Aprótörpe ​indiánok (Aprótörpe indiánok 1.) 28 csillagozás

Erdős István: Aprótörpe indiánok

Az erdő mélyén egy kis indiánfalu húzódik meg. Az apró wigwamok között gyufásdoboznyi indiánok gyűjtik a makkot, ülnek a tűz körül, és ünneplik minden hónapban a teliholdat. Ők az aprótörpe indiánok. Ám hiába aprók, bátorságban és hőstettekben nincs hiány. A legbátrabbak és legleleményesebbek persze a törzs legfiatalabb harcosai: Táncoló Pitypang, a vakmerő indiánfiú és Ásító Felhő, a bölcs indiánlány. Akár csípős bogarak, akár óriási bölények veszélyeztetik a falut, ők ott vannak, és hol csellel, hol jó ötletekkel megmentik társaikat. Ha beteg a törzsfőnök, ők indulnak gyógyító füveket szedni a veszélyes szurdokba. Nem csak nagyóvodásoknak, de első olvasmánynak is kiválóak az akciódús, rövid mesék.

Pagony, Budapest, 2012
56 oldal · ISBN: 9786155023828 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

anni_olvas>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Kedves gyermekkönyv egy indiánnemzetségről, pontosabban két kicsi indiángyerekről, egy kisfiúról (Táncoló Pitypang) és egy kislányról (Ásító Felhő), illetve kalandjaikról szól. Bátrak, okosak és igazi indiánok: wigwamokban élnek, bátorságpróbán vesznek részt, védelmezik a törzs tagjait,…
Mindez kedves grafikákkal rövidebb fejezetekre tagolva igazi érdekfeszítő olvasmány az óvodás és kisiskolás kor számára.
A könyv elolvasása után a gyerekeim hetekig indiánneveken szólították egymást :)

Szilmariel>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Aranyos történetek a tenyérnyi méretű manik indiánokról. Táncoló Pitypang egy igazi forrófejű, kalandvágyó, mindig bajba keveredő indián fiú, míg társa Ásító Felhő egy óvatos, megfontolt és szintén kalandvágyó indián lány. Csodálom, hogy amennyi bajba keveredtek, hogy még nem kötözték őket a szüleik egy totemoszlophoz büntiből. Viszont volt 1-2 indián név, ami szerintem nemigazán volt jó választás pl. Szédítő Füst, Repedt Fazék, mert majdnem visítva röhögtem fel, annyira bénán hangzanak. Lehet, hogy a gyerekeknek nem tűnnének furcsának, vagy degradálónak (mert ha engem Repedt Fazéknak hívnának, pláne ha még idős is lennék, azért lehet hogy megsértődnék), vagy nem jut nekik eszükbe semmi rossz (mint pl. nekem Szédítő Füst nevétől), de hát én már néha felnőtt fejjel nézem ezeket a meséket is.
Egyébként tetszetősek benne a rajzok.
Óvodás korú gyerekeknek ajánlanám, de kisiskolásoknak is olvashatják saját maguk is.

meseanyu P>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Jó volt, igényes, kedves, szép, de számomra nem kiemelkedő élmény. Aki az indiános könyveket szereti úgy egyébként, annak biztos jobban tetszik. Egy körkérdés azoknak, akik nem olvasták: Táncoló Pitypang és Ásító Felhő közül szerintetek melyik a fiú és melyik a lány?

Kis_Andrea>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Szerintem aranyos volt, és izgalomban kicsit túlmutatott a „jaj elveszett a versenykupa, most mit kap majd a győztes” történeteken, de még tolerálható volt a feszültség, és elég gyors a feloldás az én kis mimóza lelkű lányomnak. Közben nagyobbacska fiam se unta halálra magát. Amúgy ez életük első indián könyve, és jó volt arra, hogy megtanuljunk pár dolgot róluk (habár a könyv itt-ott pontatlan lásd: Vezérbika a bölényeknél). Utánanéztünk együtt a Wigwam-oknak, a bölényeknek, a totemoszlopoknak stb., amikről eddig nem sokat beszéltünk itthon. Az illusztrációk pedig hozzák az imádott Pásztohy Pankától megszokott színvonalat. :-)

Niphrendil IP>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Nekem ugyan tetszett a történet, de a gyerkőcöt egyáltalán nem kötötte le. Neki szerintem túl lassú és vontatott volt. Túl sok volt az érdektelen részlet, ami egy kisgyermek fantáziáját nem annyira mozgatja meg.
Ez tipikus esete annak a mesekönyvnek, amikor olyasmiről szól a mese, amit a felnőtt, felnőtt fejjel cukinak, aranyosnak gondol, de nem gondolja át gyerek fejjel, hogy nekik ténylegesen mi tetszene.

Zsuzsanna_Buday>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

A rajzok miatt kellett előjegyeznem feltétlenül:) meg indiánost még nem olvastunk, gondoltam hátha ellensúlyozzuk kicsit a hercegnős rózsaszín könyveket. Na azért annyira nem elvetemültek ezek az indiánok, sőt inkább olyasmit sugallnak, hogy azért, mert valaki/valami nagyobb nálunk, még nem kell félni tőle, lehet, hogy épp ő lesz a segítségünkre, vagy ő szorul segítségre. A nevek nekünk is tetszettek és találtunk ki sajátot is. Ovis lányaimnak megfelelően izgalmas és terjedelmű mesék cuki rajzokkal. Uff!

Gabriella_Daróczi1>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

4 éves kislányommal olvastuk, mindkettőnknek nagyon tetszett. A végén lévő határozó is nagyon jó ötlet (lehetnének nagyobbak a rajzok hozzá). Az illusztrációk első ránézésre furcsák voltak a sötét tónusuk miatt, de azokat is örömmel nézegette
Alma. Kíváncsian várjuk,hogy milyen a következő része.

Zsázsa>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Kedves kis könyv, de nem az a típusú, ami nagyon emlékezetes marad.
Kifejezett értékének tartom, hogy a szereplői viselkedését, beszédét a jó indulat, tisztelet, probléma megoldás fókusz és együttműködés jellemzi.
Vannak benne aktív, eseménydús, pörgős részek. De nem gerjeszti túl a hangulatot és a történet végére feloldódik az izgalom okozta feszültség.
Negatívuma, hogy a csörgőkígyók, bivalyok világába makkot termő tölgyerdő van. Ez nekem nem túl összeillő, de hát egy mesében bármi lehetséges, még ez is.
Viszonylag rövid könyv. Fejezetekre tagolódik, melyek kerek egész történetek és ideális hosszúságúak esti mesének.
5 éves gyerekemnek olvastam, tetszett neki. Négy-öt éves korú gyereknek már jól befogadható mű. Egyszer édemes elolvasni.

krautwurstkinga>!
Erdős István: Aprótörpe indiánok

Az egyik kedvenc mesekönyvem, már rengetegszer felolvastam esti meseként. Két kis indián gyerek kalandjait ismerhetjük meg pár történetben. Kalandos, izgalmas, aranyos, kedves történetek.

Sicc>!

Persze apró termetük nem megy bátorságuk rovására, még a legfiatalabb indiángyerek, Táncoló Pitypang is rettenthetetlen harcos – lenne, ha az anyukája megengedné neki.

Zsuzsanna_Buday>!

A szavak olyanok,mint a gömbölyű kövek. Ha sokat raksz egy kupacba, szétgurulnak – mondta a farkas,és megint hallgatásba burkolózott.

Aprótörpe indiánok sorozat · Összehasonlítás