondta:
– Mi lelt, öcskös?
Ekkor valaki megrántotta a kabátját. Mindketten hátrafordultak, hát, uramfia, nagy fekete ló állt előttük, és udvariasan ezt kérdezte:
– Kérem, nincs önnél véletlenül egy darab cukor?
Konrád és a bácsi a fejét rázta.
– Bocsánatot kérek az alkalmatlankodásért – mondta a nagy fekete ló, megemelte szalmakalapját, és menni készült.
Ringelhuth bácsi a zsebébe nyúlt és megkérdezte:
– Megkínálhatom cigarettával?
– Köszönöm, nem kérek – mondta a ló szomorúan –, nem dohányzom.
Szertartásosan meghajolt, elkocogott az Albert tér irányába, megállt egy csemegésbolt előtt, és kilógatta a nyelvét.

mezei P>!

De május 35-én az ember a legrosszabbra is el lehet készülve.

Cowardly>!

Siedelbast megjegyezte, hogy valami szebbet is képzelhettek volna, és inkább valami jót kívántak volna egymásnak.
– De hát ilyenek az emberek! – mormogta nagy bölcsen. – No, most tessék visszavarázsolni egymást!

Cicu>!

És így mendegélt Konrád meg a bácsikája, egyre beljebb Eldorádóba, mindig egyenes irányban. Néha tyúkok szaladtak keresztül az úton kotkodácsolva. Csillogó kis sütőtepsit húztak maguk után. És ha embert láttak közeledni, megálltak, és gyorsan tükörtojást tojtak sonkával vagy. rántottát spárgakörítéssel. Konrád elutasítóan intett nekik. Már nagyon jóllakott. Erre a tyúkok eltűntek a bokrokban, magukkal vonszolva a tepsijüket.

Erich Kästner: Május 35. avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol

Ezt a könyvet itt említik