Emil ​és a három iker (Emil 2.) 102 csillagozás

Erich Kästner: Emil és a három iker Erich Kästner: Emil és a három iker Erich Kästner: Emil és a három iker Erich Kästner: Emil és a három iker

Egész csomó gyerek olvasta az Emil és a detektívek című könyvet. És egész csomó gyerek nem olvasta. Az előzőket az egyszerűség kedvéért ezentúl „szakemberek” néven fogom említeni, az utóbbi csoporthoz tartozók pedig a „beavatatlanok”. ez a felosztás már csak azért is ajánlatos, mert mindkét csoport részére külön előszót írtam. – Rend a lelke mindennek – jelentette ki Károly bácsi, és az utolsó tányért is a falhoz csapta…

Eredeti megjelenés éve: 1934

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Móra, Budapest, 2017
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158530 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Walter Trier
Móra, Budapest, 2012
178 oldal · ISBN: 9789631190410 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Walter Trier
Holnap, Budapest, 2001
172 oldal · ISBN: 9633461294 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Szenczy Zoltán

Csoszi>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Kedves, aranyos könyv. Igazi békebeli hangulat áradt belőle. Úgy irígyeltem a srácokat a csodás vakáció és a kalandjaik miatt. Ismét csak a gyerekek példamutató összefogását tudnám kiemelni.

Gyöngyi0309>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

A gyerek előtti időkben ezt pár óra alatt kiolvastam volna.
Annak idején az első Emiltől sem voltam elájulva, valószínűleg emiatt nem olvastam ezt akkoriban.
Rövidke,ifjúsági mondvacsinált nyomozós történet. Szerintem nincs benne sok, hamar felejthető.
A nagymama karaktere nagyon jól sikerült, ő kicsit feldobja. Szerintem a mai gyerekek számára ez nem élvezhető, nekik ennél több kell. Ennek ellenére szépen nevel, illetve a fiúk barátsága követendő példa lehet.

Móra, Budapest, 1979
164 oldal · ISBN: 9631115658 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Orosz István
Andulka>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Tipikus ifjúságia történet Erich Kästnertől, az Emil és a detektívek szereplői visszatérnek. Egy kis idő eltelt az előző rész óta, a történetüket megfilmesítették, a fiúk pedig a tengerpartra mennek nyaralni. Kalandokban itt sincs hiány, megint össze kell fogniuk, hogy egy fiúnak segítsenek.
Nem bonyolult történet és bár nem én vagyok a célközönség mégsem bántam meg, hogy elolvastam, az első részt egy fokkal jobbnak éreztem. Most igazából a Nagymama beszólásai ami miatt jól szórakoztam a könyvön. Kicsit összecsapottnak érzem a végét.

pikkupilvi P>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Az első részt tökéletesen elfelejtettem, de ez nálam gyakran megesik. Szeretem azt a békebeli hangulatot, amit Kästner teremt a lapjain, ő az egyik legkedvesebb ifjúsági íróm.
Klassz a fiúk összefogása és bátorsága, de a legnagyobb arc a nagyi, ilyen szöveggel ma is simán megállja a helyét a legmenőbb nagyik sorában :))

pasztornenagyeva>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

A srácok igazi kalandot éltek át a zátonynál. Biztosan nem kívánnak még egyszer csak úgy elhajókázni. De, kellenek ezek a kis élmények. Ez örökre megmarad nekik.A baráti összetartozás a legjobb. Figyelnek a srácok egymásra.A nagymamát imádtam a könyvben. Mindenkinek ilyen nagyszülőt kívánok. Szeretve tanít, de a humor is megvolt benne.Ha itt megjelenne közöttünk, mindenkinek fülig érne a szája, nem volna annyi depressziós ember.

Barnabás_The_Good_Girlboi>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Szerettem/szeretem ezt a könyvet de nekem valami kimaradt belőle ami az elsőben benne volt.

Szelén>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Bájos, aranyos, mint az első rész. De valahogy úgy érzem, hogy kevésbé hihető történet.
Igazi ifjúsági könyv, elsősorban fiúknak, mert valahogy mindig fiús könyvekbe futok bele egy ideje, valahogy ez mostanában jobban feltűnik nekem.
Mindenesetre mindig felüdülés Kästner-t olvasni, olyan jó érzékkel megírt történetei vannak, amik viccesek, tanulságosak.

Erich Kästner: Emil és a három iker

Kedves történet, sokat kacarásztam – végre, mert kiderült, hogy nemcsak sírdogálni tudok, – bár sajnálatos módon az első részét még nem olvastam, melyben történtekre szinte folyamatosan utal a mese. De ez sem vont el semmit a varázsából.

Könyvmoly33>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Izgalmas és fordulatos mint az előző. Nagyon sajnálom, hogy nincs már folytatása. A cselekmény szövevényes és kiszámíthatatlan volt. A jó akarás megmutatkozott a könyvben. Minden gyermeknek és felnőtteknek is el kellene olvasni. Szenzációs
A nagymama szövege volt a legjobb
És a szakácsnő neve tetszett a legjobban :)

KBCsilla P>!
Erich Kästner: Emil és a három iker

Túl sokat nem tudok róla írni, csak annyit, hogy nagyon tetszett, kellemes olvasmány volt a nyári napokra.

Esmeralda P>!

Szerintem régen mégis szebb volt. Akkor még nehézségeket kellett legyőzni, hogy az ember a tengerhez jusson. És a cél előtt tornyosuló nehézségeket nem szabad lebecsülni. Megvan azoknak is a jó oldaluk.

Valcsa>!

– Nektek is adtak fel fogalmazást a szünidei élményekről? – tudakolta a Professzor.
– Hajaj! – legyintett Gusztáv. – Ugyanaz a tészta minden áldott évben. Legszebb szünidei élményem, legizgalmasabb szünidei élményem, legérdekesebb szünidei élményem! Az embernek már attól is elmegy a gusztusa, hogy egyáltalán megéljen valamit.

Móra Ferenc Könyvkiadó, 85.oldal

Arianrhod P>!

– Fantasztikusan rendes asszony – bólintott elismerően a Professzor.
– Azt meghiszem! – mondta Emil. – Elvégre az én anyám!

Zoluska>!

– Ne siettesd az időt, édes gyermekem, ne siettesd! Így is elég hamar lesz belőled vén szatyor.

Valcsa>!

– Ne rohanj úgy! – mondta a nagymama. – Öregasszony nem gyorsvonat.

Móra Ferenc Könyvkiadó, 46.oldal

Arianrhod P>!

– Engedje meg, hogy megpróbáljam kitalálni, kicsoda ön.
– Megengedem – bólintott derűsen.
– Ön Haberland igazságügyi tanácsos, a Professzor édesapja!
– Eltalálta! – kiáltott fel szomszédom. – De hát honnan tudja? Talán olvasta az Emil és
a detektívek című könyvet?
– Nem – ráztam meg a fejemet. – Én írtam.

Sötét_Katalin>!

Pályát tévesztettem. Motorversenyzőnek kellett volna mennem, nem nagymamának.

Aurore>!

Fenemód nehéz ám a gyerekeket nem túlságosan sokat, de nem is túlságosan keveset nevelni.

89. oldal (Móra, 1979)

Arianrhod P>!

Emil megkérdezte a Professzort, mit olvas.
– Nem árulom el. Találjátok ki. – Feltelepedett az asztalra, és felolvasta a következőket: – „Nálunk a képzés első lépcsőfoka az ének, minden egyéb ahhoz kapcsolódik, minden egyebet az közvetít. Ének útján éljük át és véssük be a legelemibb élvezetet csakúgy, mint a legelemibb tudományt; még amit hit- és erkölcstanból tanítunk, azt is az ének útján közöljük.” – A Professzor felpillantott. – Na, ki írta ezt?
– Egy dalárda karnagya – jelentette ki Gusztáv.
– Nagy tévedés! – nevetett a Professzor. – Öregem, te aztán szépen felsültél. Ezt ugyanis maga Goethe írta!