A ​felismerés (Vámpírok és farkasok 1.) 52 csillagozás

Emy Dust: A felismerés

Seattle ​ugyanolyan város, mint bármelyik, de csak azoknak, akik nem ismerik a titkát.
Faith egy hétköznapi fiatal lány, nemrég költözött a nagyvárosba, hogy saját lábára álljon.
Egy nap új szomszédok érkeznek a házba, és Faith még csak nem is sejti, hogy ezzel minden megváltozik körülötte. Egy új érzés miatt, Faith képtelen ellenállni a veszélyesen vonzó ellenszenves szomszédjának. Ahogy Madox is küzd, hogy minél távolabb tartsa magától a lányt és a veszedelmes világától, ahol vámpírként is a jó oldalt próbálja erősíteni. Az ellenségek nem csak a gonosz vámpírok személyében léteznek, hanem egy másik vérengző faj is megnehezíti Madox mindennapjait. Faith mire megemészti, hogy a vámpírok és a farkasok nagyon is léteznek, ráadásul mindenhol ott vannak, már késő menekülni. Nincs visszaút onnan, ahol ő maga is préda lesz. Belecsöppen az ismeretlen világba, ahol nagyobb az esély arra, hogy szétválasszák őket, minthogy együtt legyenek. Nagy árat kell fizetniük az életben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Magánkiadás, Budapest, 2019
Magánkiadás, Budapest, 2018

Ruby_εïз IP>!
Emy Dust: A felismerés

Meglepetés volt számomra ez a sztori, mert az írónőtől még nem olvastam fantasyt, de úgy gondolom, ebben a műfajban is igencsak megállja a helyét.
Mindig is szerettem az ilyen sztorikat, így ebbe is hamar belerázódtam. A sztorivezetés nagyon jól sikerült, viszont így, hogy függővéget kapott, kicsit idegesít, hogyan tovább. Faith kicsit fura volt, de érthetőek voltak a tettei, nem biztos, hogy mi másképp reagálnánk egy ilyen szituációra, hogy vámpírok és vérfarkasok élnek körülöttünk. Madox, a marcona rosszfiú, imádtam.
Aki szereti az írónő könyveit, az ezt se hagyja ki, főleg, hogy hamarosan érkezik a folytatás!

Evika82>!
Emy Dust: A felismerés

Szeretem a vámpíros, farkasos fantasy-ket, ezért nem is volt kérdés, hogy ez a könyv is az olvasmányaim közé kerül idővel.
Nem volt tökéletes a sztori, de volt benne potenciál, bár szerintem Faith kicsit sokat hisztizett, még azok ellenére is amilyen események történtek vele.
Néha kicsit zavaros volt a történet, de végére kezdett összeállni a kép, bár még mindig nem teljesen tiszta…
Mondtam már, hogy utálom a függővéget?!?!
Na de sebaj, majdcsak jön a következő rész. és azt is sorra vehetem. :)

Garbai_Ildikó P>!
Emy Dust: A felismerés

Utazókönyvként olvastam és ezt nagyon köszönöm. A bortó szerintem nem illik a történethez. Ami olvastatta magát de inkább idegesítő volt számomra.. Faith az agyamra ment… Vegyes érzéseim maradtak. Nem szeretném újra olvasni..

Criala P>!
Emy Dust: A felismerés

Végre egy olyan magyar írónő tollából származó romantikus fantasy, ami nem ifjúsági! És olvasható is. :D Bár Faith hisztis szenvedései miatt időnként úgy éreztem, hogy ő még nem nőtt fel ehhez a történethez és a kiborulásai engem is kiborítottak – de nem empatikusan, hanem inkább „mindjárt belibbenek a könyvbe és agyon fojtogatom” módon. :D Amúgy egyébként bírtam a csajt, de van még hova csiszolódnia.
Alex és Madox első szóra belopták magukat a szívembe, nagyon megkedveltem őket, főleg a kissé felelőtlen és dilis Alex-et. :D
Jeff-et eleinte nem nagyon tudtam hova tenni. Az ő karaktere inkább felesleges benyomást keltett bennem, aki reménytelen áhítattal kullogott egy olyan gazdi után, aki rohadtul nem akarta őt. És ez eléggé lehangoló volt. Főleg, hogy nagyon nem is derült ki egy ideig, hogy Faith hogyan érez vele kapcsolatban – azt leszámítva, hogy külsőre tetszett neki. Néha feltűnt a képben – bár pontosabb lenne azt mondani, hogy valaki hirtelen belökte, mert tényleg ilyen módon jelent meg folyton –, aztán egy kis időre elpárolgott. spoiler
Volt egy kis Alkonyat benyomásom a regény kapcsán, illetve némileg csapongónak éreztem Faith jövés-menésétoff a csapatok között, mintha az írónő nem tudta volna eldönteni, hogy mit kezdjen a lányzóval, vagy mindenkit részletesebben szeretett volna bemutatni. Nekem ez annyira nem tetszett. És mellesleg a farkasokat simán kihagytam volna, sokat nem tettek hozzá a történethez. Nem is kedveltem meg egyiket sem.
Sokszor volt olyan érzésem, mintha kezdő íróval lenne dolgom, akinek ez az első regénye, vagy esetleg a második – de az adatlapjára ránézve kiderült, hogy már több iromány áll mögötte. ^^` Szóval egy kicsi fejlődést még igényel, de mindent összevetve élvezetes kis történetet olvashattam és várom a folytatást! :)

ladydark>!

Hát elolvastam.
Nem volt rossz, olvastatta magát a könyv.
Engem nem fogott meg annyira, de ez részben az én érdeklődési körömnek is betudható. Nem vagyok egy óriásai fantasy rajongó. Az ilyen könyvek 80%-a nekem nem tetszik igazán, nehéz ebben a műfajban olyat találnom, amit nem tudok letenni, amit újra és újra a kezembe veszek.
Halhatatlanok alkonyat után természetesen a kivétel, mert az valami fantasztikus.
Nem akartam lepontozni a könyvet, mert nyilván aki rajong ezért a műfajért, az szeretni fogja.
A borító miatt viszont 1 csillagot muszáj volt levonnom. Engem a hideg ráz tőle. Szerintem nem sikerült jól. Alapiskolai informatika óra képszerkesztés szintjén van, ezzel többet kellett volna foglalkozni.
Ez volt az első könyvem az írónőtől, de biztos nem az utolsó. A következőket már ki is szemeltem, és mivel nem fantasyk valószínűleg jobban fognak tetszeni.

turanett P>!
Emy Dust: A felismerés

Olyan megtiszteltetés ért, hogy előolvashattam ezt a könyvet. Bevallom, hogy nem tudtam, hogy mire számíthatok. Nagyon meglepett. Iszonyatosan tetszett. Bár az elején féltem ,hogy Twilight hasonmás lett, de pozitívan csalódtam. Jó a történet, jók a karakterek. Alexet nagyon megkedveltem, bár nem tudom, hogy Kimmel mi a terve. Nem bírtam letenni, tegnap este kezdtem neki, de alig vártam, hogy vége legyen a melónak és folytathassam. Érdekes dolgok derülnek ki Medoxról. Villámcsapásként ért a felismerés, hogy vége a könyvnek és én még olvasnám. Mikorra várható a folytatás??

Barbi0613 P>!
Emy Dust: A felismerés

Ennyi? Hol a folytatás??? Hogy lehet így befejezni? XD Kínszenvedés lesz kivárni következő részét. Hüpp hüpp
Bevallom féltem egy kicsit. Azt hittem nem lesz ennyire ütős. Fogalmam sem volt mi fog kikerekedni a könyv végére, és valami hihetetlen mekkora feszültség volt bennem.
Élveztem annyira mint FTT-t :)))

Remélem nagyon nagyon nagyon hamar jön a következő rész (persze csak Zeynep után)

Angieolvas P>!
Emy Dust: A felismerés

Szerintem elég jó kis vámpíros sztori volt. A főszereplőt én csíptem. Tetszett a sok izgalom benne. Madox sajnos nem lett szimpatikus, inkább Alexet kedveltem meg. Érdekes a vége. Eléggé függővéges :)

DeathQueen>!
Emy Dust: A felismerés

A borítóval nem tudok mit kezdeni. Egyszerűen nem érzem azt, hogy illene a könyvhöz. Attól a zöld szempártól rendesen kiráz a hideg… Maga a könyv nagyon jól sikerült. Olvastatta magát a könyv. Viszonylag hamar végeztem vele. Faith – et nem is egyszer agyon akartam csapni a történet során. Jeff – et nem nagyon kedveltem. Az ellenszenv a legjobb szó arra, amit iránta éreztem. Madox karaktere sem volt tökéletes. Jó párszor őt is agyon akartam csapni. Alex volt talán az egyik legkedvelhetőbb karakter számomra. A cselekményt néha egy kicsit kuszának éreztem, de aztán valahogy kibogoztam a szálakat. Várom a folytatást!

Lolácska_>!
Emy Dust: A felismerés

Lekötött a történet és nagyon tetszett a világ is, de olvastam volna még többet róla. Faith nem lett a kedvencem, de Madoxot nagyon megkedveltem. Az írónő stílusa is nagyon tetszett, olvastatta magát a könyv.

CsonkaSzaboBrigi89>!

Elővettem egy üres lapot, hogy felírjak valami hihető szöveget. Fogtam a filctollat és gondolkodtam, hogy mi legyen az ok. A „Sasha zsongás”? Elég jól hangzott, „Kölyökbűvölés”? Végül a „technikai hiba” maradt.