Az ​igazság nyomában 10 csillagozás

Eric Heuvel – Ruud van der Rol – Lies Schippers: Az igazság nyomában

Esther ellátogat a tanyára, ahol zsidó lányként a II. világháború idején menedéket talált. Egy szörnyű tragédiának volt ott a szemtanúja. Most utána akar járni annak, hogy mi történt a többi üldözöttel és az őket segítőkkel. Esther szüleit Auschwitzban meggyilkolták. Ennél többet nem tud róluk. Az unokája, Daniel az internet segítségével megtalálja az egykori szomszéd fiút, Bobot. Bob Eshter szüleivel együtt volt Auschwitzban, és az utolsó pillanatig Esther apja mellett maradt. Esthert mélyen megrázza a történet. Elmeséli gyermekkori barátnőjének, Helenának, hogy egész életében nagyon hiányoztak neki a szülei. Szinte már az arcukra sem emlékszik. Ekkor Helenának eszébe jut valami…

Anne Frank Alapítvány, Amszterdam, 2007
62 oldal · ISBN: 9789086670109 · Fordította: Rozendaal-Pandur Zsanett · Illusztrálta: Eric Heuvel

Molymacska>!
Eric Heuvel – Ruud van der Rol – Lies Schippers: Az igazság nyomában

Totálisan véletlenül találtam meg a könyvtárban, és ha már kezemben volt, gondoltam elolvasom. Érdemes volt…
A történet bemutatja egy család életét a második világháború alatt, hogy hogyan éltek, küzdöttek, és igazából mi is történt velük. Nagyon érdekes volt, hiszen egy ponton a történet kettéválik, így részesei lehetünk egy bujdosó lány otthonkeresésének is, illetve a munkatáborok szörnyűségének is.
A képregény megpróbál a legjobban hiteles maradni a történelemhez. Néha, hogy megértsük a történéseket, kiegészítő információkat is ad, így jobban átérezhetjük, és meg is érthetjük, hogy mi is történik a szereplőkkel.
A rajzolás egyszerű, realista, mégis ami pozitívum benne az a pasztellszínek. Bár sokszor a hangulat komorsága miatt a történetben is sötétebbek a képek, de ezt jól ellensúlyozta a jelent (és a nem annyira kilátástalan múlt) színes egyvelege.
Eddig három holokauszttal kapcsolatos képregényt olvastam, és mindegyik kicsit más volt. Ez is. Mindenképpen csak ajánlani tudom, főleg ha valakit a téma érdekel.

Juci P>!
Eric Heuvel – Ruud van der Rol – Lies Schippers: Az igazság nyomában

A gimis korosztálynak javaslom a törilecke mellé kiegészítő olvasmánynak (és tanáraik figyelmébe is ajánlom).

SzBee>!
Eric Heuvel – Ruud van der Rol – Lies Schippers: Az igazság nyomában

Egyszer mindenképpen érdemes kézbe venni, jó áttekintést ad a holokauszt borzalmairól és a történelmi háttérről. Főleg fiatalabbak számára teheti közelebbivé a témát, ha jobban meg szeretnék ismerni ennek a korszaknak a működését.