A ​makrancos fruska (Makrancos 1.) 23 csillagozás

Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Ilse kisasszony, a makrancos fruska történetét nagymamáink, sőt dédmamáink is megkönnyezték – megmosolyogták. És amíg vannak lázadó kamasz lányok és őket nehezen megértő felnőttek, ez a könyv mindig olvasóra talál.

Makranczos Erzsike címmel is megjelent.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csíkos könyvek Móra

Móra, Budapest, 1993
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631170284 · Fordította: Balassa Anna

Katherine_Grey>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Nagyon megható könyv, mégsem giccses. Együtt olvastam Cilikével, Csöpikével és Bébivel, de ez sokkal „igazibb” történet, s kevésbé kiszámítható. Nagyon élvezetes!

Lily_Neko>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Többször is olvastam, és mindig elsírom magam a végén. Imádom…

lunki>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Nagyon tetszett. Főleg a kollégiumi mulatságok, csínytevések. Aranyos könyv :)

Lahara IP>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Amikor Dunaszerdahelyre mentünk busszal, akkor olvastam először. Nagyon tetszett, egyetlen dolog okozott csalódást, hogy a folytatásai elérhetetlenek.

Or_Sheet>!

HELP
Máig imádom, még felnőtt fejjel is, s látom, h senki nem ajánlotta fel cserére. Antikváriumban nem találom, kérem, ha tud bárki segíteni abban, h egy példányt magamnak tudhassak, segítsen!

Veron P>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Ezt is de szerettem annak idején…

Újraolvasás: ééés, hosszú évek várakozása után az enyém, sajátba:) igazából nem akartam, de muszáj volt azonnal újraolvasni:) hihetetlen, hogy ennyi év után is emlékszem mindenre, és hogy ennek ellenére mégis muszáj volt újra befalni:) már csak azért is, mert annyi kedves emlék fűződik hozzá, és nosztalgia… meg talán azért is, mert ezek a történetek még próbáltak tanítani valamire…

nikol27>!
Emmy von Rhoden: A makrancos fruska

Az egyik kedvenc nyári kis könyvem! :) A szereplők imádni valók, a történet remek! :)

zil>!

… szívbéli bánat ellen a tevékenység a legjobb orvosság.

zil>!

Tudod, akadnak emberek, akik túlságosan is érdeklődnek az életkörülményeink iránt, és nagyon értik a faggatózás módját. Kerüld el az ilyeneket, és ne árulj el magadról sokat.

zil>!

De hát egy igazi hölgy nem mutatja ki, ha éhes, inkább szenved.

imma P>!

– Apa, Dianának megszülettek a kölykei!

imma P>!

Őszinte szívvel kívánom neked a legjobbakat, Isten óvjon, Ilse, édesem!

(utolsó mondat)

zil>!

– Ugyan minek egy lánynak az a sok tanulás? – dohogott Macket úr. – Úgyse lesz belőle professzor. Ha meg tud írni egy levelet, és tudja az egyszeregyet, az már elég.
A nagytiszteletű úr nevetett.
– Ezt maga se gondolja komolyan, kedves barátom. Mit szólna hozzá, ha a lányát ostoba és unalmas teremtésnek tartanák, olyannak, akivel két percig se lehet értelmesen beszélgetni?

Makrancos sorozat · Összehasonlítás