Rakjuk ​el télire 4 csillagozás

Gyümölcsök, zöldségek házi tartósítása
Erdélyi Lajosné: Rakjuk el télire

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1983

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szakácskönyv Mezőgazdasági

Mezőgazdasági, Budapest, 1983
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632314492 · Illusztrálta: Nagy András, Kelemen Eörs

AeS P>!

Erdélyi Lajosné: Rakjuk el télire Gyümölcsök, zöldségek házi tartósítása

Több lelkes értékelést is olvastam a könyvről, de bevallom, én annyira nem vagyok elragadtatva. Persze egy 1983-as megjelenésű gyűjteménytől nem is lenne szabad sokkal többet várni, mint az akkori időszak lenyomatát, de nekem, aki egyébként megszállottan keresem az alternatív befőzési útvonalakat, ez azért ilyen szempontból elég karcsú volt.
Nagyon sok gyümölcs- és zöldségfélének ismerteti a különböző eltevési módjait, nekem az a problémám vele, hogy az esetek 80 százalékában rengeteg cukor szerepel a receptekben – bár a bevezetőben ír a szacharinról és a cukor-szacharin váltási arányáról, ennél többet tényleg nem várok a nyolcvanas évektől.
Megértettem a dupla csírátlanítás lényegét viszont, majd igyekszem alkalmazni, és jó a szárításról és aszalásról írt fejezete is, valamint ír a gyümölcslevek készítéséről, amik nem tartalmaznak hozzáadott cukrot a recept szerint. Egyfajta inspirációnak jó volt, hogy látható legyen, mennyi különböző út van az egyes gyümölcsök és zöldségek tartósítására, de szerintem ez a könyv hosszú távon csak nagyon sok fenntartással és receptátalakítással hasznosítható.

Judy22>!

Erdélyi Lajosné: Rakjuk el télire Gyümölcsök, zöldségek házi tartósítása

Régi típusú könyv. Volt benne pár meglepő recept, növény…
De használható!

Genovéva_Évi >!

Erdélyi Lajosné: Rakjuk el télire Gyümölcsök, zöldségek házi tartósítása

Rengeteg hasznos információkkal ellátott, befőzési tanácsokat tartalmazó könyv. Mivel nagyon sokat főzök be egész évben, a kertből lévő terméseket, nagy hasznomra lesz. Külön értéke, hogy 83 as megjelenés, mikor születtem :)

Knekató>!

Erdélyi Lajosné: Rakjuk el télire Gyümölcsök, zöldségek házi tartósítása

A kiadás óta megvan ez a könyv, és nagyon sok használható eltevési recept található benne. Tulajdonképpen mindent e könyv receptjei alapján rakok el télire. Ez a könyvemen meg is látszott, salátára inkább lett hasonlatos, mint egy könyvre. Nagy örömömre, most sikerült a rukkolán egy teljesen megkímélt példányt szerezni.