Ír6sz! 3 csillagozás

SMS-5letek & karakterminál mindenkinek
Erdős Tamás – Schlosser Tamás – Seres Iván: Ír6sz!

A ​szöveges üzenet (legyen az sms vagy e-mail), a XXI. század legújabb és legkedveltebb kommunikációs „közlekedési eszköze”, szinte észrevétlenül az élet nélkülözhetetlen részévé vált. Férfiak és nők, idősek és fiatalok kreativitásának köszönhetően a „netnyelv” sok praktikus újítással, szellemes ötlettel egyszerűsíti a levelezés módját. A nyelvi lelemény, a kép-ábra-szöveg alkalmazásának szinte végtelen variációs lehetősége – miközben alaposan felborzolja a „nyelvőrök” és helyesírásvédők kedélyét – naprakész dokumentumként tükrözi a felhasználók életvitelét, gondolkodás- és kifejezésmódját. A világhálózat mint anyanyelvtől független, szövegszerkesztési Ki Mit Tud? naponta hirdet új győzteseket, akik akarva-akaratlanul nyelvújítókká is válnak. A feladat világos és egyszerű: a legszigorúbb racionalitás mellett (vagy inkább ellenére?) minél színesebb, mindamellett árnyalt és szellemes üzenetet komponálni a címzett tájékoztatása és szórakoztatása érdekében – minimális számú karakterrel… (tovább)

Park, Budapest, 2001

Kyupirappa>!
Erdős Tamás – Schlosser Tamás – Seres Iván: Ír6sz!

Erdős Tamás – Schlosser Tamás – Seres Iván: Ír6sz! SMS-5letek & karakterminál mindenkinek

Még régebben találtam valahol meg a házban, azóta a fiókomban porosodott (mivel az magában tartalmazza az egész univerzumot, ugye), de most végre előkerült, nem is tudtam, hogy van neki Molyos adatlapja, így írok róla valamit :D

Tartalmazza az alap szmájlikat, így aki most ismerkedik velük, azoknak hasznos ez a kis könyvecske, viszont a szmájlik 90%-a vagy „elavult”, vagy pedig nem érthető, spoiler esetleg félreérthető a mai generáció számára spoiler, viszont! Nekem ezek a kreatív szmájlik még mindig jobban tetszenek, mint a ma használatos „emojik”… Csak ugye, lustaság, meg mikor lehetne használni a könyvben lévőket :(
})i({ <- szép és nagy pillangó

Aemitta>!
Erdős Tamás – Schlosser Tamás – Seres Iván: Ír6sz!

Mindenféle – karakterekből kirakott – képes üzeneteket tartalmaz a kis könyvecske. Vannak közte ismertebbek ( <3 mint szivecske, @->-- mint rózsa, stb.) Nem csak sms-ekhez, hanem az internet mindennapos használatához, már aki szereti használni a karaktereket.