Érettségi ​témakörök, tételek – Történelem „B” tételek 3 csillagozás

Érettségi témakörök, tételek – Történelem „B” tételek

A kötet abban segíti az érettségire és a történelemből felvételi vizsgára készülőket, hogy a B tételként kapható kérdésekhez dolgoz fel forrásokat, számban és változatban többet, mint ami az érettségin adható. A szokásos szöveges források elemzése mellett példát ad a grafikonok, diagramok, statisztikai adatok, térképek értelmezéséhez, és számos jogtörténeti, gazdaságtörténeti, ökológiai vonatkozású forrás elemzésével teszi eredményesebbé a tanulást, aminek során azt kell megszokni, hogy a források mögött történelmi folyamatok, jelenségek vannak. A könyv olyan fontos forrásokra épül, amelyeknek elemzése kapcsán jól meg lehet világítani egy-egy korszak eseményeinek összefüggéseit.

Corvina, szekszárd, 1999
Corvina, Budapest, 1997

BZsofi +SP>!
Érettségi témakörök, tételek – Történelem „B” tételek

Miután a gimnáziumban történelemből mindig le voltunk maradva, az érettségi előtt nagy hasznát vettem.

Középiskolai történelmi atlasz
Bebesi György – B. Turi Katalin: Történelem 40 tételben
Rákosy Zoltán: A magyar nemzet története világtörténeti fejezetekkel
Horváth Péter: Miről mesél a múlt?
Besnyő Miklós: Történetek a középkorból
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2014
Perger Gábor: Történelem felkészítő könyv a középszintű érettégire
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton – Király Péter: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2018
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2016
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2015