Oscar ​et la dame rose 7 csillagozás

Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

Voici les lettres adressées à Dieu par un enfant de dix ans.
Elles ont été retrouvées par Mamie Rose, la „Dame Rose” qui vient lui rendre visite à l'hôpital pour enfants. Elles décrivent douze jours de la vie d'Oscar, douze jours pleins de personnages drôles et émouvants.
Ces douze jours seront peut-être les douze derniers. Mais, grâce à Mamie Rose qui noue avec Oscar un trés fort lien d'amour, ces douze jours deviendront légende.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Magnard, Paris, 2006
120 oldal · puhatáblás
Albin Michel, Paris, 2004

Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

Köszönöm, hogy megismerhettem Oscart. És természetesen Mamie-Rose-t.
Ha szükségét érzem majd egy kiadós bőgésnek, akkor újra fogom olvasni.

János_testvér I>!
Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

Kategóriáját tekintve – nálam – színvonalas ifjúsági irodalom, komoly téma (gyermekhalál) feldolgozása, körbejárása, kiskamaszoknak megfelelő szinten. Nyelvezete könnyű, nyelvtanulóknak ajánlom.

mary_anne>!
Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

Ez a második könyv, amit az írótól olvasok, de biztos vagyok benne, hogy lesz még dolgom a műveivel. :-)
Egyszerű, igényes stílusban ír bonyolult lelki folyamatokról. Persze a látszólagos egyszerűség ne tévesszen meg senkit, habár úgy tűnik, könnyű magunkba fogadni műveit, valójában sokáig tart megemészteni…

Szivecskedo P>!
Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

A legjobb francia kötelezőnk! :) Vonatút alatt olvasható ez is, de kis kedves. Peggy Blue a kedvenc! :)

Juci P>!
Eric-Emmanuel Schmitt: Oscar et la dame rose

Ma hoztam haza a könyvtárból, és azonnal el kellett olvasnom… Egy szuszra olvasható (sőt olvasandó), szívmelengető és -szorító kis könyv. Marha nehéz úgy eltalálni egy ilyen hangot, hogy ne legyen fals, álnaiv, prüntyögő vagy éppen okoskodó, de Schmittnek sikerül. Szép, szívben őrizendő gondolatok életről-halálról, Istenről, szeretetről, szóval a lényeges dolgokról. Birtoklása és időnkénti újraolvasása jótékony hatással lehet az egészségre.
Ja, és marhára megnéznék ebből egy jól megcsinált filmet, és persze hozom haza talicskán a szerző többi könyvét a könyvtárból.
A blogon is írtam róla: http://amigalszanak.blogspot.com/2010/01/eric-emmanuel-…

kratas P>!

– Tu sais, Oscar. Tu vas mourir, un jour. Mais tes parents, ils vont mourir aussi.
J'étais étonné par ce qu'elle me disait. Je n'y avais jamais pensé.
– Oui. Ils vont mourir aussi. Tout seuls. Et avec le remords terrible de n'avoir pas pu se réconcilier avec leur seul enfant, un Oscar qu'ils adoraient.

kratas P>!

– En fait, je n'ai pas peur de l'inconnu. C'est juste que ça m'ennuie de perdre ce que je connais.