A ​világegyetem 12 csillagozás

Eperjessy László (szerk.): A világegyetem Eperjessy László (szerk.): A világegyetem

Könyvízelítő: A 16 kötetes Természettudományi enciklopédia 1. kötete megismertet az univerzum térbeli és időbeli dimenzióival, anyagi szerkezetével, valamint megfigyelésének, kutatásainak alapjaival. A könyv részletesen bemutatja a Naprendszer, azon belül pedig a Föld-Hold rendszer alapvető jellegzetességeit. A kötet gazdag és szemléletes illusztrációanyag segítségével ad átfogó képet a világegyetem fizikai természetéről

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Természettudományi enciklopédia Kossuth

Kossuth, Budapest, 2017
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630989855 · Fordította: Bánki Dezső
Kossuth, Budapest, 2008
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630956536 · Fordította: Bánki Dezső

Paulina_Sándorné P>!
Eperjessy László (szerk.): A világegyetem

Gyönyörű képekkel illusztrált könyv, és szerintem elég érthetően is magyarázza, mutatja be az világűrrel kapcsolatos dolgokat. Személy szerint szeretem nézni a csillagokat, de Göncölökön kívül nem ismerek fel mást. :-) spoiler Sok olyat olvastam a könyvben, ami újdonság volt számomra, elég jól bővítette az ismereteimet.

tonks>!
Eperjessy László (szerk.): A világegyetem

Testvérem a nagy természettudomány mániás, aki már kiskorában is inkább spektrum-discovery párti volt a minimax helyett, és 10 éve csak az ő kedvéért szedtem szét és rendeztem sorba a Tudás Fája sorozat lapjait. Szóval az ő könyvespolca tele van ilyen könyvekkel, ezért a Reading Challenge természettudományos pontjához szükséges könyvért nem kellett messzire mennem. Azért választottam ezt, mert szeretek még ilyen, teljesen különálló könyvsorozatoknál is sorban haladni. És mert eddig nem sokat tudtam az űrről.
A könyv nagyon szép és nyilván tele volt zsúfolva érdekes információkkal. A legjobban a bolygók keresztmetszetei tetszettek és a csillagképekkel foglalkozó rész. Meghozta a kedvem, hogy szerezzek egy teleszkópot és vizsgálgassam a csillagos eget.

Aragorn>!

A Naptól a Földnél tízszer nagyobb távolságban lévő Szaturnusz az összes bolygó között a legkevésbé sűrű. Ha létezne megfelelő nagyságú óceán, a Szaturnusz fennmaradna a felszínén.

52. oldal - A gyűrűk ura