Nyár ​a Comói-tónál 132 csillagozás

Erica James: Nyár a Comói-tónál

Floriana ​számára egy esküvői meghívás változtatott meg mindent…

Ha nem tereli el a gondolatait, hogy élete szerelme egy másik nőt vesz feleségül, észrevette volna a közeledő kocsit.
Ha látta volna az autót, nem kellett volna az idős vénkisasszonynak, Esme Silcoxnak és Adam Strongnak, a helyi ingatlanfejlesztőnek a segítségére sietnie.
És ha Floriana nem ismerkedik meg Adammel és Esmevel, soha nem lett volna bátorsága részt venni Seb esküvőjén a gyönyörű Comói-tó partján.

Esmeben az olasz nyaralóhely emlékeket ébreszt, tizenkilenc évesen itt lett először szerelmes. Gyakran eltöprengett, hogy mi történt a férfival, aki ellopta a szívét – és megváltoztatta az életét.

Esme és Floriana számára eljött az idő, hogy mindketten szembe nézzenek a múltjukkal – és a jövőjükkel – a Comói-tó, elbűvölő, romantikus partjain.

Csodálatos regény elvesztett szerelemről, sorsról és második esélyekről…

Santa Montefiore, Jill Mansell, Katie Fforde és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Művelt Nép, Budapest, 2020
Művelt Nép, Budapest, 2020
500 oldal · ISBN: 9786155760600 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Csoszi>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Kifejezetten jólesett a könyv, amely az újrakezdésről és a második esélyről szólt. A három főszereplő spoiler egy baleset során találkozott egymással és egy nagyon szép, önzetlen barátság alakult ki köztük. A helyszínek egyszerűen lenyűgözőek. Szívesen elutaznék Oxfordba, valamint a Comói-tóhoz. Akár már holnap indulnék!

Mariann_ P>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Régóta vártam már, hogy elolvashassam, így nagy kedvvel láttam hozzá.
Egy baleset kapcsán találkozik egymással három ember : Az idős Esma, és a fiatalok: Floriana és Adam , akik előtte nem ismerték egymást.
Aztán kölcsönösen a másik életének részesei lesznek.
Az idős asszony mindennapjai is megváltoznak, színt visznek bele a fiatalok, amikor Floriana esküvői meghívót kap barátjától a Comói – tó partjára .
Esme életének meghatározó időszaka volt ennek a tónak a partján, itt vakációzott édesapjával fiatal korában.
Feleleveníti ezt a történetet…
Nem erre számítottam, de szívesen olvastam jó volt így is.
Inkább a visszaemlékezés vitte a hangsúlyt, nem ok nélkül.
Megnyugtató lezárása a múltnak.

AniEg P>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

„A vágy nem tudatos döntés kérdése – […]. A legtermészetesebb és legspontánabb dolgok egyike, amit egy férfi és egy nő együtt átélhet.”

A sors sosem hagy maga után kifizetetlen számlát, ahogy ebben a kötetben is kiegyenlítődnek az érzelmek. Floriana, Esme és Adam kapcsolatainak pillanatait megelevenítő története hosszú évtizedeket átívelve, és kontinensnyi távolságot bejárva mesél a barátság gyógyító erejéről, a szerelmi kapcsolatok dinamikájáról, példát mutat a szeretet önzetlenségéből és elfogadásra tanít.

Még anno a covid idején szereztem be ezt a könyvet, de már nem emlékszem, mi volt a motiváció. Talán az akkor erősen háborgó lelkem vágyott valami rózsaszínre és a romantikus címke meggyőzött.
Az elmúlt években sok túl jót olvastam, kicsit aggódtam, hogy lesz-e elég jó vagy csalódni fogok.

Kár volt aggódnom.
Már az elejétől kezdve hatalmába kerített az érzés, mintha hazaértem volna, körül öleltek a szavak.
Mindhárom főszereplőt hamar a szívembe zártam. Floriana-t a bohókás, örökpozitív ábrándosságáért, Adam-et a védelmező, határozott, férfias kiállásáért kedveltem meg, de főként Esme-t szerettem, aki bájos volt, fiatalos, és olyan szeretetre méltón, megindítón fogadta maga köré a két fiatalt, kicsit eszembe juttatta a nagymamámat.

A történet váltakozva, mindhárom szereplő szemszögéből mesél, harmonikusan összemosva a múlt pillanatait a jelen történéseivel. Őszintén szólva, nem tudok, dönteni, hogy melyik tetszett jobban, a jelen vagy a múlt meséje.
A regény origójaként funkcionáló Comói-tó és az olasz hangulat, életstílus a szemléletes írásmódból adódóan szinte élethűen elevenedett meg a szemem előtt. Nem jártam még a Comói tónál, de most felkerült a bakancslistámra.

Összességében a történetben szereplő 1-1 szívet tépő jelenet mellett is klassz nyári olvasmánynak bizonyult. Ha szívesen olvasol váltott szemszögből, több idősíkban elmesélt romantikus történetet, mely a fülledt erotika helyett a szívet melengető, idilli pillanatokra helyezi a hangsúlyt, ajánlom szeretettel.

balazsedina7 P>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Kellemes kikapcsolódás volt ez a regény, sokkal jobb, mint elsőre gondoltam.
A téli Oxford és a nyári Comói-tó csodás helyszínként szolgáltak a szívmelengető történethez.

Három ember – a nyugdíjas Esme, a jóképű Adam és a szeleburdi Floriana – barátságának alakulását követhetjük nyomon ebben a romantikus kötetben, amely nem mindenhol nevezhető könnyednek. Hármuk közül leginkább Esme lopta be magát a szívembe. Izgalmasak voltak a múltját feltáró visszaemlékezések: nagyon kíváncsi voltam első szerelmének történetére. A személyisége pedig rendkívül szerethetővé tette: megfontolt, tapasztalt, a világra nyitott, művelt, segítőkész és végtelenül kedves idős hölgy.
Adam és Floriana is szimpatikusak voltak; a szarkasztikus megjegyzéseik, szúrkálódásaik feldobták a hangulatot. Az érzelmek kifejezésében azonban eléggé sutának bizonyultak, ezért egy kicsit vontatottnak éreztem azt a szálat.

A cselekményt néhány helyen kiszámíthatónak találtam, mégsem nevezném unalmasnak.
Az biztos, hogy nem mostanság olvastam olyan könyvet, ahol a mellékszereplők szinte egytől egyig idegesítettek. Seb az undok önzésével és Ann az idegesítő parancsolgatásával igazán dühítő volt.

A könyv stílusa viszont tetszett, olvasmányos volt, s a hangulatteremtés is jól működött.
Úgy gondolom, hogy ez egy kedves történet a barátságról, szerelemről, csalódásokról, második esélyről, az életről. Örülök, hogy olvashattam.

Csokiskeksz P>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy ennyire pozitív csalódás volt egy „limonádé.”
Balzsam volt a lelkemnek. Kellemes, aranyos történet az élet nagy dolgait -főleg szerelmet- taglalva.

„Ne hagyd, hogy az életed csupa megbánás legyen.”

ekofalusi>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Könnyű kis rózsaszín történet, ami nekem most nagyon jólesett. Eleinte kicsit zavartak a fordítási hibák és elütések, de pár oldal után ezen túltettem magam és nagyon élveztem a gyönyörű helyeken játszódó szívmelengető regényt. Mindhárom főszereplő nagyon kedves, nagyon szereretni való karakter, akik között egy baleset folytán olyan barátság alakul ki, ami mindegyikük számára vidámságot, új színt visz a mindennapokba. Mind a fiatalok sorsának alakulása, mind az idős hölgy visszaidézett története szép és bár kiszámítható, mégis izgalmas.
A történethez tökéletes helyszínt adnak Oxford és a Comói-tó partja, ahová még így képzeletben is jó volt utazni.
Nyári olvasmányhoz mérten pont megfelelő mértékben romantikus és könnyed, mégis tartalmas könyv volt, szerettem.

Zita_Csunderlik>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Nagyon tetszett a könyv, ez volt az első olvasásom az írónőtől. Kicsit másra számítottam, könnyedebbre, illetve azt hittem, szinte végig Olaszországban fog játszódni, de mindennel együtt nagyon szerettem. Különösen Esme története fogott meg, nagyon drukkoltam, hogy megtaláljam régi szerelmét. A könyv borítója is nagyon szép. Viszont a fordítás szerintem csapnivaló. Rákerestem a fordítóra itt a Molyon, és meglepetésemre mindenki dicséri. Lehet más fordításoknál remekelt, de ebben olyan magyartalan mondatok voltak több helyen, hogy nem hittem a szememnek. Meg van több elírás is benne. Úgy gondolom ezekre a dolgokra figyelni kellene. Még a könyv hátsó borítója is hibás: itt lett ELSŐSZÖR szerelmes… Szerintem ez elég ciki.

Thena>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Szívmelengető olvasmány volt, leginkább Esme története állt közel a szívemhez, de a fiatalok története is szép volt. Úgy volt egy könnyed olvasmány, hogy közben volt tartalma, s nagyon érdekes élettörténeteket ismerhettem meg.

byBB>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Tetszett a történet, bár ha őszinte akarok lenni, kicsit elnyújtottnak éreztem.
540 oldalon keresztül voltak olyan jelentéktelen történések, amit három mondattal is el lehetett volna intézni, így gyakran unatkoztam. A négy csillag a könyv felétől jár!

bozs>!
Erica James: Nyár a Comói-tónál

Csak Comó miatt olvastam, továbbra is nagy szerelem. A könyvben elég kis rész játszódik ott, alig vártam, hogy végre megérkezzenek és képzeletben újra ott lehessek. Sikerült!
A történetet egy nyaralás mellé ajánlom, de ne a Comó-i tónál, oda nem kell könyv! :)

estike_sz>!

Ha azt mondod valakinek, hogy százezer millió csillag van a Tejútban, el fogja hinni, de mondd csak azt, hogy a tányér túl forró, ne érintse, mégis meg fogja érinteni, hogy bizonyosságot szerezzen.

NagyVani>!

[…] az emberek gyakran képmutatóan viszonyulnak a karácsonyhoz, és azt teszik, amit elvárnak tőlük, nem pedig azt, amit valóban tenni szeretnének.

horn_mici P>!

– Az életben – mondta Esmenek – mindannyiunk számára nyitva áll a lehetőség, hogy valami különlegeset tegyünk, és amikor a szívünk mélyén tudjuk, mi az, akkor meg kell tennünk, mert akkor nem kötelesség lesz, hanem gyönyörűség.

horn_mici P>!

– Csináld csak. Nyugodtan érezd jól magad.
– Meggondoltam magam – mosolyodott el Floriana. – Talán arra a pillanatra tartogatom ezt az élveztet, amikor majd este magamban leszek.

horn_mici P>!

– Uramatyám, fogalmam sem volt, hogy ilyen bámulatos spekuláció tárgya vagyok! Igazán hízelgő. De biztosíthatom, hogy nem vagyok több ártalmatlan öregasszonynál, aki túl sokat kérdezősködik. Kérnek még virslis tekercset?
– Lám csak! – csapott le rá Floriana. – Pontosan így csinálja! Kérdésekkel tereli el a figyelmünket.

horn_mici P>!

Érdekes dolog az ajándék, gondolta. Az ember egész jól megvan nélküle, de amikor váratlanul befut valami, annál értékesebb és élvezetesebb kibontani.

horn_mici P>!

Az első csókja, gondolta Esme, ahogy olvadón engedett a férfi meleg szájának, és a leheletén érezte a dohány csípős ízét. Emlékezz erre a pillanatra, emlékeztette magát, emlékezz a kölnije illatára, ahogy borostás álla a száda súrolta, kemény ajka érintésére! Emlékezz minderre!

horn_mici P>!

– Szerintem biztosra kellene menned – fogalmazott óvatosan Adam. – Nem akarom, hogy zavar legyen. ÉS nem akarok megakadályozni egy megfontolt döntést.
Floriana a homlokát ráncolta.
– Néha nem játszik szerepet a józanság. Az ember egyszerűen csak tudja, hogy valami helyes.

horn_mici P>!

De most még egyet szeretnék mondani: Bár strapás feladat volt, de mindig a legjobbat hoztad ki belőlem. Már ahogy sikerült. Mivel egy észkombájn vagy, tudni fogod, ki mondta ezt: „ Azt hisszük, énekelnek a kalitkába zárt madarak, holott valójában sírnak.” Kábé ez áll rám a legjobban. ÉS te, Florrie, ezzel mindig tisztában voltál velem kapcsolatban.

venoki>!

Az igazság az volt, hogy mindenki cipeli a kötelezettségek és szorongások terhét, és annak ellenére, amit időnként gondolunk, a fű sosem zöldebb máshol. Csak másféle fű, más problémákkal.