G. ​W. Bush titkos világa 1 csillagozás

Barátok, vallás, hatalom
Eric Laurent: G. W. Bush titkos világa

Eric Laurent „A BUSH CSALÁD TITKAI” című nagy sikerű kötetében megkezdett nyomozásának folytatásaként tovább kutatja az amerikai politika szégyenteljes titkait. Jelen könyv erről ad szédítő beszámolót, ízelítőül íme néhány mellbevágó kérdés a világ vezető hatalmáról. Kik kormányozzák valójában az USA-t? Ideológusok, pénzemberek vagy vallási fanatikusok? Milyen titkok, nyugtalanító szövetségek, szégyenteljes pénzügyi mozzanatok szövik át meg át G. W. Bush egész életét?

Allprint, Budapest, 2004
Allprint, Budapest, 2004

estherlamm P>!

A héjákhoz hasonlóan Ariel Sharon is úgy tartja, hogy a Szaddam Huszeintől megszabadult Irak igazi közreműködője lehet majd a közép-keleti béketárgyalásoknak.

estherlamm P>!

Vagy nem ugyanez a Dick Cheney adott-e hangot aggodalmának már 1996-ban az egyik energetikai konferencián a különböző rezsimekkel szemben alkalmazott szankciókat illetően: „Úgy tűnik, ebben a kormányban szeretjük a szankciókat. […] Csak az a gond, hogy a jó Isten nem mindig ítélte úgy, hogy a gáz- és olajtartalékokat a demokratikus rendszerű országoknál helyezze el.”

Kapcsolódó szócikkek: 1996 · Dick Cheney
estherlamm P>!

Bármit is gondoljunk az amerikai rendszerről, ebben az országban a politikai vezetők olyan nyomásnak vannak kitéve, amely sehol máshol nem létezik. Itt a legteljesebb átláthatóságot igényli a magánügyekben a hatalom csúcsán állóknál. A sajtó és az országos közélet erkölcsösségét ellenőrző watchdogok (Független szervezetek) kivesézik életük legkisebb részleteit is, múltjukat és mindazon ügyeket, amelybe bármikor belekeveredhettek…
    A watchdogok vizsgálati hatásköre igen széles. Ha valaki kábítószert fogyasztott az egyetemen, vagy lefeküdt a titkárnőjével… Mindezt úgy tekintik, mint a közvélemény bizalma elleni sértést, és ez egyfajta állandó katapulton tartja az ország vezetőit. A legtökéletesebb és legmakulátlanabb karrier is semmibe veszhet, ha akár a legkisebb rést is felfedezik a közszeplő páncélja alatt.

estherlamm P>!

Harold Talbott 1955-ben Eisenhower elnöksége idején, a légierő vezetőjeként üzleti tárgyalásokat folytatott az egyik légibázison (ő nem vett kölcsön repülőt sem…). Az elnök azonnal felmentette, noha White-tal ellentétben semmilyen törvényt és a hadsereg semmilyen belső szabályzatát nem szegte meg. Bill Clinton elnöksége alatt David Watkins kölcsönvett helikopterrel utazott golfpályára. A botrány kirobbanásának másnapján lemondott.

estherlamm P>!

Manapság megkérdőjelezni az elnök embereit az nem más, mint megkérdőjelezni magát az elnököt és az egész terroristaellenes harcot.

estherlamm P>!

És mi lesz, ha Amerika végül elidegeníti magától a világ többi részét? – aggódott Eric Altermann a The Nationben. Bush egyik munkatársa kijelentette. „Nekem ez megfelel. Mi vagyunk Amerika…”

193. oldal (utolsó mondat)

estherlamm P>!

Ovalsky – aki Bush tanácsadója volt az elnökválasztási kampány idején – megalkotta a „konzervatív együttérzés” fogalmát, amit az elnök átültetett a saját szótárába. Ovalsky szerint a szegénység sokkal inkább az erkölcsi értékek hiányából, mint a meglévő rendszer társadalmi egyenlőtlenségeiből fakad.

estherlamm P>!

A Fehér Ház egész személyzete mindennap részt vesz a Biblia-ismereti csoportok összejövetelein. Az elnöki hivatal immár leginkább hatalmas imateremhez hasonlít, ahol két közös ó- vagy újtestamentumi felolvasás között intézik Amerika és a világ ügyeit.

estherlamm P>!

A vitatott elnökválasztást követően 2000 decemberében George W. Bush a következőket tartalmazó feljegyzést kapta David Horowitztól: „biztosítson elsőbbséget a szellemi tőkének és az erkölcsi hitelességnek a vezetési képességekkel szemben. A szoros és vitatott választási eredmény következtében az önre nehezedő nyomás miatt most még nagyobb jelentőséfe lesz annak, hogy ki milyen kinevezést kap.”
    Horowizt az amerikai elnök félhivatalos tanácsadójának fenti véleménye meghallgatásra talált.