Amit ​Ódin súgott 10 csillagozás

Endridi Skalli: Amit Ódin súgott

XIV. századi Grönland világtól elzárt skandináv településein a vikingek kora még nem ért véget. A tűzhelyek parazsa mellett régi-új mesék kapnak szárnyra elfeledett istenekről, valamint pogány regékből ismert, a part mögötti jégmezőkön megbúvó rettentő szörnyekről. E messzi északon lankadatlan harc folyik a kegyetlen természet erőivel, az inuitokkal, hataloméhes, gátlástalan földbirtokosokkal, miközben az egyház is felveszi kilátástalan küzdelmét a pogányság terjedése ellen. A körülmények összjátéka végletes jellemeket formál: vak kapzsiságot, önzést, bátorságot és önfeláldozást.

A grönlandi kolónia nyomtalan eltűnése történelmi tény, egyike a középkor rejtélyeinek, amelyre ez a történet ad elképzelt, de lehetséges magyarázatot.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Ad Librum, Budapest, 2009
Ad Librum, 2009

eeszter P>!
Endridi Skalli: Amit Ódin súgott

Kifejezetten jól esett a nyári 40°C-ban olvasni erről a zord, rideg, hideg környezetről! :-) Egyébként is jó olvasmány volt, bár nem haladtam vele olyan gördülékenyen, azért képes volt magával ragadni. (Kíváncsi lennék az íróra, nem igazán találtam róla semmi infot…)

acsferi>!
Endridi Skalli: Amit Ódin súgott

Rendkívül izgalmas témaválasztás, remek sztori. Nagyon kedves olvasmányom volt, volt szerencsém lektorálni is. Teljesen bele tudtam élni a szereplők életébe magam, tudtam kik szolgáltak alapul.

Aniyou P>!
Endridi Skalli: Amit Ódin súgott

Átlagos vikinges könyv, számomra nem tudott nagy újdonságot adni. Olyanoknak való, akik szeretik a viking világot, a kalandozást, a kicsit lassabb folyású történeteket.
A cím kicsit megtévesztő, mert ugyan valóban szó van arról, Amit Ódin súgott, de a végén nem tudunk meg semmi konkrétat, ráadásul a körítése is elég furcsa.

Gate>!

az idő, akár a tolvaj vendég, mindig elviszi magával a legszebbet, legértékesebbet, valahányszor megszáll valahol.

eeszter P>!

A Körömhajó a világ legnagyobb hajója, a holtak körmeiből készül; azért kell mindig gondosan levágni a halottak körmeit temetés előtt, hogy minél tovább elodázzuk a megépülését.