Testreszabott ​gyilkosságok 11 csillagozás

Erica Spindler: Testreszabott gyilkosságok Erica Spindler: Testreszabott gyilkosságok

Miután lakóhelye, a dél-karolinai Whistlestop környékén rövid időn belül több férfi is különféle furcsa balesetekben veszti életét, Melanie May rendőr őrmesternek ijesztő gyanúja támad. Felettesei háta mögött nyomozásba kezd, és arra jut, hogy a férfiak, akik korábban mind kegyetlenül bántalmazták a feleségüket, a lányukat vagy a barátnőjüket, a büntetést viszont sikeresen elkerülték, nem természetes halált haltak, hanem gyilkosság áldozatai lettek. Elméletét senki sem veszi komolyan, amíg igazáról nem sikerül meggyőznie Connor Parksot. Az FBI bűnügyi pszichológusa pontos személyiségrajzot készít a Halál Angyalának elnevezett sorozatgyilkosról, és vállvetve egyre közelebb jut hozzá, ám a tettes is mind közelebb kerül Melanie-hoz. Olyan közelre, hogy a végén már semmi sem választja el őket egymástól…

Eredeti mű: Erica Spindler: All fall down

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
404 oldal · ASIN: B00AO2XSDU · Fordította: Várnai Péter
Harlequin Magyarország, Budapest, 2005
416 oldal · ISBN: 9635374526 · Fordította: Várnai Péter

Pallagi_Zoltánné_Ági
Erica Spindler: Testreszabott gyilkosságok

Nagyon izgalmas, feszültséggel teli történet. A utolsó percig pörgős, újra olvasó.

fukszia
Erica Spindler: Testreszabott gyilkosságok

Az eddig megjelent könyveit olvastam és tetszettek. Pörgős, izgalmas.

krisztin1 P

A szerencse szeszélyes és kiszámíthatatlan. Megesik, hogy méltatlanokra mosolyog rá, és őket még a megérdemelt bűnhődéstől is megóvja, a jókat, a gyengéket viszont közönyösen sorsukra hagyja.
A halál nem ilyen. A halál méltányos. A halál nem ismer részrehajlást. Nem enged pillanatnyi hangulatoknak, nem bízza magát a véletlenre. A halál előrelátó. Testreszabott, pontos terv szerint dolgozik, és igazságot oszt.

14. fejezet

krisztin1 P

(…) Senkinek sincs joga ahhoz, hogy saját kezébe vegye a törvényt, hogy Istent játszva életről és halálról döntsön.

28. fejezet

krisztin1 P

– Érthető, hogy nehéz a közelemben lenned, elvégre elképesztően csábító vagyok. És az a csók fenekestül felforgatta az életedet.
Melanie gyöngyözően felkacagott.
– Csábító vagy, és felforgattad az életemet? Remélem, ezt mind csak viccnek szántad, Parks. Ha nem, sürgősen szakemberhez kellene fordulnod.
Connor sértett képet vágott, de szája sarkában mosoly bujkált.
– Nem volna szabad ilyen nyíltan kinevetned. Még nekünk, elképesztően csábító férfiaknak is vannak érzéseink.

krisztin1 P

(…) Mi juttat el valakit odáig, hogy egy embertársa szenvedésében találjon kielégülésre? Ki vagy mi teremt efféle szörnyetegeket? És hogyan szabadulhat meg tőlük a világ?

26. fejezet