A ​két Lotti 2073 csillagozás

Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti Erich Kästner: A két Lotti

Melyik gyerek nem gondolt még arra, mennyire jó lenne egy ikertestvér, aki úgy hasonlítana rá, hogy még az édesanyjuk sem tudná megkülönböztetni őket? Nos, Kästner regényében két ilyen kislányról van szó. Ráadásul még nem is ismerik egymást, mert szüleik régóta elváltan élnek, s egyik az apjánál, másik az anyjánál nevelkedik. Az ikrek egy gyermeknyaralóban találkoznak, és rájönnek, hogy testvérek. Hasonlóságuk sok mulatságos bonyodalmat okoz, de a két kislány komolyabb dolgot tervez: ki akarják békíteni az elvált szülőket, s ezért szerepet cserélnek. Hogyan viselkedik mindegyik a megváltozott élethelyzetében, és miképp sikerül tervük végrehajtása – erről szól A két Lotti könnyes-vidám története.

Eredeti megjelenés éve: 1949

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra · Szív könyvek Móra

Móra, Budapest, 2019
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634862918 · Fordította: Tóth Eszter, Török Sándor · Illusztrálta: Walter Trier
Móra, Budapest, 2018
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159353 · Fordította: Tóth Eszter, Török Sándor · Illusztrálta: Walter Trier
Móra, Budapest, 2017
126 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157892 · Fordította: Tóth Eszter, Török Sándor · Illusztrálta: Walter Trier

Lotte Körner · Luise Palffy · Dr. Strobl · Irene Gerlach · Ludwig Palffy · Luiselotte Körner · Resi

Nikolett0907 P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Nagy valószínűséggel nem én vagyok az egyetlen, de azon kevesekhez tartozom, akik gyermeki fejjel szerették, de felnőttként újra olvasva teljesen másképpen értékelik ezt a történetet.
Emlékszem nagymamám rendszeresen olvasott fel könyveket, többek között ezt a művet is.
Sokszor álmodoztam, hogy van valahol egy ikertestvérem (pedig nem vagyok egyke) és az egyik nyaralásom folyamán meglelem.
Nos ez az álmom (talán szerencsére) nem vált valóra.
Mikor kötelező olvasmány lett már annyira nem rajongtam érte, de bár értettem az elvált szülök fájdalmát, (a szüleim újra összeházasodtak egymással) még sem foglalkoztam vele igazán.
Most azt a játékot játszom, újra olvasom az anno kötelező, most már inkább érdeklődő köteteket, hogy felnőtt fejjel, megfelelő háttér ismerettel, mit is gondolok az aktuális könyvről.
Őszintén szólva két „gyermeki” lélekkel rendelkező, önző ifjú rossz döntése és egyben „kegyetlensége” tárulkozott szemem elé.
A két gyermek „ellopott” idejét vissza nem lehet adni, bármilyen „boldog” vége van a történetnek.
Bár kalandos, számos helyen mosolyogtató, néhol izgalmas, de legfőképpen szomorúnak éreztem és pont ezért nem tudok felhőtlenül kedvencelni, vagy magaslatokig dicsérni.
Azt el kell ismernem, hogy ennél rosszabb dolgok is megesnek a gyermekekkel, és itt szórakoztatóan olvasva, jobban el lehet fogadni.
Lehet érzékeny vagyok e témára, vagy most vagyok mélyebb hangulatban.
De ez számomra négy csillagot ér.
Mert magát az írót nem ítélem meg, jogom sincs hozzá.
Amit lerakott az asztalra érték.
Ha nem lenne, nem jelenne meg szinte két évente újra és újra, és nem filmesítették volna meg már oly sok változatban.
A véleményemet tartom, de az író munkássága előtt fejet hajtok.
És talán majd egyszer idősebb korban újra olvasom.

Kikiriki>!
Erich Kästner: A két Lotti

A harmadikos énem hihetetlenül büszke volt magára, amikor 2 nap alatt elolvasta ezt az aranyos kis könyvecskét, és utána bátran dicsekedett az akkori hatodikosoknak, hogy ő bizony ilyen gyorsan végzett az ő kötelező olvasmányukkal! :D

Még mindig nagyon szeretem ezt a könyvet, így idősebb fejjel is. Rövid, aranyos, szép kis történet. :)

Márk_2011 P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Szóval az úgy van, hogy kimaradt a gyerekkoromból. Vagyis… Csak a képeket nézegettem benne,de azt elég sűrűn!
Felnőtt fejjel, anyai szívvel, érthetetlen, hogy
hogyan is valaszthatták el az ikreket a szülők egymástól, és, hogy évekig nem látogatták a szülők a másik félnél lévő kislányt. Na, de ettől eltekintve, a lányok édesen megoldották ezt a furi helyzetet.
Igazi kis szórakoztató olvasmány volt ez most nekem. Szeretem a nyári táboros történeteket. :-)

Suba_Csaba P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Ez egy hihetetlenül kedves, bűbájos történet. Valamiért azt gondoltam, hogy a tábori rész hosszabb benne. Biztos a sok filmfeldolgozás kavart össze. Gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt klassz kis olvasmány, örök klasszikus. Szerettem!

Lorenza_Pellegrini>!
Erich Kästner: A két Lotti

Ez az egyik olyan könyv amin nem fog az idő. Ma is ugyanolyan kedvvel olvasom mint el sem árulom hány éve.:-) Arra viszont csak újra olvasáskor jöttem rá, hogy két kislány személyisége olyan mintha egy ember ketté hasított két fele lenne. Nem hiába ikrek. Ajánlom mindenkinek, még mai szemmel sincsen elnyújtva a történet, és nagyon aranyos az egész.

K_Kata99 P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Sajnálom, hogy nem akadt előbb kezembe ez a történet, mert nagyon imádnivaló volt!
Eszembe juttatta a nyári táborozások élményeit a Balaton parton, és a közös sütögetéseket a tábortűz mellett.
Lotte és Luise szemén keresztül újból átélhetjük a gyerekkor gondtalanságát, újból rálelünk arra a „nem létezőnek” hitt varázslatra.
Többször újraolvasós, bájos regény, mely szeretetre tanít és bebizonyítja, hogy a családi kötelék elválaszthatatlan és megmásíthatatlan.

Zsuzsanna_Makai>!

Imádtam!
Sokkal, de sokkal jobban tetszett, mint gyerekként!
Többször meg is könnyeztem, pl mikor rájöttek, hogy testvérek, mikor először találkoztak a szüleikkel, vagy amikor anya rájött.
Nagyon jó ötlet volt újraolvasni. Pláne így, hogy karácsonykor találtam egy könyvet a szeretetről, és az összetartozás öröméről.

Kiss_Julianna>!
Erich Kästner: A két Lotti

Tudtam, hogy egy nagyon aranyos, kicsit megható, vidám történet. Nem minden részletre emlékeztem az idők távlatában. Jó volt felfrissíteni. Kellemes órákat töltöttem a lányokkal.

kerimaci P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Örök kedvenc az ikerlányok egymásra találásának története :) Emellett milyen érdekes, hogy a szülők a heves érzelmek közepette a nekik legegyszerűbb megoldást választották az ikrek elosztására (ez is de rossz szó), aztán a sors mégis helyreigazította ezt az érzelmi bakit! :)

A legviccesebb, hogy végig úgy ment a fejemben a történet, ahogy az 1950-es film változat :)

Linszyy P>!
Erich Kästner: A két Lotti

Még mindig az egyik legjobb ötletű gyermekkönyvnek tartom ezt a történetet.
Egész kiskoromban szerettem volna, ha egy táborban egyszer csak felbukkan valaki, aki teljesen úgy néz ki, mint én. Aztán meg egyértelmű, hogy szerepet cseréltem volna vele, ennél nagyobb kaland nem is létezett számomra (na jó, talán ha a víztől sellővé változom, még jobban örültem volna xD).
Ez az egyetlen regény, ami szerintem alsósoknak jó kötelező olvasmány és még mindig maradhat a listán. :)

BZsofi P>!

– Az anya olyan orvosság, amilyet nem kapni ám a gyógyszertárban!

Tizedik fejezet.

Kapcsolódó szócikkek: anya · Dr. Strobl · gyógyszer · gyógyszertár
Izolda>!

– Jövök már! – kiabál Luise. – Öregember nem gyorsvonat!

Kapcsolódó szócikkek: Luise Palffy
Ydna>!

Az éjszaka végtelennek tűnik. Ám a végtelennek tűnő éjszakák is eltelnek végül.

Vivi_>!

Tulajdonképpen ismeritek ti Tó-Bühlt? Tó-Bühlt, a hegyi falut? A Bühl-tavi Tó-Bühlt? Nem? Tényleg? Különös – akárkit megkérdez az ember, senki sem ismeri Tó-Bühlt! Lehetséges volna, hogy a Bühl-tavi Tó-Bühlt csakis azok ismerik, akiket nem kérdez meg az ember? Nem is csodálnám. Van ilyen. Nos, ha a Bühl-tavi Tó-Bühlt nem ismeritek, akkor természetesen nem ismerhetitek a gyermeküdülőt sem, a Bühl-tavi Tó-Bühl ismert gyermeküdülőjét. Kár. De ez sem baj.

Aprile>!

Az anyának – bármilyen is a gondja – elsősorban az a kötelessége, hogy gyermekét ne engedje túl korán kiűzetni a gyermekség paradicsomából.

Vivi_>!

Az elszántság ahhoz elég tán, hogy az ember levesse magát egy magas toronyból. De húslevest főzni metélttel, ahhoz több kell.

Vivi_>!

A legyek persze buták, de az emberek, azok okosak, mi?

Aprile>!

Az idő múlik. Mit is tehetne mást?

Kapcsolódó szócikkek: idő
poggi IP>!

Ha a könyvnek ezen a pontján egy felnőtt belepillantana a vállatok felett a szövegbe, és így kiáltana: „Nahát, ez az ember! Mindenre, ami szent: hogyan beszélhet ilyen dolgokról a gyerekeknek!” – akkor, kérlek, olvassátok fel neki a következőt:
Shirley Temple hét-nyolc éves korában már világszerte híres filmcsillag volt, és a filmgyárak sok millió dollárt kerestek rajta. Ha azonban Shirley Temple meg akart nézni egy Shirley Temple-filmet az édesanyjával, nem engedték be a moziba. Túl fiatal volt. Megnéznie tilos volt a filmeket. Csak szerepelnie lehetett bennük. Azt engedélyezték. Ahhoz elég idős volt.

51. (Ötödik fejezet)

Kapcsolódó szócikkek: Shirley Temple