Cérnába ​szőtt évszázad 3 csillagozás

A Halasi Csipke 110 éve
Erdei T. Lilla: Cérnába szőtt évszázad

A ​csipkéknek gyerekkorom óta őszinte csodálója vagyok. Nagy családban nőttem fel, unokanővérek és nagynénik között. Akkor az volt a divat, hogy az ünneplő ruhákat, blúzokat csipkével díszítették. Kislányként arról ábrándoztam, hogy ha nagy leszek, nekem is lesz szép csipkegallérom és zsabóm. Az élet másként alakult, de a vonzalom megmaradt, és mondhatnám feltámadt, amikor megismertem a lepkekönynyű, lehelletfinom halasi csipkét.
Amikor férjem, Mádl Ferenc köztársasági elnök volt, II. Erzsébet királynőnek, a japán császárnénak és több államfő feleségének halasi csipkét vittünk ajándékba. Az elnökség ideje alatt a diplomata-feleségekkel külön látogatást szerveztünk Kiskunhalasra, hogy személyesen ismerjék meg a Csipkeházat, a varróasszonyokat és a nagyon szép kiállításukat. A kapcsolatom a halasi asszonyokkal azóta is folyamatos. Ezért vállaltam 2012-ben a halasi csipke születése 110 éves jubileuma fővédnökségét.
Egy régi, korabeli idézettel szeretném felhívni a… (tovább)

Halasi Csipke Közalapítvány, Kiskunhalas, 2012

Wandamaci__könyvkuckója P>!
Erdei T. Lilla: Cérnába szőtt évszázad

Gondosan megszerkesztett mű, ami csokorba szedi a halasi csipkéről a legfontosabb tudnivalókat.
Nem száraz, nagyon érdekes volt a számomra, sok mindent megtudtam. Hatalmas segítség lesz a dolgozatomhoz.

AnitaZoé P>!
Erdei T. Lilla: Cérnába szőtt évszázad

Kiskunhalason születtem, így külön érdekesség volt a számomra. Igazából pont ezért is olvastam el. Csodálom azokat, aki ezeket a gyönyörűségeket készítik.
Maga az iromány elég informatív, de nekem kissé kidolgozatlan volt.