Eőry Vilma (szerk.) · Kiss Gábor (szerk.) · Kőhler Klára (szerk.)

Magyar ​szókincsbővítő diákszótár 0 csillagozás

2000 régi, ritka, kevésbé ismert szó és szójelentés magyarázata
Eőry Vilma – Kiss Gábor – Kőhler Klára (szerk.): Magyar szókincsbővítő diákszótár

Napjainkban ​a magyar nyelvbe egyre több idegen eredetű és hangzású szó vegyül, szóhasználatunk pedig egyre szegényesebb, ezért fontos, hogy legyen olyan magyar szótár, amelyből gazdagíthatják szókincsüket a diákok.

A szótár olyan szavakat tartalmaz, melyek néhány évtizede, vagy esetleg régebben a magyar nyelv beszélői számára mindennaposak és jól ismertek voltak, mára azonban a tanulóifjúság alapszókincsének a peremére szorultak, pl.: dolmány, guzsaly, pityke, porkoláb. A Szókincsbővítő magyar diákszótár címszavai előfordulnak klasszikus költőink és íróink közismert alkotásaiban is, ezért azok megértését is segítik.

A Szókincsbővítő magyar diákszótár 2000 szót magyaráz, a jelentéseket példamondatok világítják meg. A szótár szavait 320 ábra, kis kép szemlélteti.

A nyelvben egy-egy többjelentésű szó egyik-másik jelentése az idők folyamán gyakran feledésbe merül, így fordulhat elő, hogy egy ma is ismert, használatos szónak a mai jelentéseken kívül a régi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az ékesszólás kiskönyvtára Tinta

Tinta, 2018