Emil ​és a detektívek / A két Lotti 17 csillagozás

Erich Kästner: Emil és a detektívek / A két Lotti Erich Kästner: Emil és a detektívek / A két Lotti

Emil és a detektívek
Emil Tischbein Berlinbe utazik nagymamájához. Az úton egy vasúti tolvaj ellopja a pénzét. Emil utána ered, de helyzete kilátástalan. Szerencséjére segítségére sietnek a berlini gyerekek, megszervezik a nyomozást, és visszaszerzik Emil pénzét.
A két Lotti
Két ikertestvérről szól ez a mulatságos, kalandos regény. A szülők elváltan élnek, a testvérek nem ismerik egymást. Egy leánynevelő intézetben véletlenül találkoznak, s amikor hazatérésre kerül sor, az a kislány utazik a papához, aki eddig a mamánál nevelkedett, és fordítva. Annyira hasonlítanak egymásra, hogy a szülők nem is veszik észre a cserét. Az olvasó sokat nevet, de néha könnyezik is, míg a két talpraesett kislány ki nem verekszi magának és szüleinek a boldogságot.

Móra, Budapest, 1961
280 oldal · Fordította: Déry Tibor, Tóth Eszter, Török Sándor · Illusztrálta: Walter Trier

Lynn
Erich Kästner: Emil és a detektívek / A két Lotti

(Csak A két Lottit olvastam!)

Gyerekeknek íródott könyv, de így felnőtt fejjel olvasva azt mondom, sokkal több annál. A legtöbb váláson gondolkodó apának és anyának el kéne olvasnia, és csak egy kicsit belegondolnia, hogy mit tesz a gyerekével/gyerekeivel.

Mindenesetre lélekemelő történet, ami a hételeji olvasásomra nagyon jól esett, a rajzok pedig aranyosak…

Erich Kästner: Emil és a detektívek / A két Lotti

Minden felnöttnek néha kell egy kis kikapcsolódás, és néha kell egy kis ifjúsági irodalom. Rövid,aranyos,kedves,vicces, és egyszerű történetek gyerekekről,de nem csak gyerekeknek.

Emil és a detektívek
Minden gyereknek ilyen jól neveltnek, tisztességesnek kellene lenni, mint amilyen Emil. Ha külön értékelném a két történetet, akkor ez fél csillag levonást kapna, mert azért Emil némiképp ügyetlen volt, amiért nem rögvest hívott segítséget, viszont ugye, akkor miből íródott volna meg ez a „kalandos” regény?

A két Lotti
Több feldolgozását is láttam már filmen, mégis üdítő, szerethető és felejthetetlen olvasmány volt. (csak, hogy kicsit és félig ismételjem is magam) Így kellene szeretnie egymást minden testvérnek. :)

MezeiMarcsi

Az anya olyan orvosság, amilyet nem kapni ám a gyógyszertárban!

MezeiMarcsi

– … Az egyik lakásban ül egy nő, akivel már, a másikban egy akivel még nem vagy összeházasodva!
A férfi dühbe gurul. – Egész csomó lakásban ülnek olyan nők, akikkel még nem vagyok összeházasodva!

Ydna

Az éjszaka végtelennek tűnik. Ám végtelennek tűnő éjszakák is eltelnek végül.

MezeiMarcsi

Emil nagyon szerette az anyját. S halálra szégyellte volna magát,ha semmittevéssel tölti az idejét, mialatt a mama dolgozik, számol, újra dolgozik. Ő meg lógjon meg a munka elől, és a szomszédja füzetéből másolja le feladatait? Bliccelje el az iskolát, szedje rá a mamát, ríkassa meg, amikor látja hogy az anyja minden követ megmozgat, hogy ő semmiben se szenvedjen hiányt, s mindene ugyanúgy meglegyen, mint tehetősebb iskolatársainak

Lynn

Ulrike kisasszony nem vág különösebben szellemes arcot„ midőn az irodát elhagyja. Egyébként ez teljesen szokatlan is lenne tőle.

165. oldal, Második fejezet

MezeiMarcsi

– Nagymama – kérdezte –, nem akarnál felülni a kormányrúdra?
– Csend legyen!
– Miért? Nem vagy te sem nehezebb, mint Zichlerék Arturja, az pedig gyakran ráül.
– Ha még egyszer ráül – mondta a nagymama –, az édesapád örökre elveszi a kerékpárodat.
– Nem lehet nektek semmit sem elmondani – vélte Kalapocska felháborodottan.

Ydna

Hallgassuk meg inkább maradéktalan elismeréssel, hogy Pepike, dr. Strobl udvari tanácsos kutyája, egy idő óta ismét fölvette azt a régi szokását, hogy a karmesterúr asztalánál ülő kislányt üdvözölje. megalkudott vele, noha kutyaértelmét meghaladta, hogy Luisének nincs többé Luise-szaga. Az embereknél sok minden lehetséges, mért lenne éppen ez lehetetlen? Különben a kedves kislány újabban nem eszik oly sok palacsintát, viszont nagy élvezettel fogyaszt húsneműeket. Ha mármost meggondoljuk, hogy a palacsintának nincsen csontja, a karajnak pedig örvendetesen sok van, úgy kétszeresen megérthetjük, hogy az állat legyőzte tartózkodását.

Ydna

A kutya belenyugodott a kétszeres Luiserlbe, amennyiben gyermekszeretetét először megkétszerezte, majd ugyanezen hajlandóságát elfelezte. Ki-ki úgy segít magán, ahogy tud.

256