Berekesztett ​utak (Ősök és ivadékok 3.) 1 csillagozás

Erdős Renée: Berekesztett utak Erdős Renée: Berekesztett utak Erdős Renée: Berekesztett utak

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
Révai, Budapest, 1927
348 oldal · keménytáblás
Révai, Budapest, 1927
272 oldal · keménytáblás

cseri>!
Erdős Renée: Berekesztett utak

Hát ez a nyár nem nagyon akar úgy alakulni, ahogy kéne, meg a tervek szerint sem, nekem például egészhetes szorgos munkálkodás volt előirányozva a munkahelyemen, amiből lett némi nyűglődés, majd betegen itthon fetrengés. Köztudottan egy jó van a betegen fetrengésben, lehet büntetlenül olvasni, sajnos beteg vagyok minden máshoz. Én ugyan nyáron divatos amerikai bestsellereket szeretek legjobban olvasni, de valahogy ezek mintha lassan csordogálnának mostanában. Ez meg nem sokáig lehet nálam.
Nincs kedvem spoilerbe tenni az értékelésemet, mert úgyse nagyon olvassa ezt a sorozatot rajtam kívül senki, de akit zavar, hogy a harmadik kötetről írok, annak szólok, hogy SPOILER.
Szóval ott tartottunk, hogy Renée-Benoite-ot éppen teljesen ellehetetlenítette Bródy-Bártfy, minek következtében távozni kényszerül az országból, most épp 27 éves, és 400 oldalon keresztül önmagát keresi. Mégpedig Bécsben, Párizsban és Firenzében. Csak hogy sajnáljuk, nagyon rossz neki. Párizsról csak érintőlegesen tudunk meg dolgokat, azt viszont részletesen megismerjük, hogy mi történik Bécsben és Firenzében. Benoite mindenféle emberekkel találkozik, és különösen Bécsben olykor eléggé ijesztő kalandokba keveredik. Noha már nem számít az élet királynőjének, mégis gyönyörű, és mindenki szerelmes belé, főleg férfiak, de nem csak. off Kapcsolatba kerül például egy Havas Henrik nevű emberrel, de ezt csak érdekességképpen említem. Mindezt Homolay Katalin nagylelkűsége teszi lehetővé számára, akivel egy nagyon furcsa kapcsolatban van spoiler. És minden jel arra mutat, hogy Benoite egyre inkább a kereszténység felé orientálódik, az útja a katolizálás felé vezet, úgyhogy a végén kiköt Rómában, ez lesz a negyedik rész.
Mivel szemmel láthatólag még ez a könyv is önéletrajzi, arra lennék borzasztóan kíváncsi, melyik szereplőnek ki volt a mintája. Egyedül Hatvany bárót ismertem fel, aki Hirth néven szerepel, és a ő története eléggé pontosnak tűnik. Nagyon érdekelne, végül is mi a pontos igazság ebből az egészből.

Barbara_Valendorfean>!

Hol van a béke? Nem gondolja, hogy ez csak az öregség kizárólagossága? Kárpótlás az ifjúságért?

Barbara_Valendorfean>!

Az ifjúság abból áll, hogy az ember nagy utakat tesz meg bizonyos célokért…

Barbara_Valendorfean>!

Sokkal jobb egy versen sírni, mint az életnek egyéb komisz dolgán. Az a fájdalom, amit egy vers ébreszt az ember lelkében, kárpótlás azokért a fájdalmakért, amiket nem a versek okoznak.

Kapcsolódó szócikkek: vers

Ősök és ivadékok sorozat · Összehasonlítás