Herb ​és Lorna 19 csillagozás

Eric Kraft: Herb és Lorna

Herb ​Piper és életvidám felesége, Lorna a Long Island-i Babbington tengerparti városkájának idilljében élnek. Herb Studebaker autókat árul, odahaza a pincében barkácsolgat önjelölt feltalálóként, és igyekszik elkerülni a rossz befektetéseket. Napos délutánok és szépen ápolt pázsitok színesítik a párocska csöndes, szerény mindennapjait – elénk tárul Norman Rockwell Amerikája. Ám Herb és Lorna a házaséletük bugyraiban különös kis titkokat rejtegetnek egymás elől, melyek csak lassan sejlenek fel a szexualitás ezen univerzális misztériumát bemutató krónikában. Ez a humoros,
megrendítő, szokatlan szerelmi történet finoman boncolgatja a rejtélyt, hogy mi az, ami képes együtt tartani két embert még hosszú évek múltán is.

Amikor Peter Leroy-nak tudomására jut, hogy néhai nagyszülei voltak a mozgatható erotikus ékszerek megszületésének meghatározó alakjai, kénytelen módosítani a róluk magában kialakított képen. Rádöbben, hogy ez a férfi és nő nem csupán az ő Mammamája és… (tovább)

Cor Leonis, Budapest, 2011
370 oldal · ISBN: 9789638889164 · Fordította: Balika Anna

vadnarancs P>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Érdekes téma nagyszülők életét megírni hiszen mi unokák mit látunk belőlük mikor elmegyünk hozzájuk látogatóba? A nagymama süt, főz közben egy olyan dalt dúdol ami akkor volt sláger mikor még mi gondolatban sem voltunk, a nagypapa pedig újságot olvas, keresztrejtvényt fejt. Néha a unokák „nagy örömére” a régi szép időkről mesélnek. De abba mi unokák bele se szoktunk gondolni, hogy ez a két őszülő nagyszülő egykor kalandvágyó, táncoslábú, feledhetetlen élményekben gazdag fiatalok voltak akiknek ugyanolyan nagyra törő vágyaik voltak, mint most az unokáiknak.
Fantasztikus egy könyv!

rókatündérlizi P>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Az erotikus címke alapján ma teljesen mást várunk és kapunk, mint ami a II. világháború környékén elfogadott volt. Itt az erotika finoman, sejtelmesen jelenik meg erotikus tárgyak készítése és diszkrét továbbadása közben. És valahogy jól is van ez így ebben a könyvben. Részint a kor miatt, amelyben játszódik. Másrészt pedig azáltal, ahogyan az unoka szépen lassan felfedezi a nagyszülei ezen oldalát.
Eleinte furcsa; el kell tudni helyezni jó helyre magunkban, hiszen bennünk unokákban ez teljesen más képben formálódik meg. Őszülő halánték, enyhén ráncos kezek, diszkréten takart testrészek, finoman ölelő, dédelgető karok, sütemény illat. Eszünkbe sem jut legtöbbször, hogy ezek az emberek is voltak fiatalok, a maguk módján és lehetőségeikhez mérten vadak, szabályokat áthágók, szenvedélyesek, frissek és csábítóak.

Érdekes utazás egy nem is olyan régi kor erotikájában, felismerésekkel tarkítva.
Helyes történet.

theodora P>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Különleges történet két szerelmesről, akik egymás tudtán kívül ugyanannak a hobbinak hódoltak, tetszett, hogy olyan jól kijöttek egymással -talán túl idilli is volt, a fülszöveg alapján vártam néhány veszekedés, elhidegülést, hogy utána helyrehozzák a házasságukat. Ami nem tetszett a korábban említett sok egyformasága a szereplőknél – mintha Eric K. nem lett volna elég kreatív új helyzeteket kitalálni (pl.: Ella + Bert és Buster helyzete majdnem uolyan mint Mark + Margot és Martha; vagy a nagybácsik, a háború utáni partnereik és a megvilágosodás).
Ez egy kellemes romantikus amerikai történet két különleges emberről, a fülszövegben említett szexi könyv címke is helytálló – de nem viszik túlzásba, az író megtalálta az helyes arányt.

Sivatagirózsa>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Egy kellemes, vicces, és romantikus történet, ami jó kis kikapcsolódást nyújtott számomra. Kíváncsian vártam, hogy miként alakul főszereplőink élete, kiderül-e kettejük foglalkozásának nagy titka, vagy életük végéig homályban marad kilétük.
Bővebben:

szilvamag_>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Az elején túl sok volt a szereplők őseinek a bemutatása, de ezen túljutva, alig bírtam letenni a könyvet. Herb és Lorna olyan harmóniában, szeretetben és egyetértésben élte le az egész életét együtt, hogy az számomra nagyon szívmelengető érzés volt, és az egymás előtt is féltve őrzött titkuk is gyakran csalt mosolyt az arcomra. Annak ellenére, hogy ők csak kitalált karakterek voltak, a könyv végére már mégis valódinak éreztem őket.

Anaria>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Rendkívül élveztem ezt a kis korszakos kitérőt, a visszautazást nagyanyáim és dédanyáim korába, amikor még az emberek emberibbek voltak, s a horizont oly végtelennek és csábítónak tűnt, hogy még a legmeggyökeresedettebb ember fiának is kedve támadt útra kelni, világot látni, felfedezni magának az életet, megkovácsolni a szerencséjét. Letelepednék én is a babbingtoni Nincshíd utcában, dolgoznék serényen, hogy takaros kis otthonom lehessen, jóízűeket nevetnék és táncolnék a barátaimmal, és ezer meg ezer szívvel szeretném a gyermekeimet és a férjemet. Mernék nagyokat álmodni, s el is hinném, hogy képes vagyok megvalósítani őket. S, hogy ezek az álmok óratoknyi csodák-e, esetleg valami mások, az csak rajtunk múlna. Bár, ha jobban fülelek, mindezt talán ma is megtehetem, legalább is erre bíztat Herb és Lorna, azaz Mammama és Pappapa.

Bővebben: http://anariamatthewsreading.blogspot.hu/2012/12/mammam…

katalinko>!
Eric Kraft: Herb és Lorna

Hát a fülszöveg alapján sokkal jobbat vártam. Hogyan lehet ennyi éven át titkolózni egy ilyen dologban?:) Az elején nagyon szenvedtem, hogy akarom-e tovább folytatni….. csalódtam…

Ninácska P>!

– Jó a szemed, ügyes a kezed, és nem mellesleg remek a képzelőerőd.

Ninácska P>!

A mellkasát elárasztó hidegség. A szapora szívdobogás.

Babagombóc>!

A hátralevő úton felváltva nevetgéltek, kuncogtak, kacagtak és vihorásztak, mint ahogyan azt a bátortalan szeretők szokták, amikor nem tudják, hogyan is viselkedjenek, vagy nem merik rávenni magukat, hogy kimondják, amit éreznek.

90. oldal, utolsó bekezdés

Ninácska P>!

A nagyanyám, Lorna Huber a New York állambeli Chacallitban született ötven mérföldre északnyugatra Albany-től a Whatsit, a Mohawk mellékfolyója völgyében.

Kapcsolódó szócikkek: Mohawk folyó
Babagombóc>!

Eljöttem hozzád, mert folyton rád gondolok, még olyankor is, mikor mással vagyok. Mindig téged látlak. Olyan vagy nekem, mint a szikrázó napfény, amikor megcsillan a fák levelén.

123. oldal, utolsó bekezdés

vadnarancs P>!

Most azonban valamitől egy csapásra kisimult és megszépült. Új életre keltette az, amit most hívjuk Isten Saját Készítésű Csodatonikjának, ami egy három alapösszetevőt igénylő élénkítő vegyület, ezek pedig: munka (a szem csillogó marad és a jövőbe tekint), önbecsülés (emelt főt biztosít, felfelé kunkorítja az ajkakat, ezenfelül szívesen látogatunk vissza a múltba), és vágy (mozgásban tartja a testnedveket és izgalmassá teszi a jelent).

Röfipingvin P>!

[…] Herb az otthonuk étkezőjében Piper-pókert játszott a Légfigyelők Klub tagjaival, amely mindössze néhány légi figyelőből állt, akik elkezdtek összejárni szerda esténként.
– Na jó – mondta Dexter Rice –, hadd lássam, nektek mitek van?
– Három párom. Heinkel egy-tizenegyesek, Mitsubishi Zerók és Dornier kettő-tizenhetesek – mondta Bob Scoop.
– A fenébe! – kiáltott föl Simon Misch. – Tudhattam volna, hogy blöffölsz!
– Három pár: egy-tizenegyesek, Zerók és kettő-tizenhetesek. Nem rossz – mondta Dexter. – Tényleg nem. De sajnos nem is elég jó. – Azzal kiterítette a kártyáit az asztalra.
– Egy pár Kawanishi Emily, egy pár Junker nyolcvannyolcas és három Messerchmitt egy-nulla-kilences.
– Ezt nem hiszem el! – dühöngött Simon. – Nyerhettem volna. Most nézzétek meg! Egy dupla full house: Dornier tizenhetesek, Mitsubishi Bettyk és Stukák. Nem megy ma nekem ez a játék.
– Jól van, jól van – mondta Dexter, miközben megkeverte a paklit. – Én osztok. Tizenkettesre húzunk. A Kawasaki Nick lesz a „vadkártya”. Minimum egy Sturmvogel vagy Zero kell a nyitáshoz.