A ​telhetetlen hernyócska 67 csillagozás

Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Eric Carle sok-sok különleges montázstechnikával készült mesekönyve közül a legelső és legismertebb (amit 1969-es első megjelenése óta több mint 20 millió példányban adtak el világszerte) A telhetetlen hernyócska. Az immár klasszikus mese egy kis hernyóról szól, aki hétfőn keresztülrágta magát egy almán, de továbbra is éhes maradt, kedden keresztülrágta magát két körtén, de továbbra is éhes maradt, szerdán három szilván, csütörtökön négy epren, majd egy tortán, egy virslin, egy nyalókán, és így tovább, és így tovább – míg jól nem lakik – és gyönyörű pillangó nem válik belőle.

Eredeti megjelenés éve: 1969

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105220 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Eric Carle
Pagony, Budapest, 2015
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101260 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Eric Carle
Pagony, Budapest, 2010
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727809 · Fordította: Demény Eszter · Illusztrálta: Eric Carle

Bence P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Szép tipó, szeretem benne, hogy a képi elemek nem húzódnak faltól falig, a fehéreken meg nem túl nagy betűkkel olvasható maga a történet, ha jól láttam, akkor Baskerville-betűkkel, amelyek csak fokozzák az eleganciát. A történet kedves, tanít is, miközben nem válik tolakodóvá, a rajzok kellemesen furcsák, éppen annyira szakadnak el a valóságtól, mint maga a mese. A mostani mesekönyveim közül ez tetszett a legjobban.

meseanyu P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Minap a könyvesboltban nézegettem, és sikerült előlépnie az Emmának ajándékozandó könyvek listáján az első helyre, annyira kis cuki, színes, lyukacsos. Igazi tipegőknek való klasszikus.

dianna76 P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Zabálni való! Szórakoztat és tanít. Nem szeretnék telhetetlen lenni, de még egyszer, és még egyszer, és még egyszer, és…

Pagony, Budapest, 2019
WolfEinstein>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Minden, ami kell egy igazán jó gyerekkönyvhöz, megvan benne. Maga a történet kedves, ötletes. A rajzok igényesek, gyerekközeliek, de nem giccsesek, kimondottan igényesek. Néhány mondatban képes a gyerekeknek megtanítani a hét napjait, a számokat, gyümölcsöket, ételeket és a teljes átalakulást. Mindezt nem didaktikusan, hnem élvezetesen, gördülékenyen, könnyeden. A kis lyukacskákat igazán jó megoldásnak tartom, mert a képi és felolvasás révén hangi ingerek mellett a tapintást is igénybe veszi a gyereknél. Az egész könyv nem több 15 mondatnál. Ennyibe belesűríteni ennyi mindent tényleg átgondolt koncepciót és bámulatos fantáziát igényel. Ennél jobb és komplexebb könyvet el sem tudok képzelni a legkisebbek számára.

HoneyBunny>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Első ránézésre nem sok reményt fűztem hozzá, mert az ilyen „mi lesz a hernyóból, ha megnő” (jaj, majdnem spoilereztem) sztorikkal már tele a bábom, de az kis telhetetlen sajtkukacom nem bírt betelni vele, és én is egyre több pozitív oldalát láttam meg a könyvnek. A kétévesem rötyögött az örökké éhes hernyón, de nagyobbak akár a számokat, vagy a hét napjait is tanulgathatják belőle. Tök jó, Hernyó Forever!

Algernon P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

A német verzió sokkal menőbb ennél, az térbeli mesekönyv. Ez csak lapozó.
De mint utóbb megtudtam, egy egész iparág épült már a telhetetlen hernyócskára, akár plüssfiguraként is megvehetem őt :)

tundibrich P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Nekem is és a fiamnak is nagyon tetszett! A rajzok is különlegesek, a történet is aranyos és még tanul is valamit belőle.

KNW I>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

Ovisom sokat mesélt erről a könyvről és most a könyvtárból is kivette – hajrá, ilyen egy jó könyv: érdekesen szép, lehet róla beszélgetni, egyszerre tanít és szórakoztat, miközben vicces, és a szülő nem remeg az idegességtől, miközben olvassa :D

imma P>!
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska

nagyon tetszik az ötlet, amilyen egyszerű, olyan nagyszerű.