Fotósuli ​kezdőknek – A látványos fotók titkai 4 csillagozás

Enczi Zoltán – Richard Keating: Fotósuli kezdőknek – A látványos fotók titkai Enczi Zoltán – Richard Keating: Fotósuli kezdőknek – A látványos fotók titkai

Mi a díjnyertes fotók receptje? A „kattintgatós” kezdőt ma csak egy megfizethető fényképezőgép és némi tudás választja el a látványos fotóktól. Higgyék el, ez a „szakadék” korántsem áthidalhatatlan. Kis tanulással, szépérzékkel bárki eljuthat egy viszonylag jó színvonalra, és sikerrel szerepelhet fotópályázatokon, kiállításokon. Mindehhez nem kell több, csak megfelelő fényképezőgép, egy-két jó szakkönyv és néhány szabad hétvége, amikor begyakorolhatok a legfontosabb trükkök. Szerzőink ebben a kötetben pontosan ezt a szemléletet, tudást próbálják átadni az olvasónak, és eloszlatják a tévhitet, miszerint profi szintű felvételeket csak hivatásos fotósok készíthetnek.

Rainbow-Slide, Budapest, 2017

Bea_Könyvutca P>!
Enczi Zoltán – Richard Keating: Fotósuli kezdőknek – A látványos fotók titkai

Ezt a könyvet meglátván, felmerülhet bennünk a kérdés, hogy a hiperszuper telefonok világában van-e létjogosultsága egy fotózás elsajátítását segítő könyvnek, egyáltalán érdemes-e digitális fényképezőgépet vásárolni, ha van egy jó kamerával rendelkező telefonunk.

Tény, nekem évek óta van már fényképezőgépem, mostanában mégis a telefonommal készítek több képet, mert óriási előnye, hogy mindig kéznél van, nem kell semmiféle beállítással bajlódni, legfeljebb utólag végzek rajta valami kis korrekciót és már mehet is instagramra, vagy blogbejegyzéshez.

Hogy miért jó mégis a fényképezőgép és hozzá ez a könyv, erről a blogon olvashattok részletesebben:

Annie_Miller>!
Enczi Zoltán – Richard Keating: Fotósuli kezdőknek – A látványos fotók titkai

Kezdő hobbifotósoknak ideális, mert egyszerűen magyaráz, könnyen felfogható, nagyon szemléletes, rengeteg fotóval illusztrált.