A ​digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2020 4 csillagozás

Fotósuli kezdőknek – a látványos fotók titkai
Enczi Zoltán – Richard Keating: A digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2020

A „kattintgatós” kezdőt ma csak egy megfizethető fényképezőgép és némi tudás választja el a látványos fotóktól. Higgyék el, ez a „szakadék” korántsem áthidalhatatlan. Tanulással, szépérzékkel bárki eljuthat egy viszonylag jó színvonalra, és eséllyel szerepelhet fotópályázatokon, kiállításokon. Mindehhez nem kell több, csak megfelelő fényképezőgép, egy-két jó szakkönyv és néhány szabad hétvége, amikor begyakorolhatók a legfontosabb trükkök. Szerzőink ebben a kötetben pontosan ezt a szemléletet, tudást próbálják átadni az olvasónak, és eloszlatják a tévhitet, miszerint profi szintű felvételeket csak hivatásos fotósok készíthetnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A digitális fotózás műhelytitkai Rainbow-Slide

desertangelable P>!
Enczi Zoltán – Richard Keating: A digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2020

Sokáig egyáltalán nem érdekelt a fotózás, viszont mióta sikerült egy-két egész jó fotót készítenem akaratomon kívül, azóta próbálok egy kicsit tudatosabban odafigyelni, hogy lehetőség szerint mosrmár minden fotóm hozza ezt a szintet vagy még jobbat. Hallottam én már innen onnan olyan kifejezéseket, mint rekesz, meg iso, meg mélységélesség de akárhol is kerestem rá ezekre a fogalmakra mindig olyan katyvasz volt az egész, vagy hiányzott az adott cikkhez egy háttértudás. Na ez a könyv megadta ezt a háttértudást. Tényleg kezdőknek íródott és tényleg szinte szájbarágós módszerrel magyarázza el a fotózás felhasználó szintű alapjait. Minden kérdésemre megtaláltam a választ benne és az is biztos, hogy szinte többet is mondott. Ugyanakkor afelől sincs kétségem, hogy egy részét már el is felejtettem azoknak a tanácsoknak, amit adott így biztos, hogy elő fogom még venni egy párszor.