Meglőve 10 csillagozás

Eoin Colfer: Meglőve

Daniel McEvoy egy züllött New Jersey-i kaszinó kidobóembere, akinek napi szinten kell megbirkóznia kellemetlen vendégeikkel, eszelős szomszédjával és egyre súlyosbodó kopaszodásával. De ez mind semmi, egyszer csak tényleg beüt a krach. Egy nap ugyanis rejtélyesen felszívódik orvos barátja, a megbízhatatlan Zeb Kronski, ráadásul egykori barátnőjét, a kaszinós hoszteszként dolgozó Connie-t golyóval a fejében találják.
A lágy szívű, de azért keménykötésű Dannek olyan bűntényt próbálnak a nyakába varrni, amit nem is követett el. Miközben megpróbál kibújni az egyre szoruló hurokból, az egyetlen szövetségese egy zsarugyilkos rendőrnő lesz, az ellensége pedig egy kíméletlen drogdíler, és Dan rádöbben, hogy sokkal égetőbb problémái vannak, mint a kopaszodás elleni harca.
Az Artemis Fowl-regényeiről ismert Eoin Colfer szellemes és ellenállhatatlan bemutatkozása a krimi műfajában.

Eredeti mű: Eoin Colfer: Plugged

Eredeti megjelenés éve: 2011

GABO, Budapest, 2013
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896584 · Fordította: Bori Erzsébet

fiszi
Eoin Colfer: Meglőve

Rendkívűl élvezetes, fordulatos, izgalmas olvasmány, remek stílussal. Az elbeszélő karaktere, beszédmódja zseniális. Nem bírtam letenni, kiolvastam egy nap alatt.

csillagka P

Jártam egy cigánylánnyal, aki egyszer azt mondta, olyan aurám van, mint a cápáktól hemzsegő víznek.

csillagka P

Csúnyán elfajulhatnak a dolgok, kivált a sűrű növésűekkel.
Joe Pesci tehet róla.

cassiesdream

Még a kövezet is a bujaság szagát árasztja, az ajtók kilincsein vastagon ül a zsír és a bűntudat.