A ​kezdet (Összetört jövő 1.) 34 csillagozás

Emy Dust: A kezdet

Lili kislányként megtapasztalhatta, milyen egyedül maradni. Csak egy valaki volt az életében, aki a legjobb barát és család szerepet is betöltötte. De létezik barátság férfi és nő között? És mi történik ha megjelenik egy másik férfi? Tudta, hogy megérkezett oda ahova mindig is vágyott, de az élet közbeszól és elvesz mindent. Mégis fel kell állnia, nem tehet mást, mert ő itt maradt. Bele kell törődnie a magányba. De van kiút a legmélyebbről? Hány tragédiát vagyunk képesek elviselni? És ha a sors visszaadja amit elvett, de nem úgy, mint amilyen volt? Beletörődik a boldogtalanságba, vagy kockáztat?

Publio, 2017
Publio, Budapest, 2017
346 oldal · puhatáblás

Emy Dust: A kezdet

Négy csillagot adok a könyvre, de azt mindenképpen hangsúlyoznom kell, hogy ez egy erős négy csillag.
Nagyon élveztem olvasni. Az elején úgy gondoltam, hogy ez is egy tipikus romantikus sztori lesz, ahol a gazdag fiú és a szegény lány megismerkedik, összejön, drámáznak kicsit, majd happy enddel zárul a történet. Nem mondom, volt ebből is benne, de mellette valahogy mégis más volt – hogy Sam karaktere vagy a spoiler miatt, nem tudom, mindenesetre számomra utóbbi olyan fordulat volt, amire egyáltalán nem számítottam.
A cselekmény mellett a karakterekkel sem volt semmi gond, Sam és Lili is szerethetőek voltak, és ha ki kellene emelnem egy mellékszereplőt, Alex teljes mértékben levett a lábamról. (Esetleg az ő könyve nem érkezik a közeljövőben?)
Na de a vége!? Hogy lehet így befejezni, ilyen idegőrlő függővéggel?! Bízom benne, hogy nem kell már sokat várni a folytatásra, mert spoiler illetően a tegnap is késő lenne.
Várom a második részt!

sarahangel>!
Emy Dust: A kezdet

A Bilincsbe zárt szerelem után kíváncsian vettem kezembe az írónőnek ezt a könyvét. Összességében hasonló gondolataim vannak itt is. Talán nem hibátlan, de mégis egy szerethető történet. Egyetlen fordulat nem tetszett benne spoiler. Na de a végén meg olyan fordulat következett be, hogy most rögtön olvasnám a folytatást, ha már meglenne, így kíváncsian várom.

A borító nekem tetszik, nem bánom, ha másik könyvhöz is felhasználták már, mert szerintem illik a történethez. Ha pedig elkészül a tervezett bővített kiadás, azt is kíváncsian fogom várni. :)

Anarchia_Könyvblog>!
Emy Dust: A kezdet

Tele volt érzelemmel, megtöltötte a szívemet és szinte a saját bőrömön tapasztaltam mindazt, amit átéltek a szereplők. Sokszor úgy megöleltem volna őket, vagy legalább megsúgtam volna pár információt, hogy tisztában lássanak.

Ajánlom mindenkinek, aki szereti a romantikus műveket. Ugyanis ha kedveled a zsánert, akkor mindenképp bele kell merülnöd ebbe a regénybe. Hidd el, imádni fogod és kétes érzések fognak magukba keríteni. Gyorsan a végére akarsz majd érni, de közben elszomorít majd, hogy már csak pár oldal van hátra!

Az ajánló itt folytatódik: https://anarchiakonyvblog.cafeblog.hu/2018/09/17/emy-du…

Evika82>!
Emy Dust: A kezdet

Nem tudok kevesebbet adni 5 csillagnál erre a könyvre. Egyszerűen beszippantott a történet, és nagyon szerettem olvasni. A vége miatt, pedig esz a fene. Nagyon várom, hogy a folytatást is olvashassam. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoz ki az írónő a szituációból. Reményeim szerint izgalmas lesz. A Robi szál az nekem annyira nem jött be, viszont a Lili és Sam párosát imádtam.

KBCsilla P>!
Emy Dust: A kezdet

Egy biztos, nem az én korosztályomnak íródott, de ez sem a szerző, sem a történet, pusztán az én hibám.
Ennek ellenére élveztem az olvasását, fordulatos volt, bár néha nyakatekertnek éreztem.
Úgy érzem, a szerző szeretett volna egyszerre még több mindent elmondani nekünk, pontosan ezért várom a folytatását.
Bár addigra még öregebb leszek, de sebaj, azért még megértem a fiatalokat!
Jöhet a folytatása, szeretni fogom biztosan azt is!

pufivipi>!
Emy Dust: A kezdet

Vegyesek az érzéseim.Talán Kicsit olvasói válságba is kerültem,de nem húzott ki ez a könyv. Lehet, ha máskor olvasom jobban magával ragad. Többet vártam. A szereplők semlegesek maradtak, igazán senkit sem kedveltem. Végig olyan érzésem volt,hogy Sam biztosan titkol valamit, (menyasszonyra számítottam).Túl könnyen és gyorsan zajlott minden, aztán a jött a váratlan csavar a végén. Ez miatt most rögtön neki fogok a folytatásnak…

abbywinter I>!
Emy Dust: A kezdet

Már nagyon vártam, hogy el tudjam olvasni a nyereményemet :) Mikor végre odaértem két nap alatt ki is olvastam. Nagyon szívhez szóló történet. Nagyon tetszett a történet és a szereplőket is nagyon megszerettem. Alig várom a következő részt :) Köszönöm az élményt, csak ajánlani tudom.

Emese_2>!

Huh, hol is kezdjem?
Percekkel ezelőtt fejeztem ve a regényt.
Az első kb 100 oldalban azt gondoltam, hogy „hmm, aranyos kis történet”, de amikor a cselekmémya tetőfokára váltott…
Szó szerint az ujjaimat törtelve faltam a sorokat, és vártam, mi lesz ebből. Iszonyat volt olvasni Lili fájdalmát, és teljesen megértem, miért lett maga alatt ennyire, hiszem Sam Élete Szerelme.
Kezdtem örülni,mikor rendeződni látszott a lelke, szó szerint vele sírtam és nevettem.
A regény végére újra elillant a jó érzés.
Nem is tudom, mit érzek.. Felkavart lelkileg az utolsó jó pár oldal.
Ezer köszönet Drága Írónő a könyvért! Több lettem tőle, sokkal több!

inci81 P>!
Emy Dust: A kezdet

Csodás történet a szerelemről annak minden gyönyörűségével és fájdalmával, mely mélyen megérinti az olvasó lelkét.

Imádtam minden sorát! Most alig várom, hogy elkezdhessem a folytatást, mert nagyon kíváncsi vagyok hogyan alakul a szereplők sorsa!

haligali>!
Emy Dust: A kezdet

Bajban vagyok :) szívem szerint adnék 5 csillagot, de nem érzem ötösnek. Mert jó volt, könnyen belemerültem a történetbe és halad is a történet, és eltekintve egy két dologtól spoiler, tényleg tetszett. Sam karaktere tetszett egyébként, kicsit más, bár megvan benne a gazdagok pökhendisége, de más mint a megszokott gazdag vagyok, bunkó is, de ez bejön a nőknek típus. Viszont Alex bejött, totalisan Alex fan lettem, nem lesz könyve??? ;). Nekem ő a kedvencem és Clar :) nagyon cuki. Lilivel sincs baj, bár egy kicsit jobban kiálhatna az elvei melett, hamar beadja a derekát. spoiler A történet tetszett, csavar, bonyodalom, a végen király csavarral. De még így is kívancsi vagyok a folytatásra. spoiler
spoiler

sarahangel>!

Minden érintésében benne volt a szerelem, mint egy mélyen legyökerezett fa, amit téphet bármilyen vihar, csak levél hullhat le róla, ami újból kirügyezik, de gyökere szikla szilárdan a földbe kapaszkodva lélegzik.

Sippancs P>!

A lelki fájdalmat az idő nem mulasztja el, csak megtanulunk együtt élni vele. Ott marad minden fájdalom belül annak a helyen, aki azelőtt a szívünkbe volt.

8. fejezet

haligali>!

Van ilyen, mikor bárhogy akarsz kedvelni valakit, mégis egyetlen egy porcikád sem támogat.

Emy_Dust IP>!

Nem tudom elhinni, sem elfogadni. Úgy érzem ott belül eltűnt minden. A világ egy sötét, kihalt hely számomra. Nem akarom nélküle tovább folytatni. Amikor úgy éreztem megtaláltam azt, akitől megkaphatom a szeretetet, biztonságot, ami kimaradt eddigi életemből, akkor egy hatalmas erő mindent az irányítása alá vesz és mélybe lök. Tehetetlenül, kétségbeesetten zuhanok mélyre magamba, tudom, az, aki eddig voltam most vele halt.

Nyolcadik fejezet

Emy_Dust IP>!

Akartam őt, annyira, hogy a félelmeim által felhúzott falat pillanatok alatt bontottam le.

108. oldal, Negyedik fejezet

Emy_Dust IP>!

Nem akartam szerelmes lenni és ennyire közel engedni magamhoz, de be kellett látnom, hogy az első pillantásra beleszerettem, már hiába menekülnék, ahhoz ki kellene tépnem a szívemet.

Emy_Dust IP>!

Egy közeli kis bódéban kürtős kalácsot árultak, ellenállhatatlanul terjengett a friss cukros kalács illata a levegőben. Odaérve vettünk belőle kettőt és a közeli padra leülve vártuk, hogy lehűljön ehető hőmérsékletűre. Közben a Dunán figyeltük a ringatózó hajókat. Meg akartam tartani magamnak ezt a pillanatot, itt akartam ülni vele még ötven év múlva is.

Hetedik fejezet

penzesliza>!

Fura, hogy az ember a saját életét tartja mindig a legtragikusabbnak, ha valami dráma történik. Pedig másokkal is történhet hasonló vagy még rosszabb, amibe bele sem gondolunk a saját gondjaink mellett. Hiába mondjuk, együtt érzünk vele, ha nem éltük át mi is ugyanazt,
csak sejtésünk lehet, róla mit érezhet, ami lehet, meg sem közelíti a valóságot.

(első mondatok)

Összetört jövő sorozat · Összehasonlítás