Lavinia ​Tarsin házassága (Lavinia Tarsin 2.) 8 csillagozás

Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága

Erdős Renée Santerra bírboros című nagy sikert aratott regénye ebben a kötetben folytatódik tovább. Lavinia Tarsin az egykori Santerra-villában él, s már hét éve készíti az elhunyt bíboros monumentális emlékművét.
A hosszú évek magányát és zárkózottságát vártalanul töri szét egy idegen férfi szenvedélyes szerelme. A német költő kitartása látszólag sikert arat: Laviniával kötött házasságát azonban hamarosan árnyak lengik körül, a múlt baljós árnyai és tragédiái. Ugyanakkor a jövő is súlyos megpróbáltatásokat tartogat számukra.
Legyőzheti-e Friedrich és Lavinia vonzalma a közéjük emelkedő akadályokat? Mi adhat tartalmat két ember kapcsolatának a házasság korábban elképzelt boldogsága helyett? Lavinia Tarsin megadja a fenti kérdésekre a választ.

Eredeti megjelenés éve: 1927

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
Garabonciás, Budapest, 1990
Révai, Budapest, 1927
228 oldal · keménytáblás

kisbeka>!
Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága

Jó könyv jó időben.. Eleinte szkeptikus voltam.. Elszoktam a lassú, analitikus regényektől.. Sőt, valójában az első oldalak után azt hittem valamiféle századfordulós magyar Jane Austen- regényre akadtam.. Mekkorát tévedtem! Olyan mély és olyan valós lelki folyamatokat boncolgat Erdős Renée, melyekre néha önkéntelenül is felszisszentem, hogy: és tényleg!! Nőiség a férfilélekben, férfias jellemvonások egy nőben, kompromisszum, kiteljesedés, elfogadás, megértés, áldozat, szerelem.. Nagyon tetszett.

Aurora_Serenity_White I>!
Erdős Renée: Lavinia Tarsin házassága

Szép és tanulságos történet. Nem tetszett annyira, mint az első rész, de ezt is élmény volt olvasni.