Hawking ​folyosója (Akcelerátus-trilógia 3.) 20 csillagozás

Eric Elfman – Neal Shusterman: Hawking folyosója

Nicknek nincs más választása, engednie kell Edison zsarolásának, és segédkezik az Akcelerátusnak a Nagy Hatótávol­ságú Energiakibocsátó összeszerelésében. Ehhez azonban vissza kell szereznie a garázsvásáron eladott összes tárgyat, köztük azt a teleportáló masinát, amely a Loch Ness-i szörny tavának mélyén lapul. Mitch és Caitlin eközben Princetonba utazik, hogy kiderítsék, hogyan férhetnének hozzá ahhoz a 750 millió dollárhoz, amelynek ellopásáért Mitch apját bebörtönözték. Nincs egyszerű dolguk, az Akcelerátus ugyanis figyeli minden lépésüket. Petula az egyetlen, aki elégedett az új helyzettel, és igyekszik minél előbbre jutni a ranglétrán, és közelebb férkőzni Nickhez. Hajtja a hárfa jóslata, miszerint neki kell bezárnia a kört, bármit is jelentsen ez…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2016
374 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634101574 · Fordította: Illés Róbert

Eric Elfman – Neal Shusterman: Hawking folyosója

Méltó lezárása a sorozatnak, vagy esetleg tovább szövik a történetet? Még az is lehet…
A már megszokott pörgös, fordulatos, vicces történetben vannak nemvárt csavarok és fordulatok. Nem is akarom lelőni a poént, aki szerette az első két regényt, ebben sem fog csalódni!

Bubesz1998>!

Hihetetlen sorozat!
Nagyon nagy kedvencemmé vált. És hosszú idő után végre valami, ami letehetetlennek bizonyult. Bízom benne, hogy a későbbiekben találkozhatok még Nickkel és csapatával. Szinte részese voltam a történetnek. Együtt izgultam végig az eseményeket, és együtt okoskodtam ki a lehetőséget a szereplőkkel. 5 csillag! :)

Eric Elfman – Neal Shusterman: Hawking folyosója

Méltó befejezése a trilógiának. Már az első két kötet magasra tette a lécet, de ez a harmadik azokat is túlszárnyalta. Néha meg kellett állnom, hogy átgondoljam a történések logikáját, nagyon agyafúrtan van kitalálva minden. – Figyelmeztetés: igen nehéz félbeszakítani az olvasását. – A végén egy halvány utalást véltem felfedezni, így talán még hallunk Nickről és barátairól.

Jesper_Olsen>!

Azt mondják, a szükség a találékonyság szülőanyja, de sajnos ez az anya sokszor meghal szülés közben, és a találmányokat gonosz mostohaanyjuk, a mohóság neveli fel.

Kicsibogár>!

– Azt akarja mondani, hogy egy szekrényen át vezet az út? – kérdezte Zak hitetlenkedve. – Oroszlánnal és boszorkánnyal is találkozni fogunk?

Kicsibogár>!

Az emberi természet örök kötéltánc az önzés és a nagyvonalúság között.

Tilos_az_Á_Könyvek KU>!

A tizenkét szobás, de közel sem teljes kihasználtsággal működő fogadónak régebben akadtak híres vendégei – vagy majdnem híresek. Winston Churchill anyja itt töltött néhány napot a háború előtt, az első emeleti folyosó végén álló szoba pedig a HAWKING LAKOSZTÁLY nevet viselte.
– Valóban járt itt Stephen Hawking? – kérdezte Vince anyja a fogadóstól.
– Azt beszélik, asszonyom – felelte a férfi sejtelmesen.
De miután kiment a szobából, egy másik vendég odaszólt:
– Ne higgyenek neki! Csak azért nevezte el úgy, mert valaki egyszer panaszkodott a lambérián lévő apró fekete lyukak miatt.

50.

Jesper_Olsen>!

A professzorasszony megtalálása azonban nehezebbnek bizonyult a vártnál, a matematika tanszék irodái ugyanis a jelek szerint a káoszelmélet alapján helyezkedtek el.

Jesper_Olsen>!

Ki az őrültebb, aki hisz a felfoghatatlanban, vagy aki benne él?

Jesper_Olsen>!

Nem volt egyszerű magányos halogénlámpának lenni egy energiatakarékos izzókkal teli ládában.

Jesper_Olsen>!

Egyetlen csoda sem tart örökké. Az emberi természet már csak olyan, hogy viszonylag gyorsan megszokja, és attól kezdve az válik normálissá, még ha a normális egy új árnyalatává is.

Jesper_Olsen>!

Azt sem tudta, hogy létezik olyan, hogy Világbank, és azt gyanította, ez is afféle titkos társaság lehet, mint az Akcelerátus, csak sokkal öregebb.