Én vagyok a legkedvesebb a hat Monty Python öregfiú közül… Jó, lehet, hogy Mike a legkedvesebb, de akkor is én vagyok a második. Persze Torry Jones is borzasztó kedves, ahogy most belegondolok, de a harmadik nem lehet más, mint én. Tudják, Terry Gilliam is tud kedves lenni, különösen bulikon. Talán túlságosan is kedves a bulikon. Akkor viszint én… Graham Chapman irtó kedves ember volt és John Cleese is sokkal kedvesebb manapság, mint régén. Szóval azt hiszem, én vagyok a hatodik legkedvesebb a Monty Python csoportban. Különben is, mitől olyan kurva nagy szám kedvesnek lenni?
A Mohó Gazember naplója 6 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 2005
Enciklopédia 8
Várólistára tette 16
Kívánságlistára tette 7

Kiemelt értékelések


Nem tudom, azoknak akik ismerik a Monty Python teljes munkásságát milyen élményt nyújt ez a könyv, nekem sok újdonságot és érdekességet tartogatott. (Most, hogy utánaolvastam, már az is döbbenet, hogy 36 éve lett vége a sorozatnak) Tulajdonképpen az egyik alapító tag, Eric Idle buszos turnéját követhetjük nyomon az USA államain és Kanadán keresztül, városról-városra.. 15000 km-t tesznek meg 80 nap alatt. A naplószerű bejegyzésekből nemcsak az derül ki, hogy fogadja őt és csapatát a különböző városok helyi közönsége, hanem olvashatunk a nosztalgikus emlékezéseket, (kicsit szentimentális néha az öreg :P) és persze beidéződnek a régi jó poénok akár a Brian életéből vagy a Gyalog Galoppból..
Mindeközben azt is észrevettem, hogy Idle remekül és képletesen írja le az elsuhanó tájakat, hideg fényű napkeltéket, jeges hegységeket, sárgálló síkságokat, Niagara vízesést, színpompás juharfákat… huh de jó lenne bebarangolni Amerikát.. na majd egy másik életemben.
Szóval összességében jól szórakoztam, érdemes elolvasni.:)


Könnyed szórakozás pitonosan jópár mélyebb gondolattal. Mivel lényegében egy turné naplóját olvassuk, elkerülhetetlenül vannak ismétlődő részek, amelyek az előadásokról szólnak – néha kicsit már sok.
Azonban szerencsére van rengeteg nagyon is szerethető történet a pitonokról, George Harrisonról és Idle családjáról. Több, mint egy „kulisszák mögött”-mese, annál humorosabb, szubjektívebb és több valódi érzelem van benne.
Népszerű idézetek




„Óó, nézd milyen szépek a lehullott levelek…” Dehogy szépek, haldokolnak!
16. oldal




Mint láthatják, én egy nyavalyás angol vagyok, csak elvettem egy amerikai nőt. Szeretem azt képzelni, hogy harminc éve megszállás alatt tartom Amerikát. Betanítottam a feleségemnek, hogy azt sikoltsa: „Jönnek az angolok! Jönnek az angolok!”
77. oldal




Érdekes, hogy a nők még nem jártak a Holdon. Szerintem azért, mert a Hold szabályozza a ciklusaikat, és ha a Holdon lennének, mindig periódusuk lenne.
136. oldal




Nézz csak körül, és lásd, szép a végzet
Főleg hogyha jó szögből nézed.
Az élet kalap szar
Rövid szavakkal
70. oldal




A helyi Denny's étteremben viszont nem viccelnek. Van nyugdíjasmenü, „nyugdíjasételekkel”. (Azt hittem, a nyugdíjasétel az a Cavinton.) Lehet választani nyugdíjas bundáskenyeret, nyugdíjas belga palacsintát és nyugdíjasomlettet, amiket alighanem száznapos tojásból csinálnak. Némi nyugdíjas buggyantott tojást választok, és egy tányér középkorú fasírtot. A hetvenes pincérnő flörtöl velem. Ellenállok az ostromának, mert a biztonságos szex híve vagyok.
29. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Gerald Durrell: Aranydenevérek, rózsaszín galambok 87% ·
Összehasonlítás - Douglas Adams: A kétség lazaca 84% ·
Összehasonlítás - Stephen Fry – Hugh Laurie: Egy kis Fry és Laurie 69% ·
Összehasonlítás - P. G. Wodehouse: Halihó, Jeeves! 85% ·
Összehasonlítás - P. G. Wodehouse: Majd a Tóbiás! ·
Összehasonlítás - P. G. Wodehouse: Legénylakás 78% ·
Összehasonlítás - Sophie Kinsella: A boltkóros és a nagy szemfényvesztés 83% ·
Összehasonlítás - Terry Pratchett: Erik 83% ·
Összehasonlítás - Neil Boyd: Egek, mitévő legyek? ·
Összehasonlítás - M. C. Beaton: Miss Pym és a rámenős márki 85% ·
Összehasonlítás