Láng ​lobban (A sárkányfiú 1.) 10 csillagozás

Éric Sanvoisin: Láng lobban

Ervael és Léna Organdiában élnek. Ebben az ősi királyságban az emberek és a sárkányok ádáz harcot vívnak egymással. Léna sárkányvadászok leszármazottja, Ervaelt azonban
lenyűgözik ezek a csodálatos teremtmények. Egy napon aztán az életük örökre megváltozik

A sárkányfiú története folytatódik!

– mini meseregény 7 fejezetben
– könnyen érthető szöveg
– nagy betűk, fantáziadús illusztrációk
– a végén szövegfeldolgozó feladatok

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szeretek olvasni!

Tessloff és Babilon, Budapest, 2015

tsikorgo
Éric Sanvoisin: Láng lobban

Nem tudom, mi a rosszabb, a magyar szöveg vagy a történet. De tényleg. Terepfutóversenyt tart a mester az, miközben egy sárkány valahol a környéken garázdálkodik…, a főhős elhatározza, hogy elhagyja a falut, amikor számára is meglepetésként kiderül, hogy (nem írom le), és ekkor tudjuk meg mellékesen, hogy előző este álmodott valamit, ami választ ad a kérdéseire, de erről addig egy szó sem esett…, honnan tudja a falu, hogy a sárkánnyal egy kölyök is van, mikor az még repülni sem tud, akik tudják a kölyök titkát, nem mondták el senkinek… Aztán helyesírási hibák, nehézkes mondatok… A „már tudok olvasni” kategóriájába normális szövegeket kéne tenni.

Maryana
Éric Sanvoisin: Láng lobban

Aranyos kis történet, rövid fejezetekkel, egyszerű mondatokkal, minél kevesebb leíró résszel. A 60 oldal alatt sok minden történik, mégsem lehet összecsapottnak érezni. A gyerekek gyerekekként viselkednek, nem akarnak nagyok és hősök lenni.
Tetszik, hogy kis olvasónapló van a végén, ami visszajelzést ad az értő olvasásról. Mellé van egy kis érdekesség is. A gyereke szókincsét fejlesztendően pedig néhány ritkább szó (pl.: lagymatag) kiemelve, amihez oda tudják írni a jelentését, magyarázatát is, ezzel is tanulva.

A sárkányfiú sorozat · Összehasonlítás