Bourne-szankció (Fantom/Bourne 6.) 7 csillagozás

Eric Van Lustbader: Bourne-szankció

Olyasvalakinek, ​aki képtelen a két személyisége – a tehetséges nyelvtudós, David Webb és a sokak által bérgyilkosnak tartott mesterkém, Jason Bourne – csapdájából menekülni, egyetlen napja sem lehet átlagos. Mégis úgy tűnik, Bourne élete valamelyest nyugvópontra jut, amikor tanszékvezetőnek kérik fel a Georgetowni Egyetemen. Ám ezzel egy időben a CIA lehallgatja egy ismeretlen terrorista szervezet kommunikációját. Ebből kiderül, hogy a terroristák nagyszabású támadásra készülnek egy keleti parti nagyváros ellen, s az akcióra várhatóan egy héten belül sor kerül. Veronica Hartot, a CIA újonnan kinevezett igazgatóját sürgeti az idő, s a veszélyt is el kell hárítani – nem marad más választása, mint hogy Bourne-t bízza meg a feladattal. S ezzel Bourne kettős életének leghalálosabb kalandja kezdődik el: miközben a magát Fekete Légiónak nevező terrorista csoport vezetőjét veszi üldözőbe, saját életét is mentenie kell. Ugyanis egy hozzá hasonlóan kimagaslóan tehetséges és elszánt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

I.P.C., Budapest, 2009
622 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636353599 · Fordította: Szántó András

Eric Van Lustbader: Bourne-szankció

Jason Bourne ismét visszatér, hogy megelőzzön egy terrortámadást Amerika ellen, pedig már úgy tűnik, hogy hősünk az átlagemberek életét élheti, de a Fekete légió nevezetű szervezet csapást készül mérni Amerika ellen. Bourne egyrészt egyetemi mentorának valamint újdonsült barátnőjének próbál segíteni mialatt a Fekete légió előbújik az árnyékból, hogy véghez vigye ördögi tervét. Feltűnik azonban a színen egy Bourne-hoz hasonlóan képzett ember, a rettegett Arkagyin és megindul a hajsza, a támadás helyszínéül szolgáló tervrajzokért, miközben Washingtonban folytatódik a politikai harc a CIA vezetéséért.
Bevallom először csak négy csillagot akartam adni, mert az Arkagyin átnevelését leíró részek nekem annyira nem voltak érdekfeszítőek, valamint a sok szereplő miatt a Légió múltja is zavarosra sikeredett, de a végére annyira jól összeértek a szálak és olyan jó csavarokat rejtett a lapok soraiba Lustbader, hogy mégis csak többet érdemelt ez a kötet. Az akció részek ugyanúgy első osztályúak, ahogy az előző részekben, feszültség és izgalom kiválóan elegyedik a történet során, ismét egy szuper darabbal gazdagodott a sorozat.

PRicsmond>!

– Ha felmászol egy skorpió hátára, fel kell készülnöd rá, hogy megmar.

PRicsmond>!

Hírneve megelőzte, mint napnyugtát az árnyék. Nem különbözött a hurrikán középpontjától, amely körül az erőszak és halál bömbölő szele kavarog.

PRicsmond>!

Moszkvában az amerikai dollár jóval hangosabban beszélt a szavaknál.

Fantom/Bourne sorozat · Összehasonlítás