Sugar ​Dark 1. (Sugar Dark 1.) 2 csillagozás

Enji Arai: Sugar Dark 1.

Accusato ingiustamente dell'omicidio di un suo superiore, il giovane soldato Muol viene spedito in un tetro cimitero municipale (Mass Grave). Una sera in cui gli si presenta l'occasione di fuggire, Muol incontra una bellissima ragazza, Melia, che dice di essere la custode delle tombe (Grave Keeper). Un „boy meets girl” all'ombra delle tenebre della notte, ambientato in un cimitero in cui è seppellito „The Dark”, il nemico naturale del genere umano.
La versione a fumetti dell'opera vincitrice del prestigioso premio Sneaker!

Goen, 2014
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788867121885 · ASIN: 886712188X · Illusztrálta: Kenji Oiwa, mebae

Katicabogar9>!
Enji Arai: Sugar Dark 1.

Hello :)
Hát, érdekes kis manga. Hamar lehet haladni vele, mivel rövid és egész érdekes kis olvasmány.
A történet főhőse Moul Reed közlegény, akit megvádolnak egy gyilkossággal, amit nem követett el. A büntetését egy temetőben kell letöltenie, ahol találkozik egy titokzatos lánnyal, Meliával. Egy nap különös események szemtanúja lesz, és egy lánytól, Raventől tudomást szerez a „Sötét” szörnyek létezéséről, akik jelenleg az emberiség legnagyobb ellenségei.
A sztori érdekes, bár volt egy olyan érzésem, hogy Raven csak azért van benne, hogy elmagyarázzon dolgokat, ő a mesélő szerepet vette fel. Meliáról nem sokat lehet tudni, épp ezért olyan titokzatos. A főszereplőnk pedig még eléggé kiforratlan.
A grafika nagyon szép, illik a manga hangulatához, a komor stílusával ellentétben tartogat néhány humoros pillanatot.
Nekem tetszett, biztosan folytatom majd. Köszönöm, hogy olvashattam :)

Sugar Dark sorozat · Összehasonlítás