Digitális ​fotózás műhelytitkai kezdőknek 2018 4 csillagozás

Fotósuli kezdőknek – a látványos fotók titkai
Enczi Zoltán: Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2018

A „kattintgatós” kezdőt ma csak egy megfizethető fényképezőgép és némi tudás választja el a látványos fotóktól. Higgyék el, ez a „szakadék” korántsem áthidalhatatlan. Tanulással, szépérzékkel bárki eljuthat egy viszonylag jó színvonalra, és eséllyel szerepelhet fotópályázatokon, kiállításokon. Mindehhez nem kell több, csak megfelelő fényképezőgép, egy-két jó szakkönyv és néhány szabad hétvége, amikor begyakorolhatók a legfontosabb trükkök. Szerzőink ebben a kötetben pontosan ezt a szemléletet, tudást próbálják átadni az olvasónak, és eloszlatják a tévhitet, miszerint profi szintű felvételeket csak hivatásos fotósok készíthetnek. Tizenkettedik, frissített kiadás.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A digitális fotózás műhelytitkai Rainbow-Slide

theodora P>!
Enczi Zoltán: Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2018

Enczi Zoltán: Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2018 Fotósuli kezdőknek – a látványos fotók titkai

A könyv elolvasását mindenképpen ajánlom, ha kicsit komolyabban szeretnétek a fotózással foglalkozni, és/vagy ha fényképezőgép-vásárlás előtt álltok. Utóbbihoz azért is jó, mert több géptípust is bemutat, amik tulajdonságait belőhetjük magunk is egy netes keresésről, ha az egyik tárgyalt géphez hasonlót szeretnénk.
Olvastam már korábban néhány fotós könyvet, de ez kiemelkedik köztük abban, hogy számtalan praktikus tanáccsal szolgál; érthető módon, sok példával, illusztrációval vezet be a fényképezés rejtelmeibe. Mivel négy-öt éve foglalkoztam kicsit komolyabban a fotózás alapjaival, ezért nem ártott az ismétlés, ráadásul több új funkcióval, és eszközzel is megismerkedtem amik azóta törtek be a piacra.