Energiafalatok 12 csillagozás

Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért
Energiafalatok

Lejárt a müzliszeletek ideje, az energiafalat az új szupernasi! A csodás tápanyagokat rejtő falatok mindenki egészségére válnak.

Edzés utáni gyorssegélyre vagy tartós immunvédelemre vágysz? Jó közérzetre, magas energiaszintre mindennap?

A könyvben található 15 recept mindegyike fehérjedús, kizárólag alacsony GI-indexű szénhidrátot, egészséges zsírokat tartalmaz, és cukormentes. De az ízekben nincs kompromisszum! Az energiafalatok biztosítják a kirobbanó életerőt és kivédik az ingadozó vércukorszintet. Egyes receptek kifejezetten az izomnövekedést segítik, míg mások a méregtelenítést gyorsítják fel. Nyersen elkészíthető és sütést igénylő receptekre ugyanúgy rálelhetsz, mint édes vagy sós ízűekre, csak egy a közös bennük: mindegyik vegetáriánus.

Az új és egészséges energiafalatok villámgyorsan elkészíthetőek, variálhatóak, könnyen tárolhatók, és még a gyerekek is szeretik!

Libri, Budapest, 2016

Indignation I>!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Nagyon megszerettem ezt a könyvet. Kell néhány eszköz és hozzávaló, ami nélkül nem igazán mennek a receptek, pl. turmixgép vagy hasonló, mozsár vagy kalapács és türelem, magok, szárított gyümölcsök; de számomra még így is könnyen elkészíthető és nagyon hasznos ételek vannak benne. Ajánlom kipróbálásra.

Rea_Root IP>!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Szépen szerkesztett, hasznos könyvecske azoknak, akik egészséges és tápláló nassolni valókat szeretnének készíteni.

S_E_Tünde >!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Egyszerűen imádom. Amúgy is nagy energia golyó rajongó vagyok, de ezek egytől egyik nagyon finomak. Beallom őszíntén, hogy a zöldségesektől egy kicsit ótzkodtam, de megérte kipróbálni. Gyorsan elkészíthetőek, jól managelhető alapanyagokból

bodr>!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Ahhoz képest, milyen picike, és a borító alapján milyen bugyuta ez a könyv, kifejezetten pozitív csalódás a beltartalom. Egyrészt dizájnilag is igényesebb, mint kívül, másrészt okosan fel van építve a szöveg is, ami – az alcím ígérete ellenére – nem csak recepteket tartalmaz. Először nagyon röviden bemutatja a szóba jövő alapanyagokat, majd ismerteti a golyókészítés alapreceptjét (16 db 4 cm átmérőjű golyóhoz 125 g mag, 250 g aszalt gyümölcs, 1-3 tk por, 1 ek kötőanyag, bevonat / 1. robotgép, 2. massza összeállítása, 3. golyóformálás, 4. szórás, 5. pihentetés, 6. tárolás). Szerintem ez a könyv legnagyobb érdeme, mert ezzel egy átfogó elvet ad át, mi is a műfaj egyszerű lényege, így ha valaki már otthonosabban mozog a konyhában és a reform alapanyagok között, netán fel is van tankolva a spájza a hozzávalókkal, akkor kreatívkodhat a saját étrendje és ízlése szerint. Szóval ezzel az „alapelvrecepttel” a könyv kiszélesítette a célközönségét a haladóbbak felé is. Aki pedig kezdő, annak változatos receptekkel szolgál, amikhez hűen ragaszkodva biztos a sikerélmény.

Az egyetlen megjegyzés, amit hiányoltam belőle, hogy a hüvelyesek áztatása/főzése helyett nem javasolta a konzerv használatát. Lehet, hogy azért, mert azok rossz hírnevéből adódóan szembement volna az egészségesség imidzsével, de mivel manapság már tök rendben lévő zöldségkonzerveket lehet venni, ezért ha valaki nem túl sznob ahhoz, hogy ezzel 30 perc helyett 15-re faragja egy adag golyó elkészítését, annak szerintem jó tipp lett volna.

Danadia>!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Előfizettem egy újságra és ezt a könyvet küldték ajándékba. Én egyáltalán nem vagyok vevő az ilyesmire (nyers ételek, gm és laktózmentes cuccok, magok, kókuszzsír stb.), de azért elolvastam. A könyvben a képek és a betűk szépek, és ezt a minimális témát jól kifejti. A receptek is jók lehetnek azoknak, akiket ez érdekel.

Csalán>!

Energiafalatok Fehérjedús, egészséges receptek a kirobbanó életerőért

Átlátható kis könyvecske, tényleg könnyen elkeszíthető receptekkel! Szeretem az ilyen fajta harpnivalókat. Sajnos számomra elég extrém hozzávalok is vannak, amiket ugyan könnyen beszerezhetek manapság, az árral sincs probléma, mert viszonylag kevés kell egy adaghoz, pl a maca, macha pornál ilyeneknél, csak akkor nagyobb tétel ha egyszerre akarja az ember mindet beszerezni. Mindenképp kipróbálom ezeket a falatokat. :)

S_E_Tünde >!

Vörös Áfonyás-Fügés Fűszeres Falatok – 16 darabhoz
▼125 g egész mandula
▼125 g szárított vörös áfonya (cukormentes)
▼125 g szárított füge, szárak nélkül
▼1 tk. macapor
▼1/2 tk. őrölt fahéj
▼1/4 tk. őrölt gyömbér
▼1/4 tk. őrölt szegfűbors
▼1/4 tk. őrölt szerecsendió
▼1 1/2 ek. narancslé

▲Az összes hozzávalót robotgépbe tesszük, körülbelül 30 másodperc alatt finomra aprítunk mindent.
▲A keveréket 16 egyenlő részre osztjuk, a porciókból golyókat formázunk. Könnyebb, ha nedves kézzel dolgozunk.
▲Fogasztás előtt a golyókat 1 órára hűtőbe tesszük