Emil ​és a detektívek (Emil 1.) 377 csillagozás

Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek Erich Kästner: Emil és a detektívek

Adva van egy sötétkék ünneplős iskolás fiú – nem szereti az ünneplő ruhát –, egy Kalapocska nevű berlini lányka – ez a csúfneve –, továbbá egy Berlinig közlekedő vonat fülkéje – itt szokott kezdődni a bonyodalom. Az ismeretlen tényező: egy keménykalapos úr – nézzünk csak alaposan a körmére. A többi tényezőnek elég csak a nevét említenünk: egy szálloda a téren, valahol Berlinben, na meg egy kis bankfiók. Ha ezeket a tényezőket egymással kapcsolatban hozzuk, a megoldás a világirodalom egyik legismertebb gyermekregénye lesz, izgalmas krimi, a felnőtt krimik szabályai szerint alakulva, de mégis túlnőve azokon, hiszen éltető eleme a humor, a Kaland. Rajta, nyomozzunk együtt Emillel, de valahogy el ne felejtsünk közben nevetni!

Eredeti mű: Erich Kästner: Emil und die Detektive

Eredeti megjelenés éve: 1929

Móra, Budapest, 2017
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157946 · Fordította: Déry Tibor · Illusztrálta: Walter Trier
Titis, Budapest, 2011
ISBN: 9786155157035 · Felolvasta: Szervét Tibor
Móra, Budapest, 2011
134 oldal · ISBN: 9789631188769 · Fordította: Déry Tibor · Illusztrálta: Walter Trier

Juci P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Fiam, én nem emlékeztem, hogy ez ennyire vicces! :)

Móra, Budapest, 2017
cseri P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Úgy emlékszem, gyerekkoromban ez nagyon izgalmas volt. Most kicsit kevésbé. Ki érti ezt. :)

Bleeding_Bride IMP
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Ez is egy mese-helyetti olvasmányunk.
Nem szeretek lepontozni kölyökkönyvet, de a Két Lotti nyomán én valamivel jobbra számítottam, vagy nem is tudom.
Majdnem a közepéig én nagyon untam, nem akartam mondani persze, de a lányom is már- már célozgatott rá, hogy nincs-e valami pörgősebb? Szerencsére aztán beindult a dolog.
Aranyos kis sztori, de zéró fordulat, semmi meglepetés.
@Tinte nyomozása után valahogy nem sikerült befogadnunk annyira.

gybarbii
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Nekem gyerekkoromban kimaradt Emil története, úgyhogy bőven itt volt az ideje, hogy megismerkedjem vele. :)
Az elején egy kicsit nehezebben rázódtam bele (bár ezt már megszoktam Kästner-nél), de utána le sem bírtam tenni, amíg az utolsó oldalra nem értem. Kedves történet volt, nagyon izgultam, hogy mi lesz Emillel és a többi kis detektívvel, illetve, hogy sikerrel járnak-e. De szerencsére a végére helyreáll minden, a jók persze elnyerik jutalmukat, a rossz pedig megbűnhődik, ahogy annak történnie kell! :)

Móra, Budapest, 2009
134 oldal · ISBN: 9789631186840 · Fordította: Déry Tibor · Illusztrálta: Walter Trier
PandaSára P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Ez egy régi világ meséje, amikor még jobban oda figyeltek egymásra az emberek, még akkor is, ha abban az időben is voltak rossz és gonosz embere. Bájos, kedves könyv, tele nagyon rokonszenves gyerekekkel, segítőszándékkal, önzetlenséggel és mélységes mély szeretettel.
Szeretném azt hinni, hogy ha manapság megismétlődne ez az eset, ugyanígy lenne segítsége Emilnek. És természetesen a végén mind a jó és mind a rossz elnyeri méltó jutalmát.

csillagka P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Gyerekpezsgő :) majdnem annyira fincsi mint az eredeti, mégis gyerekként is fogyasztható.
Férjem itt mosolygott mögöttem, neki megadatott tíz évesen fiúként olvasni, nekem csak most jutott rá kedv és idő, szeretnék tíz éves fiú lenni.
Lányoknak Lottik, fiuknak Emil, Erich Kästner tudott valami bámulatosat, az eleje volt a legjobb és emlékeztetett egyik kedvenc versemre, úristen hányszor szavaltam el a lányomnak:)

„És ahogy én lekuporodtam,
úgy kelt fel rögtön a világ:
tornyok jártak-keltek köröttem
és minden láb volt, csupa láb,
és megnőtt a magas, a messze,
és csak a padló volt enyém,
mint nyomorult kis rab mozogtam
a szoba börtönfenekén.”
„ ( Szabó Lőrinc: Lóci óriás lesz )

Esmeralda P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

A bébik akkorákat kacagtak rajta, hogy csak néztem! Én is nagyon bírtam a korabeli szlenget… A kétharmadát ma a volánbuszon olvastam fel nekik- a közelünkben ülő felnőttek is láthatóan jól szórakoztak :-)

BoneB P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Gyerekeknek biztos izgalmas, érdekfeszítő egy történet. Engem annyira már nem kötött le, de azért jó volt. Nem voltak benne unalmas leírások, pörögtek az események, kalandos volt és a végén még az is kiderült, hogy mi ebből a tanulság. :D

Felixa P
Erich Kästner: Emil és a detektívek

Ez annak idején kimaradt… Most olvasva azt gondolom, hogy kiállta az idő próbáját.

Aurore

Olykor még éjnek idején is eljönnek az emberek a bankba, pedig olyankor nincs ott senki, aki kiszolgálja őket. Ezért tehát maguk szolgálják ki magukat.

A mese még nem kezdődik el (Nyolc: A kis bankfiók)

jancsibohi +SP

Vannak emberek, akiknek semmi fáradságot sem okoz, hogy vidámak legyenek. Vannak mások, akiknek ez, akármennyit fáradoznak is, nem sikerül.

22. oldal, A mese még nem kezdődik el

jancsibohi +SP

Fekve maradtam, nem mozdultam. Mert az emlékekkel s az ötletekkel úgy vagyunk, mint a megvert kutyákkal. Ha az ember egy hirtelen mozdulatot tesz, vagy megszólítja őket, vagy meg akarja őket simogatni – híj, máris kereket oldanak!

D_Krisztina

Ami legtöbbször nem is volt igaz, pusztán arról volt szó, hogy az ilyen alakok ahhoz az emberfajtához tartoztak, akik csak azért nem akartak elégedettek lenni, mert akkor elégedettek lettek volna.

37. oldal, 3. fejezet - Emil és a detektívek (Talentum diákkönyvtár, 2012)

Aurore

Emlékeket másképp kell befogni. Részletenként. Előszörre, mondjuk, a hajukat kapja el az ember. Ehhez csatlakozik a bal elülső láb, aztán a jobb, aztán az egésznek a feneke, aztán a hátsó lábak, részletenként. S ha már az ember azt hiszi, hogy az egész Mesét a kezében tartja, akkor egyszerre csak a markába kerül még egy elfelejtett fülcimpa. De végül is, ha az embernek szerencséje van, a markában tartja az egészet.

A mese még nem kezdődik el

Aurore

– Marhaság habbal – mondta a Professzor. – Ha ellopjuk tőle a pénzt, ugyanolyan tolvajok vagyunk, mint ő maga.
[…]
– A Professzornak igaza van – avatkozott be Emil a vitába. – Ha én valakitől titokban elveszek valamit, akkor tolvaj vagyok. Mindegy, hogy az övé volt-e vagy hogy tőlem lopta-e el.

IX. fejezet: A detektívek gyűlése

Aurore

– Én vidéki vagyok – mondta Emil. – Most jövök a pályaudvarról.
– A pályaudvarról? Azért viseled ezt a hülye ruhát?
– Vond vissza! – mondta Emil. – Különben úgy kupán váglak, hogy tetszhalottnak néznek.

VIII. fejezet: A látóhatáron feltűnik a dudás gyerek

Aurore

Kezet szorítottak. Szemlátomást őrülten tetszettek egymásnak.

jancsibohi +SP

Emil meg akarta tudni, hogy hány óra van, tehát kihúzta óráját mellényzsebéből. Húzta, egyre csak húzta s a zsebből végül is anyja álló-órája került elő. Az óralapra nézett s a következő feliratot betűzte ki rajta: óránként száznyolcvanöt kilométer. A padlóra köpni életveszélyes!

42. oldal, Egy álom, amelyben sokan futkosnak

jancsibohi +SP

Először hazamentem, leültem az ablakpárkányra, s kinéztem az utcára, abban reménykedve, hogy hátha ott lent a sarkon épp most fordul be a Mese, amelyet kerestem. Ha történetesen befordult volna, akkor leintek neki, és azt mondom: ugyan kérem, ugorjon már fel egy percre, meg szeretném magát írni.
De a Mese csak nem jött, én meg fáztam.

10. oldal, A Mese még nem kezdődik el

Emil sorozat · Összehasonlítás