Epikuros ​legfontosabb filozófiai tanításai 3 csillagozás

Epikuros: Epikuros legfontosabb filozófiai tanításai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

112 oldal · puhatáblás · ISBN: 963852233X · Fordította: Kövendi Dénes, Sárosi Gyula

gjudit8>!
Epikuros: Epikuros legfontosabb filozófiai tanításai

Kicsi kötet tele velős ókori gondolatokkal, melyek még ma is hatnak, mivel az ember alapvetően nem változik az évszázadok, sőt évezredek alatt.

Sli P>!

Mindazon javak közül, melyeket a bölcsesség szerez a teljes élet boldogsága számára, a legeslegnagyobb a barátság birtoklása.

85. oldal, Alapelvek (Farkas Lőrinc Imre, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: barátság
Sli P>!

A halál tehát, amitől a bajok közül legjobban rettegnek, egyáltalán nem érdekel bennünket, minthogy ameddig mi létezünk, a halál nincs jelen, mikor pedig a halál megérkezik, mi nem vagyunk többé.

37. oldal, Epikuros üdvözletét küldi Menoikeusnak (Farkas Lőrinc Imre, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: halál
Sli P>!

Míg fiatal valaki, addig se halogassa a filozófiálást, s amikor öregedni kezd, akkor se ernyedjen el a bölcselkedésben. Hiszen senki sem túlfiatal és senki sem túlöreg a lelke egészségének a megszerzésére.

35. oldal, Epikuros üdvözletét küldi Menoikeusnak (Farkas Lőrinc Imre, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: filozófia
prettyinpink>!

Így hát ifjúnak és öregnek egyaránt kell filozofálnia, az egyiknek azért, hogy öreg korában is ifjú maradjon a javakban a múltjára való kellemes visszaemlékezés révén, a másiknak pedig azért, hogy ifjú létére egyszersmind „öreg” is legyen ezáltal hogy nem fél a jövőtől.