Szorzótábla-versikék 6 csillagozás

Erdős Virág: Szorzótábla-versikék

Kiborít és falhoz vág és
romba dönt az egyszeregy?
Szorzótábla-versikével
meglátod, majd játszva megy!

Erdős Virág verseivel könnyebb megtanulni a szorzótáblát, a kivehető, tanulást segítő kártyák pedig a gyakorlást teszik játékossá.

Eredeti megjelenés éve: 2017

ziara P
Erdős Virág: Szorzótábla-versikék

Jó ötletnek tartom ezt a könyvet. Nekem anno több, mint harminc éve nem volt gondom a szorzótáblával, de ha a lányomnak lesz vagy lehet, hogy akkor is, ha nem lesz, elővesszük majd. Már csak egy évünk van addig…
A versek maiak, könnyen megjegyezhetők, így én el tudom képzelni, hogy elérik a céljukat.

Hintafa P

"Anyát vártam, apa jött
ötször hét az harmincöt"

Erdős Virág 100féle vicces rímet szedett össze az szorzótábla megtanulásához. A könyv hátuljában találhatóak kivágható képecskék a versekkel az egyik oldalon, a megoldást jelentő számokkal a másikon. Sajnos a gyakorlatban nem tudtuk kipróbálni, mert a szorzótábla megtanulásán már átestünk. Nekem mindenesetre jópofának tűnik. Próbáljátok ki, mert
"vadócoknak vadetető
hatszor hét az ….."
Update: gondolkodtam ezen a sokféle számon (a szozatok végeredménye), amikről mind külön képecske van. Nem lehetett kis munka elkészíteni. Teljesen véletlenül beleszaladtam a szerző egyik bejegyzésébe és kiderült, hogy mindet ő készítette.

Honey_Fly P
Erdős Virág: Szorzótábla-versikék

Mivel tesztalanyom nem volt az olvasáshoz, csak a saját véleményemet tudom írni ami ennél a könyvnél pont nem túl hasznos, hiszen az lenne a lényeg, hogy vajon a gyerekeknek tényleg segít-e a szorzótábla bevágásában. Jópofa és van benne munka, látszik rajta. Sok a frappáns rím de én sajnos már a kettes szorzóknál lefáradtam. Végigolvastam, de inkább becsületből, mint élvezetből. Kíváncsian várom azok véleményét akik valóban úgy olvassák, ahogy „kell”.

bagie P
Erdős Virág: Szorzótábla-versikék

Én inkább maradok a felnőtt Erdős Virágnál … ő ír nekem.